Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sodalite

Ciąża około 35 roku życia. Są tu moje (albo zbliżone wiekiem) rówieśniczki?

Polecane posty

Witam! Jak w tytule ;) :) :D - szukam dziewczyn (moze powinnam pisac pań ) do wspierania i dyskusji na temat staran. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabetta
Mam 33 lata, mam już córeczkę, ale myślę o drugim dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem. I ja mam już córeczkę, mam 35 lat i właśnie urodziłam synka. Córeczkę urodziłam mając 29 lat i szczerze powiem, że ciąża z synkiem była o niebo lepsza. Czułam się zdrowsza, pełna energii, mogłam góry przenosić. Żadnych problemów ( w ciąży z córką kilka owszem... ), tak więc mogę powiedzieć, że druga ciąża to miód w porównaniu z pierwszą. Choć absolutnie nie popieram późnego macierzyństwa. Nie potępiam, ale nie popieram. Wolę być postrzegana jako matka na wywiadówkach niż jako babcia :) Ale tak serio, to nie o to chodzi. No, ale to inny temat, nie będę zaśmiecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molaa
Nawet starsze...:))) i już po rozwiązaniu. szczęśliwym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 lata, w 13 tyg z trzecim maleństwem:) mam już synów prawie 13 i 9 lat a czuje sie jakbym była w ciązy po raz pierwszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam 35 lat i dwie corki 18 i 12 lat i chcialabym synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 38
córka ma 6miesięcy, a wkrótce postaramy się o rodzeństwo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molaa
ok, kilka szczegółow - 42 lata, 9-cio miesięczny synek:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja synka urodzilam majac 35 lat; oba porody sn, bez nacinania, bez powiklan a dzieci niemale: corka 4380g, syn 3900g:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 35 lat, 10-letniego syna, 8-miesięcznego syna i planuję jeszcze jedno dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molaa
od momentu podjęcia decyzji - chwila:))) Wydaje się to mało możliwe, a jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molaa
gonia 35, dopiero teraz zauważyłam drugi post. mam nadzieję, że nie uraziłam Cię w niczym swoją radochą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ciesze sie, ze tak duzy odzew :) Jest wiele tematow o staraniach, ale wiekszosc to mlode osobki i mysle, ze jest im latwiej wiec moze i nam zblizonym wiekiem bedzie razniej Jesli chodzi o mnie to nie mam dzieci. Przestalam sie zabezpieczac w grudniu 2009 i jak na razie bez powodzenia. Uzywam testow owulacyjnych. Mialam robione badania hormonalne a maz badania nasienia. Shalla, ciesze sie, ze tak ci sie udalo w zyciu, ze dzieci urodzilas w miare mlodym wieku. Pogratulowac. Nie wszystkim sie udaje. Niektorzy czekaja na partnera, ktory bedzie sie nadawal na ojca. Inne kobiety maja inne priorytety. Sa kobiety, ktore sie musza leczyc wiele lat. Sa takie, ktore nie zaplanuja dziecka dopoki nie beda pewne, ze sa w stanie mu zapewnic wszystko to na co to dziecko zasluguje. Sa takie, ktore dziecka nie pragnely i nagle im sie odmienilo. Dobrze, ze czasy sie zmieniaja i kobiety maja prawo decydowac kiedy to dziecko sie w ich zyciu ma pojawic. Kilkaset lat do tylu to bylo nie do pomyslenia ;) Smutne. Jak dla mnie w zyciu sa gorsze rzeczy niz 40latka, ktora dziecka bardzo chce, jest na nie gotowa i jest w stanie mu zapewnic byt i sie na to dziecko decyduje. Mnie drazni, ze jest wiele rodzicow, ktorzy na rodzicow sie nie nadaja... temat morze... :D :D :D Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A monitorowałaś cykl? Może testy owulacyjne dają nieprawidłowy wynik? Ja w drugą ciążę zaszłam w pierwszym cyklu starań, ale ciąża obumarła. Potem robiłam wszystko, żeby jak najszybciej zajść w ciążę. Kiedy trzeci cykl po poronieniu okazał się bezowulacyjny (wg usg) moja lekarka widząc jak bardzo mi zależy na szybkim ponownym zajściu w ciążę zaproponowała mi stymulowanie owulacji clostilbegytem. W trzecim takim cyklu udało się zaciążyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Honka! Nie, nie robilam monitoringu. Na wiosne wybieram sie do ginekolog, ostatnia wizyte mialam w czerwcu i wtedy pani powiedziala, ze wszystko pieknie wyglada (mchmmm) i kazala sie starac i powiedziala: glowa do gory, nastepnym razem spotkamy sie i bedzie pani w pieknej ciazy... mchmmm, jakos sie na to nie zapowiada, chyba, ze... pozytywne myslenie sprawi, ze bede w ciazy na nastepnej, ha ha wizycie... Napisz mi prosze wiecej o tym monitorowaniu, dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle,ze jestes
