Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość

Antykoncepcja a grzech

Polecane posty

Gość

Witajcie. Może ktoś z was wie. Otóż mam 3 dzieci i po porodzie lekarze zabronili mi zachodzić w kolejną ciążę ze względów zdrowotnych( powiedzieli jasno śmierć albo kalectwo). Mąż poddał się wazektomii. Jestem wierzącą osobą ale wtedy ze względu że wiadomo jak to w życiu dużo się dzieje i nie pomyślałam że przecież antykoncepcja to grzech. I co teraz? Czy grzech dotyczy tylko męża czy nas oboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy musisz we wszystkim słuchać kościoła? Jakbyś nie posłuchała lekarza tylko kościoła to już byś nie żyła. Ja uważam że żadno nie ma grzechu. Nic złego nie zrobiliście. Nie zabiliście nikogo. Po prostu nikt się nie narodzi. Kościół nie wie co mówi. Czy księża są lepsi, żeby Wam rozkazywać? 

PS. Jestem wierzaca w Boga, a nie w kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według Kościoła grzech masz i Ty i Twój mąż.Niestety księża nie zezwalają na żadną formę antykoncepcji poza tymi naturalnymi jak kalendarzyk małżeński,mierzenie temperatury itd nawet gdy zagrożone jest zdrowie czy życie kobiety...wiem bo spowiadałam się nie raz i to u różnych księży...Dla mnie to okrutne i nieludzkie podejście no ale nikt nas nie zmusza ostatecznie do korzystania z sakramentów.Mam nadzieję że Bóg okaże się bardziej wyrozumiały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×