Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iga22

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW

Polecane posty

Gość ewa20
leczenie tabletkami anty to głupita wiec jak sie leczyc???1.5 roku temu stwierdzono u mnie PCo.Objawy: -nadwaga tradzik wypadanie wlosow pocenie sie zawroty glowy' bole jajnikow celulit,grube uda lekarz przepisal mi yasmin ,brałam 6 mc,obawy ustapiły,ale przytyłam 5 kg i zle sie czulam po tych tabletkach(paranoje,bole glowy ,nudnosci,cycki o 2 rozmiary wieksze ,puchniecia ,placzliwosc)teraz wiem ze byly zle dobrane,ide w tym mc zrobic badania kontrolne i zmienic tabsy ,mam dopiero 20 lat:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tego co sie dwoiedzialam to dieta dla lasek z PCO powinna byc podobna do diety dla cukrzykow. Czyli niskowęglowodanowa. Ja sobie odlozylam wszystko co ma duzo zlych weglowodanow, jem razowe, nie jem makaronow, jasnego pieczywa, nie objadam sie czipsami nie pije coli i przede wszystkim alkoholu..no chyba ze ktos musi to podobno "najzdrowsze"czerwone wytrawne winko. Ja po dwoch tygodniech sie czuje lzej:) nie pije kaaw tylko same ziolowe albo owocowe herbatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rowniez cierpie na PCOS... wlasnie minelo 6 miesicy odkad nie mam okresu..;(( to takie przykre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rowniez cierpie na PCOS... wlasnie minelo 6 miesicy odkad nie mam okresu..;(( to takie przykre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja rowniez mam PCO od czerwca tego roku jestem leczona przez endo stwierdzono u mnie jeszcze poza pco hiperprolaktynemie i cukrzyce 2 typu i na te moje choroby biore leki niejestem otyła ale mam nadwage bardzo chciałabym schudnac niestety diety nieprzynosza efektów slyszałam o tabletkach LINDAXA ktore pomagaja schudnac niewiem czy mogłabym brac ten lek zeby pozbyc sie zbednych kg czy ktoras z was moze mi pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od pół roku staram się z mężem o dzidziusia i nic. Postanowiłam iść do lekarza zrobiłam podstawowe badania i zostało mi USG. wczoraj na nim byłam prywatnie bo nie chciałam czekać kilka miesięcy na termin. I co usłyszałam że mam PCO Jestem w szoku bo szłam tam zupełnie na luzie nie myśląc o tym że może mi coś by. teraz mam skierowanie na kolejne USG w 14 dniu cyklu bo to miałam robione w 6, hormony też muszę zrobić ale dopiero 3 dnia cyklu wiec trochę muszę poczekać. Nie ukrywam, że jestem podłamana, nie wiem co robić Tak bardzo chce mieć dzidziusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelincia172
Hej dziewczyny, mam pytanie, otóż czy ja też mogę być na to chora? Mam objawy typu brak miesiączki od grudnia 2008, nie mogę schudnąć, nadmierne owłosienie, częste bóle lewego jajnika no i nie mogę zajść w ciążę... Proszę niech mi ktoś pomoże... Aha. jest tu jakaś dziewczyna z Sochaczewa? Jeśli tak, to gdzie mogę znaleźć dobrego ginekologa na kasę chorych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Mam jeszcze pytanko odnośnie dobrego lekarza w Krakowie. Może któraś z Was zna takiego bedę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tartufa
Ja w Krakowie chodzę do Pani doktor Sendrakowskiej. Przyjmuje ona w szpitalu na Kopernika na oddziale ginekologi i endokrynologi. Jest bardzo dobrym specjalistą w tej dziedzinie. Ja nie narzekam chodź o Pani doktor możesz poczytać na internecie nie za dobre komentarze co do jej kontaktów z pacjentami. Ale nie chodzi o to by nam cukrowała tylko o to by dobrze leczyła ja przy jej leczeniu schudłam 15 kg i odrastają mi włosy bo wcześniej wyciągałam je garściami :) Więc widzę ogromną poprawę. Co do ciąży wiem że wielu kobietą pomogła. Mój Pan doktor ginekolog mi ją doradził i nawet jak byłam teraz u niego z wynikami powiedział mi że mam się Pani doktor trzymać bo ona mi najlepiej pomorze. Również na Kopernika jest Pan doktor Tomasz Milewicz pomógł mojej koleżance i również sobie zachwala. Zostawiam maila jakbyś chciała coś więcej wiedzieć aniazajac87@wp.pl Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti81
