Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Rudowłosa

Czy gdyby wszedł taki projekt ustawy, bylibyscie za czy przeciw?

Polecane posty

Coraz więcej rodziców, chciałoby gdzieś wyjść, czy mieć więcej czasu wolnego. Takiego nadmiar maja za to osoby bezdzietne. Owszem, pomoc finansowa dla tych majacych dzieci jest, natomiast pozostaje tutaj kwestia ilości wolnego czasu, relaksu, możliwości, czas na zadbanie o siebie. A wielu rodziców na nianię nie stać.

Więc - gdyby (w teorii, bo takiego raczej nigdy nie będzie) powstał projekt ustawy, że jeśli rodzic, czy rodzice dziecka zawnioskują o pomoc bezdzietnych, to oni powinni być zobligowani do opieki nad ich dziećmi w wymiarze, który ustalą rodzice? A żeby dziecko byłoby bezpieczne, to nas opieki, wszystko byłoby monitorowane i nie byłyby to osoby np. karane?

Edytowano przez Rudowłosa
  • Haha 5
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rudowłosa napisał:

natomiast pozostaje tutaj kwestia ilości wolnego czasu, relaksu, możliwości, czas na zadbanie o siebie. A wielu rodziców na nianię nie stać.

Jestem za wprowadzeniem ustawy, ktora odbiera prawa rodzicielskie rodzicom, ktorzy narzekaja na brak wolnego czasu, relaksu itp. w zwiazku z dobrowolnym posiadaniem potomstwa. 

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rudowłosa napisał:

Coraz więcej rodziców, chciałoby gdzieś wyjść, czy mieć więcej czasu wolnego. Takiego nadmiar maja za to osoby bezdzietne. Owszem, pomoc finansowa dla tych majacych dzieci jest, natomiast pozostaje tutaj kwestia ilości wolnego czasu, relaksu, możliwości, czas na zadbanie o siebie. A wielu rodziców na nianię nie stać.

Więc - gdyby (w teorii, bo takiego raczej nigdy nie będzie) powstał projekt ustawy, że jeśli rodzic, czy rodzice dziecka zawnioskują o pomoc bezdzietnych, to oni powinni być zobligowani do opieki nad ich dziećmi w wymiarze, który ustalą rodzice? A żeby dziecko byłoby bezpieczne, to nas opieki, wszystko byłoby monitorowane i nie byłyby to osoby np. karane?

jestem za nie lubei sprzatac a tak wezme 4 gow. iakow pdo opieke dam im mopa szmate i bede jak kapo w obozie pilnowal zeby dorbze sprzataly. rodzice mi jeszcze podziekuja ze ich ucze sprzatac.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby osoba która nie chce mieć dzieci była przymuszana do opieki nad moim?

To równie dobrze mogę alergikowi podrzucić moje dwa długowłose koty i czekać tylko kto pierwszy eksploduje.

Absolutnie nie.

ALE - jestem za ustawą żeby rodzice którzy naciskają na swoje dorosłe potomstwo żeby to ‚dało im wnuki’ byli zobligowani do powiedzmy 8-10 godzin opieki nad tymi wnukami tygodniowo, jako minimum.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Dzieci to obowiązek rodziców i państwo powinno pomóc w w takim zakresie, by oboje rodziców mogło pracować, by mieli zapewnione przedszkole dla dzieci i ulgi podatkowe. Ewentualnie dofinansowanie na opiekunki bo ludzie tez pracują w weekendy. 

Bezdzietni mają swoje życie i nie ma opcji by opuekiwali się cudzymi bombelkami. Wystarczy ze na razie bułą na pięćsetplusy i sami g mają, więc dajcie ludziom żyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że za. I po co się ograniczać: oddać kaszojada bezdzietnym do wychowywania przez co najmniej 10 lat. Oczywiście wszelkie pińcetplusy pobiera wtedy tylko legalna matka, która i tak do pracy iść nie może bo przecież "ma dziecko" :D Ludzie to jednak mają nas***ne w głowach :classic_laugh:

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły żart. Nasze dzieci, nasz obowiązek. Bezdzietnych należy zostawić w spokoju. Ja wiem, że można im czasem pozazdrościć ale do czasu. 

Każdy wybiera sobie swój los i tego się trzymajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalna głupota.

Jak sie ludzie decydują na dzieci to powinni dobrze przemyśleć z czym to się wiąże. 

Nie po to ktoś nie decyduje się na dziecko, żeby potem innemu za darmo bawił dzieci. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2023 o 15:39, Rudowłosa napisał:

Więc - gdyby (w teorii, bo takiego raczej nigdy nie będzie) powstał projekt ustawy, że jeśli rodzic, czy rodzice dziecka zawnioskują o pomoc bezdzietnych, to oni powinni być zobligowani do opieki nad ich dziećmi w wymiarze, który ustalą rodzice?

