Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Lucy09

Żałuje wybranego imienia dla dziecka.

Polecane posty

A czy miała Pani moment że wydawało się Pani że nie pasują a z czasem to przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, brUm napisał:

Ładne i uniwersalne - może być dla chłopca albo dla dziewczynki.

Bardzo śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lucy09 napisał:

Jak w temacie. Czy ktoś jeszcze tak ma?

Ja nie mam. Lubię imiona moich dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Annn2020 napisał:

Ja nie mam. Lubię imiona moich dzieci. 

Z całym szacunkiem, ale pytałam o to czy ktoś tak ma, a nie nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waleriana napisał:

Dlaczego żałujesz?Dziecko jest wyśmiewane z powodu imienia czy co?

Nie, ma dopiero 8 miesięcy. Ale mam wrażenie, że większości osób się nie podoba. I czasem myślę, że mogłam dać inne imię, że to nie pasuje do niego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lucy09 napisał:

Nie, ma dopiero 8 miesięcy. Ale mam wrażenie, że większości osób się nie podoba. I czasem myślę, że mogłam dać inne imię, że to nie pasuje do niego. 

Większości osób nic się nie podoba. Ani u siebie ani u innych. Więc who cares?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lucy09 napisał:

Z całym szacunkiem, ale pytałam o to czy ktoś tak ma, a nie nie ma. 

Wiem o co pytałaś. Szczerze mówiąc nie znam osoby która nie lubi imienia swojego dziecka. No może poza starymi historiami gdzie ojciec rejestrował dziecko w urzędzie podając inne imię niż ustalone wcześniej. Mam w rodzinie parę dzieciaków których imiona mi się nie podobają ale to tylko mój problem a nie rodziców czy tym bardziej dziecka. Nie ma co się przejmować zdaniem innych osób. Jeśli jednak tobie się nie podoba możesz próbować zmienić w urzędzie. Napisz wniosek, uzasadnij i może się uda skoro tak źle się z tym czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gosc85 napisał:

Jakie to imię? A jakie byś chciała teraz dać?

Imię to Przemek; Przemysław. Gdybym miała zmieniać to tylko na Tomka - podobnie brzmi. Mały już zaczyna reagowac na swoje imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lucy09 napisał:

Imię to Przemek; Przemysław. Gdybym miała zmieniać to tylko na Tomka - podobnie brzmi. Mały już zaczyna reagowac na swoje imię. 

Fajne imie. Wszystkie Przemki to fajne chłopaki 🙂 mój starszy syn ma podobne imię do Twojego syna. Wszystkim kojarzy się przynajmniej z 40 latkiem. Kiedy postanowiliśmy tak nazwać syna to moja mama powiedziała, że nazwę dziecko na część miejscowego alkoholika... każdemu jakoś się kojarzy. Dla mnie i mojego męża to imię było wyjątkowe. Postawiliśmy na swoim. Przez jakiś czas jak przedstawialiśmy syna to widzieliśmy zdziwienie na twarzach ludzi, bo wyskoczyliśmy w czasach Kubusiow, Mateuszow I Filipow. Ale się przyjęło tak że w ciągu dwóch lat dwóch kolejnych chłopaków w mojej okolicy nosiło to imię.

Innym "problemem" ludzkości (nie naszym) był fakt że wyjechaliśmy do uk. Bo jak anglicy będą wymawiać imię naszego dziecka. Ich problem. Nawet znajoma, kiedyś zapytala jak zwracają się do naszego syna w szkole....John kuźwa 🤣

I co najważniejsze mój juz nastolatek niejednokrotnie stwierdzil ze lubi swoje imię i nigdy by nie zmienił. 

