Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakjd

Co sądzicie o ubraniach z wiskozy ??

Polecane posty

Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakjd

Ja kupiłam tylko jedną bluzkę z tego materiału i moim zdaniem to "chiński materiał" bluzka się gniecie, po kilku praniach w ręku materiał nie wygląda najlepiej ... bluzke kupiłam w sklepie za 50 zl a na allegro widziałam ją za 25 no i warta ona jest swojej ceny ale tej drugiej ... a co Wy sądzicie ? i ubrania z jakiego materiału preferujecie ? nie mówie tutaj o jakichś naprawde drogich tylko w normalnej cenie.. ja sie przekonałam, że najlepsza jest bawełna z dodatkiem elastanu a z wiskozy bluzeczki na allegro sa przewaznie w bardzo niskich cenach .. to chyba świadczy o jakości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy jaki gatunek wiskozy
i z czym jest zmieszana..ja mam kilka ubran z wiskozy (konkretnie 95% wiskozy i 5% elastanu) i bardzo je sobie chwale...jedną sukienko-tunike kupiłam za 80zł a drugą dłuższą bluzeczke za 40zł na wyprzedazy w zarze....nic sie nie dzieje z tymi ciuszkami.... Jesli nie chcesz miec pogniecionych ciuchow to po pierwsze musisz je odpowiednio powiesic po praniu (bluzki najlepiej suszyc na wieszakach a jezeli suszysz "na sznurku" to musisz je starannie rozwiesic) potem uprasowac i powiesiec na wieszaku w szafie....zlozone w kostke na pewni sie wygniotą....jezeli zalezy ci na tym zeby rzeczy nie byly pogniecione to złożone w szafie tak naprawde mogą lezec tylko spodnie (i to tez zalezy jakie)swetry i bielizna bo reszta sie pogniecie... Jakie ubrania sa najlepsze? Na pewno bawełna-miękka,lekka, przewiewna i wygodna jedwab-w zaleznosci od jego grubosci moze byc mniej lub bardziej przewiewny niz bawełna, chyba najbardziej ze wszystkich materiałow jest podatny gniecenie...jest to materiał szlachetny wiec drogi ale ciuchy z niego są rewelancyjne (nadają szyku i klasy wlascicielce) niestety jest to material bardzo delikatny i trzeba na niego uwazac... wiskoza-miekka wygodna ale w zaleznosci od tego z czym zmieszana moze byc mniej lub bardziej podatna na zniszczenia no i len-na lato rewelacyjny, lekki przepuszcza powietrze wygodny ale sie gniecie bardzo... P.s. tez raz kupilam na allegro bardzo taniutkie spodnie z wiskozy (pumpy) i szybko sie zniszczyly ale to i tak byly spodnie kupione na rower...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluzki
ja sie nie znam dlatego patrze na odpowiedzi . a powiecie mi jakie materiały za to sa lipne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fotomadame
Taki mały wpis dotyczący zapobieganiu niszczenia się ubrań z wiskozy. Po pierwsze przed pierwszym praniem najlepiej zmoczyć w zimnej wodzi - zapobiegniesz wtedy zbieganiu się materiału- i oczywiści 30 stopniach prać. I tak jak napisane jest powyżej proponuję rozwieszać te rzeczy na wieszakach , ewentualnie tak aby się jak najmniej pomięły, nie zgniatać czy rozciągać najlepiej rozwieszać jeszcze mokrą i przeprasować nie zaszkodzi tylko nie w jakiejś wysokiej temperaturze!Średnia wystarczy i aby nic nie popsuć lepiej przerzucić ciuszek na lewą stronę i uważać przy szwach. Aha - wirowanie- jak najmniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiskozaaa
Takie pytanie czy bluzka z przewagą materiału wiskozy, mocno przylega do ciała ? Chodzi mi o to czy jest opinajaca, czy bardziej luzna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bluzki z wiskozy są całkiem fajne, zazwyczaj wybieram te z wiskozą w składzie, niestety mają jeden wielki mankament. Wiskoza powoduje, że często ni stad ni zowąd na materiale pojawiają się małe dziurki, wszystko to wina właśnie domieszki wiskozy! Dlatego warto sprawdzać takie bluzki podczas zakupu, np. czy nie mają dziurek po klipsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiskozafajnajest
Mam bluzke wiskozową, która ma 20 lat i jest jak nowa. Tylko to nie jest dzianina. Taki koszulowy materiał. Kupiłam ją jak byłam w ciąży. Wyciągam na upały. Miły, chłodny materiał. Jedyną jej wadą jest to, że się gniecie ale i tak wrzucam ją do prania po każdym założeniu, a po wyjęciu z pralki wieszam na wieszaku, potem prosto do szafy, na grzbiet i tak w kółko. W tym roku kupiłam sukienkę z wiskozy, tym razem dzianina z elastanem i postepuję z nią tak samo. Też jest made in poland, więc posłuży mi jakiś czas. Mam też jedną bluzkę dzianina z elastanem ale lichy gramatura, gniecie sie nawet na wieszaku, kosztowała 8 złotych i tyle jest warta:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość króóóólowa nocyyy
wolę wiskozę od poliestru,nie kupię ubrania z poliestrem,a z wiskozą tak, preferuję naturalne włókna (wiskoza jest z naturalnych włókien ale sztucznie wytworzonych) w ten sposób najwięcej ciuchów mam z wiskozy,bawełny,jedwabiu i lnu - w takiej kolejności jeśli wiskoza jest dzianiną nosi się bardzo dobrze,jest wtedy przewa znie elastanem(5%) - nie mam zastrzeżeń 100% dzianina z wiskozy- tą trzeba po praniu starannie wyprasować i widać zagniecenia, ale nie tak jak na wiskozie tkanej jak płótno-gniecie się podobnie- ale bardziej "mięsista" nie tak sztywna jak prześcieradło no i przewiewna- nie przeszkadzają mi pogniecione ciuchy w lecie, a tym bardziej na wakacjach nie wyobrażam sobie natomiast odziać się w upalny dzień w poliester i śmieszy mnie opis "przewiewna" przy np. przezroczystej prawie bluzce z poliestru- producenci chyba uważają za synonim przewiewności cienkość materiału :-) i wiskoza (ta tania) nadaje się na co dzień, bardziej wyjściowe ubrania muszą być droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tam lubię boczek.....
stary temat podbijacie :P i po ciula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakupohoholiczka
no wiskoza najczęsciej pojawia się w chińszczyźnie. ale nie wiem, ja nie mam nic do ciuchów tego typu, są przede wszystkim niedrogie. z jakością bywa różnie, ale można trafić coś porządnego, ja sobie z wólki kosowskiej zwożę raz na jakiś czas ciuszki tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiskoza to jak najbardziej przyjazne dla człowieka wlókno.Jest otrzymywane z clulozy i jego właściwości są praktycznie identyczne jak własciwości bawełny.Jest higroskopijna i dobrze pochłania wilgoć,przepuszcza powietrze. Wiskoza bez domieszek napewno bedzie się mieła, ale coś za coś- czysta bawełna też się mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darsien
Proszę o informacje na meila !! pomocy ! znalazłam dawno przeze mnie chciane legginsy, ale nie wiem czy kupić, są one wykonane właśnie z wiskozy, niby nie prześwitują. Czy taki materiał się rozciąga ? jest elastyczny ? czy nie koniecznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darsien
mój email to dada654@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość królowa nocyyyy
nie zgodzę się z tym, że tkaniny poliestrowe (dla sportowców) "oddychają"- sprawdziłam na sobie- to jest jedna wielka ściema, one wręcz wymuszają pocenie- a zaletą jest tylko to, że trzymają wilgoć (pot) z dala od skóry po siłowni w bawełnianym ubraniu jestem sucha, a w tym cudnym, drogim komplecie 'dla osób uprawiających sport' po 10 minutach mam plamy z potu podobnie z ubraniami codziennymi, szukałam pilnie srebrnej bluzki, kupiłam w promodzie, była z poliestru ale krój mi odpowiadał, pomyślałam, że wytrzymam i będę ją nosić tylko zimą, już się jej pozbyłam nie przypominam sobie ubrań z włókien sztucznych, które by się gniotły, czy traciły fason po praniu- i to jest ich zaletą ,ale jak już pisałam -wolę chodzić pognieciona w wiskozie niż w "pokrowcu" z najlepszego poliestru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darsien
a rozciąga się wiskoza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie uważam, że akryl jest zły. Posiadam sweter 100% akryl i go wielbię. W dotyku miękki jak kociątko. Piorę go ręcznie, bo swetrów w pralce nie piorę, ale odwirowuję. Ładnie schnie, nawet na słońcu i nie blaknie, mam go już pół roku i bardzo go chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartinSparrow
Co do ubrań z wiskozy wypowiemy się jako ich... producent, czyli http://www.martinsparrow.pl/ :) Uważamy, że jest to materiał dobry i wytrzymały, wspaniale nadający się do produkcji trwałych i wytrzymałych ubrań, ale tylko wtedy, gdy wiskoza pochodzi ze sprawdzonego źródła. Z wiskozą jest tak jak z innymi dostępnymi na rynku materiałami - mogą mieć wysoką, ale i niską jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redrubin
W takim razie ja chyba musiałam mieć pecha. Kupiłam bluzkę 100% wiskozy w Reserved, uprałam ją ręcznie w zimnej wodzie, w specjalnym płynie do prania, nie gniotłam, nie wykręcałam... A skurczyła się tak, że z długiej oversize'owej bluzki miałam crop top. Od tamtej pory mam uraz i wolę poliester z bawełną (kij z tym, że sztuczne) ale mogę ją sobie wywirować w pralce i cały czas wygląda tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Pani powyżej - ja w reserved kupilam również bluzkę 100% wiskoza, po kilku praniach ma dziurki (pranie ręczne). Szkoda, bo bardzo ładna, nienawidzę jak mi się ubrania niszczą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra83
Ja zawsze stara sie kupowac dzieciom ubrania 100% bawelny przynajmniej w skarpetkach i majtkach. Po waszych wpisach sprawdzalam jak szalona co maja w skladzie koszulki syna i natrafilam na jedna 50%bawelna 50%poliester! A w swoich spodniach O ZGROOOOZO odkrylam wlasnie ze maja 65%poliester i 35% bawelny! odrazu sciaglam. Dzieki wam bede wieksza uwage zwracac na to co kupuje! Dziekuje wam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwkainka
Tylko nie wiskoza... chyba najgorszy materiał jaki jest. Szkoda, ze w sieciówkach tylko takie coś można znaleźć. o naturalnej bawełnie można tylko pomarzyć. :/ ja uwielbiam bawełnę organiczną, dobrze się nosi, pranie znosi bez problemu. Ostatnio kupiłam taką bluzkę http://www.fairfashionstore.com/moda/topy-1/bluzki/maggie-stripe-top-4.html - jest w cenie tego co oferuje hm, a ponosze ją zdecydowanie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMaja
Tylko NIE wiskoza! Kupiłam piżamę, 100% wiskowa...zmechaciła się i wyciągnęła po kilku ubraniach, wyrzuciłam, bo wyglądała jak szmata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiskozę należy umiejętnie traktować, pranie w zbyt wysokiej temperaturze jest dla niej zabójcze. Podobnie jak wirowanie czy mocne prasowanie. http://blog.vnd.pl/wiskoza-pranie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfdgdf
głupi ci ludzie w Polszcze...Wolą nosić naturalną bawełnę niż ubrania z syntetycznych włókien. Później dziwić się, że mieliśmy w sejmie taką Grodzką... Kto na nią głosował? No zapewne ci co to stawiają na naturalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie polecam. Czuć, że to sztuczne włókno, można się bardziej spocić i też komfort noszenia nie jest taki, jak przy naturalnych tkaninach. Nic chyba nie zastąpi dobrej jakości bawełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są tkaniny naturalne, sztuczne i syntetyczne. naturalne to wiadomo. syntetyczne - poliester, nylon, akryl - czyli sama chemia sztuczne - wiskoza, acetat - początkowy produkt jest naturalny (celuloza) i przerabiany jest na tkaninę albo dzianinę i dopiero z tego szyje się ubrania. na lato ja wolę wiskozę niż poliester 5% domieszka symtetyków jest ok, bo ubrania ładnie się układają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiskoza jak bawełna też są mają swoje gatunki - są lepsze i gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynka112
Jestem nimi wręcz oczarowana! Od dłuższego czasu kupuję ubrania i bieliznę z dzianiny wiskozowej od VISTEXU i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Moja mama od niedawna też zaczęła kupować ciuchy z tego materiału i obie uważamy, że jest po prostu lepszy niż zwykła bawełna czy jedwab. Bielizna idealnie wchłania wilgoć, dzięki czemu mogę czuć się swobodnie nawet po treningu czy większej aktywności. W dodatku często mam uczulenie na różne syntetyki, dlatego ta wiskoza stała się moim wieelkim sprzymierzeńcem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×