Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość olaalallalaaaaaaa

co oznaczaja białe plamki na paznokciach?

Polecane posty

Gość olaalallalaaaaaaa

ostatnio zrobiły mi sie na palcach takie białe plamki. Słyszałam ze jest to niedbór jakis witamin albo czegos ..ja sparwc zeby przestały sie one pojawiac? co powinnam zazywac aby pozbyc sie niedoboru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie
przypadkiem brak żelaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2006
brak wapnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze.. hehe biale plamki na plytce pankocia moga oznaczac bardzo duzo, najczesciej to tzw. awitaminoza czyli niedobór witamin i roznych minerałów (wiec nie tylko zelaza czy wapnia). Ale plamki pojawiaja sie tez w przypadku zwiekszonego cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alison ma racje to moze oznaczac bardzo uzo, przewaznie wlasnie jest to niedobor witamin. Zadna dziewczyna tez nie wspomnial o bielactwie prazkowym- na paznokciach powstaja biale poprzeczne prazki spowodowane przez zatrucia metalami ciezkimi, zaburzeniami przemiany materii oraz mikrourazami kosmetycznymi. moze takze byc swoiste lub dziedzczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość some girl
Ja mam ten sam problem z białymi plamkami na paznkociahc ktore przez to się rozdwajają!!!Jak chodziłam do dermatologa to pani doktor powidziała mi że to brak cynku i pare razy mi coś przepisywała a kiedy już nic nie pomogło to stwierdziła że jest tak uroda moich paznokci.Więc ja już sama nie wiem czego mam się chycić żeby one znikły.Nie dość że okropnie wyglądają jakbym nie zmyła do końca lakieru to jeszcze strasznie się rozdwajają,że każdy myśli że obgryzam paznokcie.Może znacie jakieś sprawdzone sposoby na plamki na paznokciach??????Please o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to
znaczy jak robią sie czarne plamki??? Ja nie żartuję, są jakby pod paznokciem, przeważnie na palcach serdecznych, ale nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macek
od kilku lat gnebily mnie biale plamki na paznokciach, pytalam sie wszedzie co robic, zeby sie tego pozbyc. Padaly najczesciej odpowiedzi typu: brak witamin, zelaza itp. Bralam rözne zestawy witamin, pilam soki z burakow i marchwi ale nic nie pomagalo. Az taka znajoma poradzila mi abym zaczela lykac kwas foliowy( Folik 0,4mg) i to bylo trafienie w dziesiatke, od paru miesiecy tz. 8 plamki zniknely i nie pojawiaja sie wiecej.Wyniki z krwi sa rewelacyje.Spröbujcie moze akurat to i Wam pomoze. Mozecie zasiegnac rady lekarza jak macie jakies obawy. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzi =
A nie ma jakis sposobów jesli chodzi o odzywianie ? Moze zna ktos jakies produty zywnosciowe ktore likwiduja te palmki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzi =
plamki * :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagabunda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmenese
A wezcie se paznokcie pomalujcie, one tak łatwo nie znikaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość są tańsze specyfiki w
aptekach, ok. 20zł np. Silica, brałam, więc polecam. Można zmienić diete, więcej nabiału, wątróbki, pietruszki (natki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echhhhhhhhhhhhhhhh
czarne plamki to po prostu brudek. umyj rączki, poczyść paznokcie i nie będzie czarnych plamek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemne plamki takie brunatne moga byc oznaka niedoboru witamin szczegolnie B12 ale moga byc oznaka infekcji bakteryjnej lub poczatkiem grzybicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieksooookaa22
zdania podzielone są :o to rzeczywiście lepiej wziaść jakieś centrum, silicę, merc spezial itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kko
najwiecej bialka jest w maku i dam seobie reke uciac ze tak jest a jesli chodzi o paznokcie to mniej alkoholu i innych uzywek a wiecej na stronie http://blonnikpokarmowy.fm.interia.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuupiii
to podobna niedobór witaminy D, wapnia albo cynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Ok wię będę szczer: jedz DANONKI tonamiXD to glupo brzmi ale na prawde pomaga, a przy najmniej mi NAPRAWDE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka472
Właśnie też mam taki problem. Myślę, że najlepiej po prostu zrobić badanie krwi i wszystko powinno się wyjaśnić. I nie jestem pewna, czy danonki wszystkim pomoga;p Nie mowie, ze nie masz racji, ale kazdy ma inny organizm i na kazdego cos innego dziala. Tak jak np, cudowne srodki na pryszcze. Kazdy musi znalesc cos, co jemu pomaga i tyle:) Pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nat ***
Ja tez mam biale plamki. Postanowilam sie ich pozbyc, zauwazylam ze pijac sok z marchwi czy jedzac surowa marchew plamnki znikaja. Ale ile mozne jesc marchew ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonza
a ja od kiedy pamietam miałam białe plamki, pozniej zachorowałam na zapalenie płuc i wyladowałam w szpitalu, podawali mi dozylnie antybiotyk i od tamtej pory plamek nie ma, czyli od 5 lat a nic nie biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczka dziwaczka oo
O tak białe plami to plaga! Mam je od kilku lat i ciągle są :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sevik
ja też mam białe plamki na paznokciach mój tat też :( nie wiemy jak się ich pozbyć.. no ale cóż nie jestem sam:) Ja to i tak tadek nie jadek jestem, a mój tata ma taką diete że witamin ma duuuuuuuużo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nyger11
hmmm.... tez mam ten problem . u mnie plamki raz są wieksze i jest i wiecej a raz jest ich mniej i są małe. Myśle, że to zalezy od diety i od tego czy sie sie zdrowym czy chorym. Jak się ma osłabiony organizm to plamek jest coraz więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nat *** Ja tez mam biale plamki. Postanowilam sie ich pozbyc, zauwazylam ze pijac sok z marchwi czy jedzac surowa marchew plamnki znikaja. Ale ile mozne jesc marchew ;/; dieta gersona zaleca zaleca 13 szklanek soków z warzyw i owoców na dobę ale to w przypadku raka http://74.125.77.132/search?q=cache:ng6vwz0ktl0J:sci.pam.szczecin.pl/~fasting/download/GERS_ZYW.DOC+dieta+gersona&hl=pl&ct=clnk&cd=3&gl=pl&client=firefox-a http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak są białe plamki to oznacza
za mało wapna i magnezu w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×