Także innymi się nie przejmujcie 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemek to ładne imię ,akurat mam syna Tomka ale braliśmy pod uwagę kilka imion,między innymi Przemek lub Sławek.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mało kto nadaje dziecku imię Przemek więc to jest bardzo dobre, bo nie będzie w grupie przedszkolnej czy w szkole kilku Przemków. Teraz tylko Szymony,Kacpry, Antki-oklepane imiona.Mój syn Tomek był jedynym Tomkiem w przedszkolu oraz w swojej klasie,teraz chodzi do pierwszej klasy szkoły średniej i też nie ma drugiego Tomka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemek / Przemysław to ciekawe imię, teraz raczej nietuzinkowe też więc przynajmniej nie będzie miał pięciu kolegów w klasie którzy nazywają się tak samo.

Jeśli bardzo autorce się nie podoba, to może jeszcze zmienić. Osobiście Tomek trochę mi się wydaje bardziej ‚pospolite’ gdzie Przemek nieco bardziej unikalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2023 o 22:01, Lucy09 napisał:

Imię to Przemek; Przemysław. Gdybym miała zmieniać to tylko na Tomka - podobnie brzmi. Mały już zaczyna reagowac na swoje imię. 

Jejku ale problemy macie, imię normalne, nie będzie nikt się śmiał, o co afera. Z takim podejściem to będziesz zmieniać to umie do 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2023 o 22:01, Lucy09 napisał:

Imię to Przemek; Przemysław. Gdybym miała zmieniać to tylko na Tomka - podobnie brzmi. Mały już zaczyna reagowac na swoje imię. 

Bardzo ładne imię 🙂 nie masz co żałować. Będzie jeden w przedszkolu/klasie w szkole, u mojej córki same Kubusie i Franki 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobieto myślalam, że wymyśliłaś jakiegoś Józka i dlatego sie nie podoba rodzinie, a tu takie spoko imię Przemek. Nawet sie nie ma do czego przyczepić. Coś z tymi dorosłymi w twoim otoczeniu nie tak. Ty nie powinnaś patrzeć na innych co myślą tylko na siebie. Z jakiej racji masz dostosowywać twoje własne dziecko do innych ? Inni niech sobie wymyślają imiona jakie im się podobają dla swoich dzieci, a nie cudzych. To nie sprawa innych. W rodzinie mojego męża wymyślają imiona typu Stefan dla dziecka i jak się babci czy komuś nie podoba to sie tylko śmieją z tego. Pytanie czy tobie samej to imie się nadal podoba? Nic nie piszesz o tym. Zastanów się dobrze nad tym. Czy jakieś inne konkretne imie chodzi ci po głowie? że ci to tak bardzo nie daje spokoju? Ja bym zmieniła imię dziecka na inne tylko i wyłącznie wtedy gdyby mi obsesyjnie mój wybór przeszkadzał i był jakiś wybitnie nieodżałowany. Jesli to tylko jakies delikatne lub nawet średnie wątpliwości to zostawiłabym to tak jak jest, szczególnie, że imie nie jest krzywdzące dla dziecka, nie wyróżnia go negatywnie i dziecko zaczyna reagować na swe imię. To fajne imię, męskie. Kojarzy się z dobrym kolegą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry teraz doczytałam, że myślisz o Tomku. Szczerze to imiona te są podobnie odbierane. Nie wiem czy jest sens to w ogóle zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa wsparcia. Imienia nie będę zmieniać bo je lubię, a tylko zbyt przejmuję się opinią innych i tym, że może być odbierane negatywnie jako staromodne. Z drugiej strony nie chciałam aby mój syn miał popularne imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lucy09 napisał:

Dziękuję za słowa wsparcia. Imienia nie będę zmieniać bo je lubię, a tylko zbyt przejmuję się opinią innych i tym, że może być odbierane negatywnie jako staromodne. Z drugiej strony nie chciałam aby mój syn miał popularne imię. 

A wszechobecny Franciszek, czy Antoni nie są staromodne? Przemysław tak staromodny, jak Katarzyna, Agnieszka, Dariusz.

Jak się ktoś doczepi, że staromodne, to powiedz, że nie staromodne, tylko starosłowiańskie. Pewnie niektórym by pasowało, żebyś dała Stanisław. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×