Ja również leczę się na wielotorbielowatość jajników od pół roku biorę hormony i upragnionej dzidzi nie ma teraz mam po@ brać cofinetal (nie tak się to pisze) ale okresu brak więc jak zacząć. Chętnie zmieniłabym lekarza ale nie znam dobrego w Rzeszowie może ktoś da mi namiary na jeakiegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mart, w Rzeszowie w przychodni ProFamilia na Podpromiu przyjmuje Pani dr Sabina Kluz. Wizyta kosztuje 100zł, ale pokrywa USG, badanie piersi i cytologię, więc uważam że przyzwoicie. Sama mam PCO.. no ale, jakos 3ba z tym żyć. Panią dr szczerze polecam. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wczoraj dowiedziałam się ze mam to dziadostwo. Lekarz mówi ze mam się nie martwić, że jak będę pod kontrolą to sobie z tym poradzimy. Jest świetnym specjalistą w dodatku ginekologiem- endokrynologiem ale ja i tak się martwię. Mówi ze leczenie będzie składać się z 2 faz. w pierwszej biorę trzy rodzaje leków w tym bromergon. Wczoraj wzięłam pierwszy raz a dzisiaj jakoś dziwnie się czuję... osłabiona jakaś jestem i w głowie mi się kręci. Czy kos z Was to bierze lub brał? Do drugiej fazy mamy przejść w momencie gdy będę chciała mieć dziecko. Nie wiem już sama co o tym mysleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marti81
Dziękuję za namiary ragsha od jak dawna ty się leczysz i jak miałaś zdiagnozowane PCO. Bo u mnie nie ma wszystkich oznak. Czy też się starasz o dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alienka1234567
Witajcie moje drogie.Mam do was OGROMNA prosbe.WIem,ze piszecie tu o PCO,ale w niektorych watkach poruszacie problem krzywej insulinowej.Duzo jest tych postow,a nie bardzo mam czas siedziec i przegladac post po poscie.W zwiazku z tym mam pytanie.Chce zrobic (a wlasciwie musze-zalecenie lekarza-endokrynologa), krzywa insulinowa.Wiecie moze jak to badanie wyglada?I jeszcze jedno:lecze sie na Hashimoto i przyjmuje EUthyrox oraz pigulki anty Yasmin.I czy musze je odstawic przed badaniem i na jak dlugi czas?Bo to,ze musze byc na czczo zupelnie (rowniez bez przyjmowania euthyroxu) to sie domyslam.Bede wdzieczna za odpowiedz:) P.S.Co do dr Sendrakowskiej to ja rowniez lecze sie u niej.N apoczatku postepy byly (13kilo mniej na wadze),ale pozniej znow przybieralam i powrocily utracone kilogramy:( Mimi wszystko nadal w nia wierze i w to,ze bedzie wszystko ok.Z waga moja pani doktor walczy,ale hormon tarczycy uregulowal sie:)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruva
Hej. Piszę bo jestem zdesperowana. Mam dosyć latania po Warszawie szukając lekarza - ciągle mnie tylko odsyłają, robią kolejne USG, kolejne badania krwi, wyniki się powtarzają i wtedy lekarz odsyła mnie gdzie indziej. Ginekolog do endokrynologa, endokrynolog do ginekologa-endokrynologa, ginekolog-edokrynolog do ginekologa. I tak w kółko od 3 lat. Jak chodziłam prywatnie, to było dobrze, ale nie leczyli mnie tak jak powinni i zanim zdiagnozowali u mnie PCO wydałam ze 3 tys. zł na różne leki, które jak się poóźniej okazało nie dość że nie pomagały, to jeszcze pogłębiały PCO. a jak zaczęła chodzić do "państwowych" lekarzy (brak kasy), to tak jak już napisałam, ciągle mnie odsyłają z miejsca na miejsce. Zwracam się do Was z zapytaniem czy znacie jakiegoś godnego polecenia lekarza w Warszawie (duże miasteczko a lekarza nie można znaleźć), do którego mogłabym się udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przeszlam wielu lekarzy i pare znanych klinik leczenia nieplodości i nic aż trafilam do dr Świrskiego leczę się u niego od marca i naprawde wiele zrobił bardzo szybko zdiagnozował mnie własnie wczoraj wyszłam ze szpitala bielańskiego gdzie byłam skierowana przez niego na oddział diagnostyki endokrynologicznej bo tak naprawdę pco to zespół zaburzeń .diagnozowano mi tam wszystko co sie da jestem bardzo zadowolona poza tym to lekarz który leczy na fundusz wszystkie profile hormonalne miałam zrobione na fundusz.polecam bo on wie naprawde co robi.jest świetnym diagnostą i naprawdę zna sie na pco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywa cukrowa z poziomem insuliny na czczo pobiera sie poziom glukozy i insuliny potem wypija sie 70 g glukozy nasteępnie pobiera sie krew na insuline i glukozę po 30,60.i 120 min od wypicia glukozy i to wszystko.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiunia
Dziewczynki... jakiś czas temu pisałam, że mój ginekolog po badaniu usg stwierdził u mnie PCO - i jak to Pani Dr powiedziała - nie każda kobieta musi mieć regularny okres... wtedy mną to tak bardzo nie wstrząsnęło. Była to kolrjna rzecz po nadciśnieniu w wieku 25 lat która stała się dla mnie po prostu codziennością. Pani Dr przepisała mi duphaston i zapewniła (na uprzednie moje pytanie w tym temacie), że nie utyję. Teraz po półtora roku wywoływania okresu duphastonem mam na głowie dodatkowe 27 kg, większe nadciśnienie i dalej brak okresu. dwa miesiące temu sama zadecydowałam o konieczności odstawienia duphaston-u i poszłam do swojego lekarza rodzinnego. Opowiedziałam Pani Dr o całej sprawie - załamała się i powiedziała, że jest jej wstyd za tamtą Panią dr (gin) dała mi skierowanie do szpitala na diagnostykę endokrynologiczną. Trafiłam w szpitalu na Szaserów w Warszawie na bardzo dobrą Panią Dr, która po wywiadzie zrobiła pełną diagnostykę, zarówno w kierunku testów krzywej cukru, jak i poziom kortyzol-u i jego hamowanie dexametazonem oraz jeszcze jeden test na przysadkę mózgową no i oczywiście usg narządów rodnych - jutro jadę po odbór wyników i zostanie mi zapodane nowe leczenie - jestem tym faktem bardzo przejęta gdyż przez ten rok mój organizm przeszedł olbrzymie zmiany i nie ukrywam, że wiąże z tym leczeniem olbrzymie nadzieje - wiem jedno o czym zostałam przez nową Panią Dr uprzedzona, że CIĘŻKO niestety będzie mi zrzuciś wagę - APEL dziewczyny jeżeli ktoś WAM mówi, że macie PCO - naciskajcie, żeby dokładnie to sprawdzono pod każdym kątem - nie dajcie sobie robić krzywdy przez LEKARZY RUTYNIARZY. Trzymajcie za Mnie kciuki, a ja Trzymam je za Was wszystkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammalenkaprosbe
wiem,ze juz to jest bardzo zaawansowany temat,ale mi endokrynolog ujawnił Późno ujawniający się wrodzony przerost nadnerczy - biochemiczny.. czym to się rozni od PCO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza99
czesc . licze ze odpowiecie mi na moje pytanie,temat jest juz tak zawaansowany ze nie sposob przeczytac wiekzosc Jedno głowne pytanie: Przy pco wypadaja włosy.Po hormonach włosy przestały wy[adać i teraz pytanie:JAK ODZYSKAC TE CO WYPADŁY?? Bawic sie w wcierki(neril itp)witaminy ,inneov gestrosc wlosow itp itp czy odrazu loxon albo alpicort e??? Jest sens naturalnie odzyskiwac wlosy? czy szkoda kasy ???????????Prosze o odp dziewczyny:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkac80