Jak Twoja córka skończy 18 lat, to i bez takiej ustawy mogę pomóc. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2023 o 22:06, KateZRzeszowa napisał:

Nie ma takiej opcji. Dzieci to obowiązek rodziców i państwo powinno pomóc w w takim zakresie, by oboje rodziców mogło pracować, by mieli zapewnione przedszkole dla dzieci i ulgi podatkowe. Ewentualnie dofinansowanie na opiekunki bo ludzie tez pracują w weekendy. 

Bezdzietni mają swoje życie i nie ma opcji by opuekiwali się cudzymi bombelkami. Wystarczy ze na razie bułą na pięćsetplusy i sami g mają, więc dajcie ludziom żyć.

No nie wiem, czy tak g mają, niby podatki płacą, ale 500 plus nie wystarczy na wychowanie dajmy na to dziecka w wieku szkolnym. Mam koleżanki bezdzietne i sobie nieźle dogadzają, co chwila jakieś wyjazdy, ciuchy markowe, zbiegi med. estetyczne. Bo takie to mają więcej czasu na rozwój zawodowy, no i mniej wydaja siłą rzeczy.

A dwie mieszkają za granicą, maja męzów, ale dzieci nie. I zyją sobie jak pączki w maśle.

Poza tym maja o wiele więcej czasu dla siebie, nie są tak umęczone opieką nad dziećmi.

Edytowano przez Rudowłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rudowłosa napisał:

No nie wiem, czy tak g mają, niby podatki płacą, ale 500 plus nie wystarczy na wychowanie dajmy na to dziecka w wieku szkolnym. Mam koleżanki bezdzietne i sobie nieźle dogadzają, co chwila jakieś wyjazdy, ciuchy markowe, zbiegi med. estetyczne. Bo takie to mają więcej czasu na rozwój zawodowy, no i mniej wydaja siłą rzeczy.

A dwie mieszkają za granicą, maja męzów, ale dzieci nie. I zyją sobie jak pączki w maśle.

Poza tym maja o wiele więcej czasu dla siebie, nie są tak umęczone opieką nad dziećmi.

To po co sobue robiłaś dzieci?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2023 o 15:39, Rudowłosa napisał:

Coraz więcej rodziców, chciałoby gdzieś wyjść, czy mieć więcej czasu wolnego. Takiego nadmiar maja za to osoby bezdzietne. Owszem, pomoc finansowa dla tych majacych dzieci jest, natomiast pozostaje tutaj kwestia ilości wolnego czasu, relaksu, możliwości, czas na zadbanie o siebie. A wielu rodziców na nianię nie stać.

Więc - gdyby (w teorii, bo takiego raczej nigdy nie będzie) powstał projekt ustawy, że jeśli rodzic, czy rodzice dziecka zawnioskują o pomoc bezdzietnych, to oni powinni być zobligowani do opieki nad ich dziećmi w wymiarze, który ustalą rodzice? A żeby dziecko byłoby bezpieczne, to nas opieki, wszystko byłoby monitorowane i nie byłyby to osoby np. karane?

Znalazłaś sobie kolejny benefit dla patologii? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Rudowłosa napisał:

No nie wiem, czy tak g mają, niby podatki płacą, ale 500 plus nie wystarczy na wychowanie dajmy na to dziecka w wieku szkolnym. Mam koleżanki bezdzietne i sobie nieźle dogadzają, co chwila jakieś wyjazdy, ciuchy markowe, zbiegi med. estetyczne. Bo takie to mają więcej czasu na rozwój zawodowy, no i mniej wydaja siłą rzeczy.

A dwie mieszkają za granicą, maja męzów, ale dzieci nie. I zyją sobie jak pączki w maśle.

Poza tym maja o wiele więcej czasu dla siebie, nie są tak umęczone opieką nad dziećmi.

Nie widziałaś tego przed poczęciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś normalna.

Ja jako bezdzietna to mogę z własnej chęci zaopiekować się siostrzenica, a nie obcymi których nie lubię. 

Możesz tak podrzucać bezdzietnym które chcą, ale nie mogą, ale to też nie za dobry pomysł.

Skoro rodzic chciał dziecko to niech teraz sobie tą opiekę organizuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Rudowłosa napisał:

No nie wiem, czy tak g mają, niby podatki płacą, ale 500 plus nie wystarczy na wychowanie dajmy na to dziecka w wieku szkolnym. Mam koleżanki bezdzietne i sobie nieźle dogadzają, co chwila jakieś wyjazdy, ciuchy markowe, zbiegi med. estetyczne. Bo takie to mają więcej czasu na rozwój zawodowy, no i mniej wydaja siłą rzeczy.

A dwie mieszkają za granicą, maja męzów, ale dzieci nie. I zyją sobie jak pączki w maśle.

Poza tym maja o wiele więcej czasu dla siebie, nie są tak umęczone opieką nad dziećmi.

