Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Małgorzata zZamojszczyzny

CIEKAWE ZAKĄTKI POLSKI KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ!!!!

Polecane posty

Gość Małgorzata zZamojszczyzny

Chciałabym aby wpisynawo tutaj ciekawe miejsca,które warto zobaczyć!! Abyśmy wzajemnie polecali sobie zapomniane zakątki. Moja lista miejc, które należy odwiedzić: Zamość-ratusz i rynek,ciekawa architektura, Rotunda Małopolska-Lanckorona-nie typowa wioska sprzed kilku wieków, Jaworzno-zalana kopalnia dolomitu, Katowice-Nikiszowiec-górnicze miasteczko Byłam w tych miejcasch i gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzato z Zamojszczyzny - nie widziałem tych miejsc o których piszesz , ale blisko Ciebie są przeurocze okolice , tereny warte i godne poznania . Myślę o Roztoczu i Puszczy Solskiej . To tereny godne polecenia na piesze wędrówki . Coś wspaniałego . Małe ale - baza turystyczna skąpa i troszke niegdysiejsza... Może to jednak bardziej zaleta niż wada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata zZamojszczyzny
Roztocze znam bardzo dobrze , mam tam rodzinę a więc wszystko zobaczyłam ,lubelszczyznę też poznałam, ale pokochałam góry i tam mieszkam. pozdrawiam i życzę miłego zwiedzania kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniecznie Zakopane i doliny polozone u stop gor:) poza tym Malbork-zamek krzyzacki... Sopot... Krakow.. Nysa i okolice... Beskidy tez sa sliczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam: Okolice rzeki i jeziora Hańcza Wigry (klasztor, + piękne okolice) Giżycko (tu mieszkam) Kętrzyn Święta Lipka Wilczy Szaniec (Gierłoża) Lidzbark Warmiński (fajny zamek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mag234
ja polecam Rewal ,Wrocław; górę Sobótke i Ustroń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonecznik78
Magiczne są Pieniny, szczególnie latem, spływ Dunajcem, zamek w Niedzicy i Czorsztynie no i góry: Trzy korony, Sokolica - wspaniałe wyprawy, piękne widoki. W Szczawnicy jest najlepsza knajpa w jakiej kiedykolwiek byłam - nazywa się Koci Zamek, kto był ten wie o czym mowa - ten niepowtarzalny klimat, pełno zakamarków, wnętrze z kamienia, kręcone schody, kaskady wody w środku, człowiek ma wrażenie , że można się tam zgubić. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonecznik78
Aha i Bieszczady -zalew Soliński, piękna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
Krynica Morska na Helu :)z jednej strony morze z z drugiej zalew :) Miedzyzdroje i zubry, a poza tym lapki znanych i lubianych (mozna dopasowac ktoras do wlasnej) no i mooorzeee Gdansk - Dlugi Targ Sopot - molo(opalanko przy dzwiekach morza na laweczcee )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam Karkonosze - moje ulubione gory. Uwielbiam tez urok Lublina, piekne sa okolice Kielc, Kaszuby, zamek w Malborku, Bory Tucholskie.. kolejnosc przypadkowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z uporem maniaka będę namawiać na odwiedzenie Polesia Lubelskiego... Unikat na skalę światową. Bagna, torfowiska, jeziora, lasy... Jesli ktoś lubi takie klimaty typu mgły nad torfowiskiem i pohukiwanie sowy :), to trafi do krainy marzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rog
co takiego jest w Nysie??Nala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARUSIA OD 4 PANCERNYCH
no a ja polecam: -OJCÓW [PIESKOWA SKAŁA ITP.] -GDAŃSK [DŁUGI TARG , ULICA MARIACKA I INNE ZAKATKI] -KASZUBY[ tam mieszka moja babcia , dokladnie nad jeziorem ,te jezioro jej sie na podworko wlewa::)] a w tej wsi sa 4 jeziora , bardzo czyste zreszta. -KRAKÓW[ nic dodac, nic ujac:) jedno z moich tajemniczych m iejsc] -KOTLINA KLODZKA[ Miedzygorze- ogrod bajek jak sie idzie szlakiem na gore Marie Sniezna, kLODZKO -oczywiscie twierdza!!! gdzie gasza swiatlo i mowia ,by isc na kleczkach przez niski tunel:P , a moja mam byla wtedy w kapelusiku:P] ,Bystrzyca Klodzka- mozna zobaczyc ruiny murow, stary pregiez w miescie w ksztalcie fallusa] -CZORSZTYN I OKOLICE.. [taniej niz w Zakopanem a widoki takze piekne!!!]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małłłaaaaaała
Bieszczady!!!:) A dokładniej do wyboru, co kto woli- Jezioro Solinskie lub połoniny... A najlepiej to i to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figofago
MODLIN TWIERDZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozczarowany
Polecam Skierniewice to jedyne miejsce w kraju gdzie niema NIC !!!!! TO WARTO ZOBACZYć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iława z jeziorem w środku miasta, łączącym się przesmykiem z najdłuższym europejskim jeziorem śródlądowym, na którym leży największa śródlądowa wyspa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żyrardów
Jest to piękne miasteczko dziewiętnastowieczne, z cudownie odnowioną starówką w klimacie jak z filmu o Harrym Potterze albo z Wieku Niewinności. Można pojechać, pozwiedzać z przewodnikiem, zrobić mnóstwo ślicznych zdjęć. Żyrardów jest mały ale bardzo urokliwy a przewodnik poopowiada mnóstwo anegdot i historii (niektórych nawet strasznych, o duchach itd). W Żyrardowie też jest tzw szczęśliwa kolumna, o której mówi się, że trzeba potrzeć ją kolanem, to przynosi szczęście w miłości lub szczęście w finansach (ale albo-albo, nie ma że oba na raz) :D więcej informacji na: www.zyrardow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Polecam ziemię lubuską -Międzyrzecz z słynnymi na całą Europę bunkrami- oraz cudownymi jeziorami.Spływ kajakami po Obrze i Zalewie Bledzewskim to bajka.Drawa niech się schowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jak hanuś polecam
Lidzbark Warminski.jestem z tego miasta!jest sliczne i nie tylko zamek ale i koscioly na Wiejskiej i Kasprowicza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trajkotkomia
w lecie gdańsk w zimie karpacz. w obu miejscach warto sie zatrzymac w mercure, odpowiednio: heveliusie i skalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudnotka
Karpacz jest rzeczywiście piękny i naprawdę warto zatrzymać się w Skalnym - mają tam świetną kuchnię i centrum fitness. Natomiast Żyrardów to najbrzydsze miasto na świecie, chyba tylko desperaci mogą uznać je za piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yt6r5uy65
no Sudety i Śnieżnik górujacy nad Kotliną Kłodzką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolny Śląsk
na pewno dolny śląsk, pełno ruin, zamków, np Bolków, Świny,ślicny zamek "Ksiaż" z ogromnym ogrodem i parkiem, Wodospad "Szklarki" piękna trasa również, Kudowa Zdrój park miniatur jest na prawdę niesamowity, fajna kopalnia gdzies tam w okolic zapomniałam gdzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miko z Łodzi
Wg mnie warte polecenia są Kaszuby piekne, malownicze ,pagurkowate tereny porośniete lasami z masą polodowcowych jezior w dolinach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piesza wędrówka do morskiego oka - najpiękniejsze co może byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×