Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mycha19911

BOL KREGOSLUPA

Polecane posty

Mam 24 lata, od dawna borykam sie z bolem plecow kregoslupa karku, przy ciaglym ruchu jest dobrze ale gdy zastoje na chwile to skretom karku towarzysza zgrzytania ktore jakby zmniejszaja bol to jest nie do zniesienia, w pracy stoje 8 godzin dziennie i przy kazdym schyleniu bol w krzyzach jest nie do zniesienia towarzyszy tem czasami nawet dretwienie rak czy nog nie wiem dlaczego tak sie dzieje, wszedzie lekarze mowia ze powinna masowac plecy ale czy to cos da ?? jestem za granica nie mam czasu zeby tak latac po maszystach ale matko jestem mloda a takie problemy z kregoslupem, nie bylam nigdy w ciazy i boje sie ze jak zade w ciaze to moj kregoslup w " poczatkowych" miesiacach juz bedzie mial ciezko a co dopiero w 7 albo 9 gdzie ja juz ruszam sie jak"staruszka" ulge czasem na chwilke przynosi mi porzadne wygiecie sie albo dotykanie dlonmi podlogi ale nie wiem czy to jest zdrowe, kiedys jak jezdzilam duzo na rowerze i biegalam nie mialam takich problemow a teraz "zastuj w pracy" i prawdziwe zycie robia swoje , nie wiem co mam robic prosze o jakas rade albo cwiczenia cokolwiek jestem otwarta na opcje . dziekuje i przepraszam za bledy.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema, mam rowniec cierpie z tego powodu mam cofnięta lordoze szyjna, oraz zwyrodnienie kregu. bol wraca nagminnie. bralem zastrzyki, chodzilem na zabiegi jednak najbardziej pomoglo mi bals-sulphur zel, slonce, dobre sa tez maści dla sportowców, łykanie witaminy słońca w zimie, oraz ćwiczenia z jogi! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzmi powaznie, czyli w tak mlodym wieku doprawila sie juz bolesci ze tak napisze o podlozu reumatycznym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caly czas tylko masc rozgrzewajaca sie "kuruje" wygrzewam, raz sprubowalam plastra na noc i niestety wyszlo uczulenie i poparzylo mnie wiec .... ten zel zlagodzi bolesci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oclocks
Z ta piłką do ćwiczeń to tez dobry pomysł . Jeżeli w ta młodym wieku , a dodam ,ze jesteś ode mnie 4 lata młodsza , ja mam 28 lat, to powiem Ci ,ze ja radze Ci wybrać się do lekarza ortopedy , Moze Ci porobi jakieś prześwietlenia itd . Ja byłam u ortopedy owszem ( byłam u dr Więcka tyle ze ja jestem z krk ) ALe ja byłam z powody=u skręcenia kostki i musiałam chodzic na rehabilitacje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z piłką trzeba ostrożnie ćwiczyć,bo mozna sobie bardzo zaszkodzić.Moja znajoma tak sobie uszkodziła kręgosłup,że od miesiąca nie może się pozbierać do kupy.Lekarz jej powiedział,że tak się dzieje przy skrzywionym kręgosłupie.Ale kto w dzisiejszych czasach ma jeszcze prosty,jak nawet dzieci mają skoliozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heilige Geist
Co wy wiecie o zabijaniu i bólach kręgosłupa... Połóżcie się na brzuchu. Splećcie dłonie na karku. Unieście klatkę piersiową do góry i opuśćcie. Wykonajcie tyle powtórzeń na ile wystarczy wam siły w mięśniach grzbietu. To wzmocni mięśnie grzbietu i odciąży kręgosłup, jednocześnie resetując odkształcone połączenia między kręgami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InMyWorld
Zgadzam się z powyższym wpisem , Jest to bardzo dobre ćwiczenie , miałam je nawet zalecane jak chodziłam na rehabilitacje jako ćwiczenie w domu . Też chodziłam do dr więcka . Tak się akurat złożyło ,ze trafiłam do niego dwa razy . raz z problemami z kręgosłupem a raz ze złamanym nadgarstkiem. Dzięki panu dr odzyskałam sprawność w prawej ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeszedłem długą drogę nim ktoś mi faktycznie pomógł na moje bóle kręgosłupa, całej historii nie będę opowiadał bo to nie czas i nie miejsce, ale w każdym razie polecam Rosadzińskiego, on przyjmuje na terenie 3 miasta, ma placówki w różnych miejscach, mi najbliżej było na Kartuską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×