Trzeba zatem było pomyśleć, nie decydowac się na dzieci i żyć pełnia życia, a nie oczekiwac że każdy ma wspierać Twoje macierzystwo. Twoje dziecko to Twoj problem, a nie całego świata. Nikt cię za urodzenie nie będzie nosić na rękach. Ja mam dwójkę dzieci, pracuje, nie pobieram pięćset plusów, nikt mi nie pomaga i nie uważam, że każdy kto ma lepiej jest mi coś winny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2023 o 15:39, Rudowłosa napisał:

Więc - gdyby (w teorii, bo takiego raczej nigdy nie będzie) powstał projekt ustawy, że jeśli rodzic, czy rodzice dziecka zawnioskują o pomoc bezdzietnych, to oni powinni być zobligowani do opieki nad ich dziećmi w wymiarze, który ustalą rodzice? A żeby dziecko byłoby bezpieczne, to nas opieki, wszystko byłoby monitorowane i nie byłyby to osoby np. karane?

Jak nie potrafisz zająć sie własnymi dziećmi we własnym zakresie, to masz możliwość zawnioskowania o pomoc do ośrodka opiekuńczego. Oni zobligowani są do zajęcia się cudzymi  dziećmi.

Ta placówka spełnia wszystkie Twoje kryteria, z wyjątkiem wymiaru czasu opieki. No ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to bezdzietne są bezdzietnymi żeby nie musieć niańczyć bombelków 😂😂 Nie wierzę dosłownie w to co czytam.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2023 o 14:42, KateZRzeszowa napisał:

nie pobieram pięćset plusów

Masz już dorosłe dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest marna prowokacja, prawda?🤣

Albo PiSowcy przygotowują grunt do kolejnych ,,super" pomysłów🤣

Dawno nie czytałam czegoś tak głupiego, serio:classic_biggrin:

No ale za marzenia nie karzą, (czy jak chce internet nie karają🤣)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, #Małgośka# napisał:

To jest marna prowokacja, prawda?🤣

Albo PiSowcy przygotowują grunt do kolejnych ,,super" pomysłów🤣

Dawno nie czytałam czegoś tak głupiego, serio:classic_biggrin:

No ale za marzenia nie karzą, (czy jak chce internet nie karają🤣)

To jest bardzo marna prowokacja.... żaden polityk nie wpadłby na tak absurdalny pomysł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Skb napisał:

To jest bardzo marna prowokacja.... żaden polityk nie wpadłby na tak absurdalny pomysł. 

To prawda 😉

Aczkolwiek PiSowców stać na wiele:classic_ninja:🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2023 o 23:56, Rudowłosa napisał:

No nie wiem, czy tak g mają, niby podatki płacą, ale 500 plus nie wystarczy na wychowanie dajmy na to dziecka w wieku szkolnym. Mam koleżanki bezdzietne i sobie nieźle dogadzają, co chwila jakieś wyjazdy, ciuchy markowe, zbiegi med. estetyczne. Bo takie to mają więcej czasu na rozwój zawodowy, no i mniej wydaja siłą rzeczy.

A dwie mieszkają za granicą, maja męzów, ale dzieci nie. I zyją sobie jak pączki w maśle.

Poza tym maja o wiele więcej czasu dla siebie, nie są tak umęczone opieką nad dziećmi.

Trzeba było się porządnie zastanowić przed płodzeniem dzieci. Wtedy i ty byś żyła jak pączek w maśle, dogadzała sobie finansowo oraz czasowo, leżała do góry dupą ewentualnie podróżowała ile chcesz i jak chcesz, a nie teraz wymagać od bezdzietnych którzy i tak już muszą utrzymywać obce bombelki (które potem dorastają i w gigantycznej części gnębią w szkole inne dzieci) żeby jeszcze się nimi zajmowali ustaloną przez ciebie ilość czasu🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Edytowano przez ivana84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, #Małgośka# napisał:

To prawda 😉

Aczkolwiek PiSowców stać na wiele:classic_ninja:🤣

 Bez  względu  na opcję polityczną i poronione pomysły.... zdecydowana większość ludzi nie powierzy swoich dzieci innym osobom i inni ludzie nie wezmą odpowiedzialności za cudze dziecko. Przy opiece nad swoimi dziećmi może się wiele wydarzyć.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ivana84 napisał:

Trzeba było się porządnie zastanowić przed płodzeniem dzieci. Wtedy i ty byś żyła jak pączek w maśle, dogadzała sobie finansowo oraz czasowo, leżała do góry dupą ewentualnie podróżowała ile chcesz i jak chcesz, a nie teraz wymagać od bezdzietnych którzy i tak już muszą utrzymywać obce bombelki żeby jeszcze się nimi zajmowali ustaloną przez ciebie ilość czasu🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Nie przesadzaj,  te "obce bąbelki " będą Cię utrzymywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Skb napisał:

Nie przesadzaj,  te "obce bąbelki " będą Cię utrzymywać. 

Nie sądzę, po pierwsze przy tej katastrofie demograficznej? Po drugie chciałabym pracować do końca życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×