witam.natrafilam na ta strone szukajac opini o doktor Sendrakowskiej-Krzyczkowskiej.odczerwca tego roku jestem jej pacjetka w sprawie niedoczynosci tarczycy i hashimoto.na dodatek mam te policystyczne jajniki.i stasznie sie martwie ze bede miala nie lada problem z zajsciem w ciaze.obydwie dolegliwosci na tle hormonalnym.zazywam leki euthyrox 75 ale pol tabletki plus tabsy minisiston wlasnie po to zeby uspokoic jajniki jak sie lekarka wypowiedziala.ale czyt wiecie moze jaka ona jest.czy jest naprawde dobrym specjalista.sugerowala zebym poszla do szpitala na pare dni w celu zrobienia dokladnych badan hormonalnych taj jak jedna kolezanka z tego forumod dr Milewicza robila.ae ja jestem za granica i na raziesie wstrzymuje.ale sie zastanawiam nad powrotem bo zdrowie wazniejsze. bardzo prosze o opinie na temat dr Magdaleny Sendrakowszkiej Krzeczkowskiej,moze sie przepisac do tego Milewicza.i gdzie on ma swoj gabinet. jesli jej to mozliwe prosze o przeslanie wiadomosci na mojego maila-bedzie mi latwiej niz znalezienie odpowiedzi na forum. serdecznie dziekuje za pomoc i powodzenia wszystkim!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela86
chodzim do ginekologa który leczył mnie tab antykoncepcyjnymi , to oczywiście ni dało żadnego rezultatu po odstawieniu w białym stoku lekarz po jednej wizycie stwierdził zespół policystycznych jajników, wizyta kosztowała mnie 120zł z USG ODPOWIEDZIAŁ NA WSZYSTKIE ZADANE PYTANIA, POCIESZYŁ MNIE ŻE BĘDE MOGLA MIEC DZIECKO BO W SUMIE GŁUWNIE O TO MI CHODZI OBECNIE ZMIENIŁA GIN I CZEKAM JUZ NA WYNIKI MAM TYPOWE OBJAWY DLA TEJ CHOROBY I JESTEM CIEKAWA JAK DŁUGO TRWA LECZENIE bardzo chcemy miec dzidziusi piszcie do mnie jeżeli komuś sie to udał z tą chorobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcoska
mam klasyczne pco bez cech fizycznych. za pół roku urodzę trzecie dziecko! dziewczyny to jest możliwe. też błąkałam się po przychodniach i prywatnych gabinetach. grunt to trafić na dobrego specjalistę z dziedziny niepłodności. o pierwszą ciążę walczyłam pół roku (liczę czas leczenia u właściwego lekarza, pomijam resztę), o drugą o dziwo półtora roku, a w trzecią zaszłam w drugim stymulowanym cyklu. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moge tylko Was pocieszyc bo tez zaszlam w ciaze i najprawdopodobniej to jest moj 4ty tydzien....niestety poza USG i beta nie moge sobie obliczyc nic bo cykl mialam strasznie dlugi;) W kazdym razie PCO to nie wyrok i zycze wszystkim tej samej radosci ktora mnie spotkala jak sie dowiedzialam o ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Wszystkie, Od dawna mam już stwierdzone PCO do tej pory byłam zawsze na anty i jakoś to było, ale gdy pojawiła się myśl i chęć posiadania dziecka trzeba było odstawić anty i wtedy zaczeła się jazda, do tej pory przez jakies 8 mies leczyłam sie w novum stymulowali owulacja była lecz efektów brak i ostatnio zaczełam myśleć o laparoskopi bo hormonów mam juz serdecznie dosyc!!! Tylko jakoś sie boję tego całego zabiegu nie wiem gdzie pójsc do jakiego lekarza zeby dostać skierowanie? Prosze o rady jak to wyglada jakie badania się robi osoby które mają to za sobą i którym udało się zajść w ciąże? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHISHA69
Byłam dziś u lekarki...juz którejś z kolei...zrobiłam badania hormonalne i tylko LH mam lekko podwyższone...(17,7) Nie miałam okresu od 9 miesięcy i nie wiedziałam co jest grane. chodziłam do różnych specjalistów, usg wychodziło dobrze...już myslałam ze to może od tarczycy? bo kiedyś się na nią leczyłam...ale TSH też mam w normie... Lekarka powiedziała mi dziś ze mam minimalny zespół policystycznych jajników i przepisała mi tabletki antykoncepcyjne, mówiąc żebym je zażywała dopóki nie będę chciała zajść w ciąże.... tylko teraz martwie się, że jak tak ciągle będę zażywać tabletki i je w pewnym momencie odstawie, tak jak to zrobiłam ostatnio, to znów nie będe miała owulacji, okresu... i że nie będę mogła zajść w ciąże w przyszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×