sodalite-aa to ty.wypowiadasz sie na topikach o wychowywaniu dzieci a tu widze,ze sama ich nie masz.ba!i wcize nie mozesz zajsc!do tego stara dupa jestes. Po co w takim razie tyle na temat dzieci wypisujesz!i ludzi denerwujesz. Zycze ci owocnych staran,w kazdym razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 2 tygodni 35 latka a od 7 dni matka (po raz pierwszy). Pierwsza ciąża rok temu niestety poroniona w 9 tc, ale szybk udało mi sie zajść drugi raz. Cała ciąża przebiegła książkowo, ale.. bez jakichkolwiek ciążowych dolegliwości (jedynie zgaga pod koniec). Trochę mi cisnienie skakało, ale to już przed ciążą. Poród mimo, że stara pierwiastka, byl błyskawiczny - na porodówce spędziłam 25 min + szycie trwające dłużej niż poród. Teraz uczę sie obsługi dizecka, fizycznie doszłam do siebie w kilka dni, psychicznie - falująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc - przeciez ja nie ukrywam, ze dzieci nie mam, a swoje zdanie / opinie kazdy ma prawo miec :)... ..."Czasem z boku o wiele lepiej widać". Jestem ciocia i matka chrzestna i na pewno wiem, co mi sie podoba a co nie :D :D :D Dziekuje, za dobre zyczenia co do owocnych staran 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Yulla! Na poczatku gratulacje! :) I wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :) Yulla, zdradzisz ile Ci czasu zajelo staranie sie o malucha? Pozazdroscic tej ksiazkowo przebiegajacej ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle,ze jestes
kochana,ale ja mysle ze ty jestes zdrowo rabnieta.Jak czytalam ostatnio twoje wypowiedzi na temat porodow to sobie myslalam,nooo ta kobieta ma pewnie troje czworo dzieci!a tu sie okazuje,ze ty sobie z palca wyciagasz niektore rzeczy. Ty dopiero PLANUJESZ!a zachowujesz sie jakbys wszystkie rozumy pozjadala. nie wiem,ja tam bym ci nie ufala na miejscu innych kobiet.Wystarczy cie poczytac.twoje wypowiedzi w niektorych tematach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze jestes - o czym ty mowisz? Poprosze o linka lub linki bysmy wszyscy wiedzieli o czym ty piszesz i co ci tak nie odpowiada, ze wchodzisz tu anonimowo i wyzywasz. Nie pamietam bym sie wypowiadala na tematy porodowe. A jesli sie wypowiadam na tematy gdzie nie mam doswiadeczenia to zwykle zaznaczam, skad ta wiedza (gazeta, tv, ksiazka czy kolezanki). To tobie mozna nie ufac i przykro sie z Toba pisze. Troche wiecej szacunku. I kultury. Nie potrzebne jest oskarzanie, atakowanie czy obrzucanie wyzwiskami. Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sodalite, udało nam się szybciutko bo już w pierwszym cyklu kiedy tylko gin pozwoliła się starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sumie nie ma jej sie co
dziwic ze tak sie zachowuje...pragnie dziecka wiec czyta tematy, ksiazki, przygtoowuje sie ;) ale rozumiem o co chodzi z tymi zarzutami. co innego teoria a co inneo praktyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle,ze jestes
linka teraz nie znajde! no dziwic sie jej czy nie dziwic.Zeby sie sprzeczac w niektorych tematach i to z matkami,ktore w ciezkich bolach rodzily!to trzeba miec tupet. to wszystko co na ten temat mysle. na prawde ci zycze bys te dwie kreski na tescie zobaczyla.Przeszla ciaze,urodzila i wychowywala dziecko.I sama zobaczysz,ze niektore twoje teorie by szlag trafil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yulla - to szczesciara z Ciebie :) Napisz cos wiecej o maluchu. Jak Ci sie podoba bycie mama :) W sumie nie ma sie co dziwic - kazdego dziwi co innego ;) Mnie dziwa np. dorosle kobiety dzieciate, ktore nie wiedza podstawowych rzeczy o swoim ciele np. Dziwilo mnie np. w szkole sredniej jak przedwczesnie dojrzale dziewczyny szybko rozpoczynaly wspolzycie a na lekcji przysposobienie do zycia w rodzinie wykazywaly sie niebywala ignorancja jesli chodzi o wiedze na temat np. dni plodnych... Wiem, ze polecalam ksiazki o wychowaniu, ktore to kupilam dla mojej siostry - juz matki, a z ciekawosci przeczytalam i z tego co wiem, nie tylko ja sie zgadzam z tymi metodami i nie tylko ja je lubie, co w tym zlego? Wiem, ze sie powtarzam, ale bywalam tu na Kafeterii wiele lat temu i w innym dziale i... musze przyznac, ze nic sie nie zmienilo, anonimowe osoby wyladowujace swoje zyciowe frustracje na nieznajomych zawsze tu beda przychodzici i pisac, niesmaczne ale takie zycie po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabetta
Moja córcia ma prawie 15 miesięcy, a urodziłam ją miesiąc po moich 32 urodzinach. A w ciążę zaszłam przy pierwszym cyklu starań. Za kilka miesięcy chciałabym się postarać o drugie maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabetta, witaj 😘 To dla Ciebie tez juz szlak przetarty mozna powiedziec :) Troszke nas jednak jest w tym wieku, bywalo, ze pisalam na temacie o staraniach a jak zaczely sie pytania o wiek to bylam jedyna a reszta dziewczyn 10 lat mlodsza :) I zachodzily w ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jak mysle tak sobie...
...ze to dobry temat,wiekszosc to mlode dziewczyny, jest temat dla 40 i po,a brakuje "srodka" wlasnie dla przedzialu po 30 i polowy 30 i dla pozniej 30, na pewno sie przyda, tylko szkoda, ze juz wredne pomarancze tu dotarly i bruzdza, usilujac zmienic temat na swoje utyskiwania😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×