Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

alergia a roztocza

Polecane posty

Gość gość

właśnie dowiedziałam się, że mam alergię na roztocza. czyli musze walczyć praktycznie ze wszystkim w mieszkaniu... ktoś z was też ma tego typu alergię? jak sobie radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety też mam uczulenie na roztocza i wiem, że walka z tym rodzajem alergi jest masakrycznie trudna. od niedawna jak szalona czytam różne poradniki w internecie na ten temat i powiem ci, że to pomaga. zastosowałam kilka porad z tego tekstu i teraz jest znacznie lepiej odetchnijspokojnie.pl/jak-walczyc-z-roztoczami-3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie masz objawy tej alergii???.Bo ja cos u siebie też zaczynam podejrzewać.Mysle ze to infekcja a to cholercia moze byc alergia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piroxeni
Nie będzie tak źle, ja walczę z roztoczami 12 lat i daję radę, Ty też dasz. Musisz wprowadzić zmiany, tak by roztoczy było, jak najmniej. Pozdejmuj zasłony i firany, zastąp je roletami.Żadnych dywanów, bo to skupisko alergenów.Zakup odkurzacz z filtrem, codziennie wietrz mieszkanie/sypialnię. Nigdy nie dopuszczaj ( w okresie grzewczym), by temperatura powietrza była wyższa niż 21 stopni.Codziennie wietrz pościel-alergeny giną w wysokich temperaturach i poniżej zera.Zakup Alergoff w spray-jest genialny. Wydaje się, że to skomplikowane, ale wcale tak nie jest.Powodzenia w leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piroxeni
A i lecznico w miarę możliwości wyjeżdżaj w góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piroxeni,,badz uprzejma i napisz co do objawów takich typowych dla alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piroxeni
Katar, kaszel, zapalenie spojówek po astmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Ci bardzo,mam to dokładnie co piszesz od 2 mies.a ten pajac rodzinny leczy mnie na infekcje a teraz powiedział ze to moze byc refluks.Ja nie mam zadnych objawow żoładkowych. Kaszle,dusi mnie,katar leje sie z nosa,oczy swędza i mam czerwone spojowki.No k.... ,kupiłam dzisiaj allegre,wzięląm przed chwilą tabletkę,bede sie obserwować. Co radzisz więcej??? oprocz oczywiscie wyrzutki firanek i dywanow:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moją astmę lekarze leczyli nazywając ją zapaleniami oskrzeli!! Ciągłe antybiotyki znacznie pogorszyły mój stan, prawie odleciałam - oczywiście nikt nie był za to odpowiedzialny! Lekarz rodzinny to nawet odwodnienia nie rozpoznał, a ja przez miesiąc nie mogłam się podnieść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piroxeni
Zrób to, co Ci napisałam. Oprócz tego wyproś skierowanie do alergologa. Moją córkę pediatra leczył 2 lata na infekcje, wykluczając astmę, tylko dlatego, że nie miała typowych objawów, jak nocny, męczący kaszel, a spirometria wyszła dobrze, astma w tym czasie się pogłębiała, ale na szczęście trafiłam na dobrego pulmonologa ( co nie było wcale łatwe) i dziś córka ma opanowaną chorobę, uprawia sporty, a ja w dalszym ciagu stosuję te wszystkie zalecenia, by w domu było jak najmniej roztoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,powiedzcie które z tabletek przeciwalergicznych oszczedzaja w swoim działaniu wątrobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika79
Jak przychodzi zima, włączam kaloryfer to od razu dostaję kataru, chrypki i mam czerwone swędzące oczy, to zdecydowanie jest alergia na roztocza, na szczęście dość łagodna, bo tylko zimowa, w sezonie grzewczym. Tak Jak piroxeni polecam Allergoff w sprayu i do tego wyprać pościel w saszetkach Allergoffu, od razu człowiek się budzi jak nowo narodzony, tutaj jest kilka ciekawych nfo o tym, gdzie potrafią czaić się alergeny http://www.allergoff.pl/. U mnie w sezonie ściągam zasłony i firanki z okien, chowam chodniczki, które leżą pod łóżkiem. I jak wariatka psikam wszystko sprajem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika79
Jak przychodzi zima, włączam kaloryfer to od razu dostaję kataru, chrypki i mam czerwone swędzące oczy, to zdecydowanie jest alergia na roztocza, na szczęście dość łagodna, bo tylko zimowa, w sezonie grzewczym. Tak Jak piroxeni polecam Allergoff w sprayu i do tego wyprać pościel w saszetkach Allergoffu, od razu człowiek się budzi jak nowo narodzony, na stronie producenta jest kilka ciekawych info o tym, gdzie potrafią czaić się alergeny. U mnie w sezonie ściągam zasłony i firanki z okien, chowam chodniczki, które leżą pod łóżkiem. I jak wariatka psikam wszystko sprajem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyczyną alergii są pasożyty w organizmie, przeleczyć się w tym kierunku i będzie po alergiach wszelkiego rodzaju !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka niebieska
