Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Patron26

ciąża ile lat miałyście czy w ogóle

Polecane posty

Witam piszę z ciekawości z zapytaniem do Pań ,kiedy urodziłyście pierwsze dziecko, czy w ogóle i czy kiedykolwiek jest za późno na te sprawy ?

Czy w obecnych czasach kobiety wolą się nie spieszyć z tym i nie zważając jak było kiedyś czekają dłużej niż kiedyś ,stawiając wpierw na ustabilizowaną sytuację?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi 

Pozdrawiam Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Córkę urodziłam jak miałam 19, syna jak miałam 21. 

Nie ma idealnego wieku. Jedne czują się gotowe na dziecko wcześniej, inne później. A niektóre w ogóle. Jednak niestety u kobiet zegar biologiczny tyka. Czym późnej tym większe ryzyko na jakieś problemy przy porodzie, ogólnie jest podobno trudniej zajść. 

Mam 3 znajome które są poniżej 25 i mają już po dwójkę dzieci. Twierdzą że lepiej teraz niż później. Zdania tu będą jednak podzielone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego syna urodziłam majac 23 lata, drugiego 30 lat. Gdybym znów miała decydowac o tym kiedy urodze pierwsze dziecko to na pewno nie zdecydowałabym się w wieku 20 lat. Nawet nie chodzi o ustabilizowana sytuacje materialna, po prostu 20 lat to za wczesnie. Teraz uważam że życiem trzeba pożyć, a później obowiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

36 i myślę że odczekanie było najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć. Nie wyobrażam sobie jaką mamą byłabym w wieku 20-kilku lat kiedy ledwo znałam siebie i dopiero zaczynałam doceniać świat w którym żyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 28 i 31. Uważam, że im wcześniej tym lepiej (zakładając że się w ogóle chce).Fajnie byłoby urodzić w wieku 23 lat ale wtedy nie znałam jeszcze męża;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

25 i 30 lat. Raczej nie zmieniłabym nic w tym temacie. Nie chciałabym rodzic przed 40. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

1 dziecko - 22 lata

2 dziecko - 36 lat (urodziłam niecały tydzień po swoich urodzinach)

Teraz mam 37 lat i jestem w trzeciej ciąży, rodzę w sierpniu.

Edytowano przez martawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie w ciąży prawdopodobnie mnogiej. To już 9 tydzień i mam 25 lat. Uważam,że to odpowiedni wiek,jesteśmy z mężem prawie rok po ślubie. Wiadomo on by wolał jak już będziemy mieć dom i wszystko,jednak ja uważam,że to odpowiedni wiek na dziecko,a niestety zanim się dorobimy może trochę minąć. Ciąża też nie była do końca planowana więc decyzja została podjęta za nas,ale się cieszę🙂 Już przed ślubem obiecaliśmy sobie,że nie będziemy starać szczególnie,ale jak będzie,to się urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 25, drugie 27.

gdybym teraz miała podjąć decyzje to chyba bym przyspieszyła starania o 3 lata wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2023 o 21:37, Panna cotta napisał:

28 i 34. Teraz żałuję że tak późno. Gdybym miała drugi raz wybór chyba zdecydowałabym się wcześniej na dzieci. 

Co kobieta to inne zdanie. Ja w tym momencie mam 28 lat i jestem zdecydowanie za młoda na dziecko. Nie byłabym w stanie ponieść teraz odpowiedzialność za nieporadnego niemowlaka. No i zbyt dużo ciekawych rzeczy dzieje się w moim życiu, spotkania, imprezy, podróże, intensywna praca. Z małym dzieckiem byłoby to wszystko niemożliwe do realizacji. Narazie kompletnie nie czuję tego słynnego instynktu, dzieci, zwłaszcza te najmniejsze, absorbujące wzbudzają we mnie raczej niechęć niż pozytywne odczucia. Jeśli w ogóle kiedykolwiek będę je mieć to na pewno nie wcześniej niż po 35-36 roku życia. Ale tak sobie myślę - za niecałe 2 lata stuknie mi 30stka i myśl o ciąży budzi we mnie przerażenie. O ile 7-8 lat temu to gadanie "jeszcze ci się odmieni" faktycznie mogło mieć jakieś uzasadnienie, tak teraz już jestem chyba za stara, żeby tak do mnie mówić. 

Jednocześnie szanuję i podziwiam kobiety, które decydują się na dziecko w wieku 20 paru lat, zwłaszcza przez 25 rokiem życia. Ja mając 25 lat miałam w głowie edukację, zarabianie pieniędzy i zabawę, ale absolutnie nie bycie matką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

31 lat

odpowiedni wiek to jest ten, w którym jest sie emocjonalnie gotowym na dziecko. dla każdej kobiety może być inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×