Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dąbrowianka :)

Co robicie dziś na obiad??

Polecane posty

Gość hhggggh
ja mam zurek z ziamniakami i kiełbaską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też z wielką chęcią robiłabym jedno danie ale mój mąż jest z tych, którzy lubią sobie pojeść :D i do tego nie lubi takich rzeczy jak np. naleśniki :O :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golciaa
zupa ogórkowa też od wczoraj i fasolka po bretońsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfff...rrr
Ja tez mam zurek z wczoraj ..oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parappapa
ja robię papryki faszerowane :) a później mam zamiar zrobić ciasto bananowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość golciaa
schab w śmietanie? a jak to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem na 20 dniowej
głodówce dzis mam 6 dzień głodu i nie wiem po jaką cholere tu właze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parappapa
mój mąż też lubi porządnie zjeść, ale wraca późno z pracy i na noc nie zdrowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETA 169 CM
Dziewczyny może się Wam to wydać głupie, ale jak zrobić żurek? Dopiero się uczę gotować... Kupiłam wywar i zrobiłam zgodnie z wskazówkami na opakowaniu i wyszło strasznie niedobre :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parappapa
dobry żurek jest jak zrobisz go na dobrej kiełbasie:) ja bardzo lubię na białej. ja zawsze kupuję żurek "dobre zupy" i jest pyszny bez zakwasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfff...rrr
Ja kroje ziemniaczki,marchewke w kosteczke.Reszte warzyw (por ,pitrucha... daje w calosci) .Gotuje to i podkoniec dodaje biala kielbaske i jajka ugotowane na twardo (pokrojone).To wszystko zaprawiam barszczem bialym zmieszanym z zurkiem z torebki.I to cala filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obgotuj wędzone kości z warzywami( marchew ,por, seler, piertucha) . Obierz kilka ziemnieków, pokrój w kostkę wrzuć do zupy. Ugotuj jajka na twardo, pokrój, pokrój w kostke kiełbasę. Ja do zurku dodaje z Knora żurek z wędzonka bo ten z Winiar mi nie smakuje. Rozrabiam zupke w proszku i troche smietany i wlewam do garnka. Dorzucam jajka i kielbase i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schab w śmietanie. Kroję schab na cieńkie paseczki. Podsmazam. Gdy jest już w miare miekkie dodaję cebulkę-półprążki ew. kostka. (ja np. lubię dużo cebuli ale to już indywidualna sprawa). Przyprawy-zioła prowansalskie, pieprz, sól, mozna sypnąć trochę papryki peperonni.I gdy się zeszkli dodaję śmietany. Tyle by wyparowała troche i po zgęstnieniu ładnie okleiła mięsko. W wakacje robiłam tak borowiki. Ale ten przepis idealnie sprawdza się też do mięs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parappapa
koniecznie ziele angielskie i liść laurowy, cebula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhggggh
a dałąs cos oprocz wywaru?? na czyms to musisz ugotowac ja daje kiełbase ale wiem ze inni gotuja na kościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem na 20 dniowej
ja robie taki prosty domowy kawałek ścierwa z kurczaka np korpus do gara ,do tego marchewka ,pietruszka i kawałek selera ...aaa i najważniejsze u nas wrzucam do tego białą kiełbase ale surową ...wszystko na minimalnym ogniu aby pyrkało jak kiełbasa bedzie juz dobra to ją wyjmuje do miski i kroje w plastry albo w kostke albo w takie spore kawałki -różnie potem dodaje do gara pokrojone w kostke ziemniaki jak sie ugotują ziemniaki daje do tego żurek z butelki (zakwas) albo z torebki i potem tę pokrojoną kiełbase i wsio .aaaaa i jeszcze można dać drobniutko pokrojony i wysmażony na patelni boczek i ząbek czosnku .:D 🖐️ tak robie ja ale znam tez inne sposoby -zależy jak kto lubi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedzę i myślę...
Właśnie planuję zrobic gołąbki z kapusty włoskiej. Znacie jakieś fajne przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pfff...rrr
Do zurku daje korpus z kurczaka albo kosci ze schabu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbki robiłam z knora
pt gołąbki iunaczej ...PYCHAAAAAAAAAAAAAAA bo takie juz mi zbrzydły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parappapa
ja uwielbiam gołąbki, ale jeszcze się nie odważyłam zrobić je samodzielnie...przykro mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbki robiłam z knora
a te z winiar to o kand doopy rozbić :O wylądowały w koszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gołąbki robiłam z knora
na te z knora mozesz sie odważyć proste jak drut ! tylko jedna rada kapuste jednak trzeba sparzyć i potem odcedzic jak makaron i rekami wycisnąć wode wtedy formuje sie gołąbki jak złoto i nic sie nie rozpada :D robi raz w tygodniu rodzina uwielbia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oprych
ja pierwszy raz spróbuję zrobić kurczaka w curry z mlekiem kokosowym i warzywami.. nie wiem co mi wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huyhuy
no prosze, niby mamy rownouprawnienie, a jak widac to kobieta gotuje obiady w wiekszosci przypadkow:O Dlaczego to facet teraz nie martwi sie co zrobic na obiad swojej glodnej zonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETA 169 CM
Dziękuję wszzystkim za rady :) hhgh zagotowałam wrzątek, do tego wlałam wywar z żurku i mieszałam, wszystko zgodnie ze składnikami na opakowaniu i było bardzo niedobre. Myślałam, że później trzeba wrzucać kkiełbasę itp. Bardzo chcę się nauczyć robić żurek w wywaru, nie torebki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×