Nie tylko robale robią uczulenia na roztocza. Również zby duża ilość chemii w organiźmie tworzą reakcje alergiczne nawet na roztocza. Polecam dr Jadwige Kempiste, która leczy żywieniem wszelkie alergie. Obejrzyj jej filmiki na youtub z jej wywiadami i jej stronkę. Również mam m. wieloma innymi alergię na roztocza i niestety zdiagnozowaną jako bardzo silną i po 3 miesiącach leczenia żywieniem mam o wiele mniejsze reakcji i duszności astmatyczne mam coraz mniejsze. Polecam jej naturalne metody leczenia. W moim ciężkim przypadku czyni cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację, nie tylko robale, ale one sa pierwszym w kolejnosci z wiekszych powodów alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wystarczy alertec, bo całe szczęście nie mam aż tak silnej alergii. Chodzę też w miarę regularnie do alergologa http://www.ultramedic.com.pl/# żeby mieć alergie pod stałą kontrolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odczulcie się dziewczyny. Bardzo dobre rezultaty odczulanie daje przy roztoczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafikmen
Chętnie pomogę i nauczę jak szybko i skutecznie radzić sobie ze wszystkimi alergenami a w szczególności z odchodami roztoczy. Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu rafikmen@wp.pl mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rafikmen Jaki bajerant,jak sie reklamuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co z ozonowaniem? Ja ozonuję mieszkanie raz na kilka miesięcy i efekty są świetne! Mogę oddychać, firma (airozone.pl) zabija wszystkie roztocza, sypiam normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurora77
No niestety... Ja też mam alergię na roztocza. Stale przyjmuję Aleric, który w moim przypadku skutecznie łagodzi nieprzyjemne objawy. a poza tym oczywiście staram się mocno, żeby te paskudne żyjatka nie gnieździły się w moim domu. Zamiast załon mam żaluzje. Dywany właściwie nie są mi potrzebne. Nie trzymam żadnych chodniczków, bieżników i tym podobne. Pranie robię chyba jak wszyscy. A kurze faktycznie ścieram często i na mokro. Da się z tym żyć. Muszę jednak przyznać, że przyjmowanie leku antyalergicznego jest kluczowe. Ja biorę taki https://www.aleric.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelpabu
Jeśli masz np. dywany, to polecam ozonowanie. Sama ozonuję w klinice dywanów (wrocław) bo mam włąsnie alergie ;/ i powiem szczerze, że bardzo dobrze daje radę, mogę z nimi życ normalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tefka88
Ozonowanie powinno bez problemu dać radę i rozwiązać przynajmniej na jakiś czas problem roztoczy. Oczywiście trzeba od czasu do czasu powtarzać. A klinika dywanów faktycznie robi to dobrze, wysyłam do nich swoje z małopolski, bo mają niskie ceny i wychodzi i tak taniej niż u mnie w okolicy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam temat. Też mam alergię i szukam info jak można sobie z nią radzić. Z tego co się dowiedziałam najczęściej można spotkać w sypialniach. Przymierzam się do kupna tego http://zdrowiemojapasja.pl/pl/p/Ozonator-Jonizator-wody-i-powietrza-ZY-H103/209 ale mam pytanie - ktoś z Was już go używał? Bardzo jestem ciekawa czy macie jakieś sugestie, a może brakuje jakieś funkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest coś jak generator ozonu? bo jeśli to nie jest ozonowanie to możesz mieć co najwyżej "miły wiaterek" a nie porządnie usunięte brzydkie zapachy i bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli pozbędziecie się kurzu i roztoczy to będzie już połowa sukcesu, bo te alergeny są wokół nas codziennie, więc potęgują alergię. My zamawiamy raz na jakiś czas ekipę z airozone żeby zadziałali ozonem i zniszczyli tych nieproszonych "gości". Ozon niszczy nawet te zarazki, które są niewidoczne. To najlepsze rozwiązanie 100% skuteczne. Zamawiasz ekipę i wiesz, że nie płacisz za nic, tylko za efekt. Pomieszczenie po ozonowaniu ma zapach jak powietrze po burzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, ozon niszczy bakterie. U mnie byli wczoraj panowie z Airozone i potwierdzili. A zapach po ozonowaniu nieziemski, chyba nawet nowe mieszkanie tak ładnie nie pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×