Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kolezanka 2525

Ile, bądź co daje się teraz na bierzmowanie?

Polecane posty

Niedługo będę świadkiem na bierzmowaniu. Podobno daje się teraz prezenty, czyli chyba pieniądze. Ide Wy daliście badź ile dostały Wasze dzieci z tej okazji? Dodam, że nie ma żadnej imprezy po bierzmowaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów dostawało się łańcuszek srebrny z krzyżykiem itp.. Teraz moi synowie dostali kartkę z życzeniami plus 200 zł. Uważam że to przesada, w koło tylko prezenty itp.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Bierzmowanie nic się nie daje.Mój syn w tamtym roku był u Bierzmowania,po kościele robiliśmy w domu przyjęcie dla najbliższych.Od nikogo nic nie dostał tylko babcia dała mu pieniądze dzień wcześniej ,chociaż mówiliśmy żeby nic nie dawała bo to Bierzmowanie a nie Komunia.Jego koledzy też nic nie dostali .Jak ja miałam Bierzmowanie wiele lat temu to też nic nie dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako świadek możesz dać łańcuszek z krzyżykiem i kartkę, ale generalnie to nie jest jak komunia że daje się duże prezenty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2023 o 18:53, kolezanka 2525 napisał:

Niedługo będę świadkiem na bierzmowaniu. Podobno daje się teraz prezenty, czyli chyba pieniądze. Ide Wy daliście badź ile dostały Wasze dzieci z tej okazji? Dodam, że nie ma żadnej imprezy po bierzmowaniu. 

Nic się nie daje, skoro to bardziej formalność niż uroczystość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×