Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Metii84

co zrobic z tyloma truskawkami

Polecane posty

mam 8 kg truskawek i nie wiem co z nimi zrobic. Zrobie kefir, ciacho, na pewno zjemy ze smietana i cokrem i duzo zamroze na zime. Ale co jeszcze mozna zrobicz??jakies desery, sloiki??jak sie robi takie w sloiku?? NIgdy nie robilam a chce sprobowac. Dajcie przepisy i jakies inne pomysly nna wykorzystanie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhuggy
Ja mroże truskawki i potem zima robie sobie koktalje truskawkowe i kompociki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhuggy
Jak umiesz robic dzemy, to zrob, te zelowe gowna ze sklepow nie maja nic wspolnego z prawdziwym dzemikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez zamroze ale nie wejdzie mi tyle do zamrazalnika, tym bardziej ze nie chce calego zapelniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz zamrozić albo zrobić kompoty ...wrzucasz obrane truskawki do słoika gotujesz wodę z cukrem zalewasz...zakrecasz i gotujesz słoiki ok 5 minut i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kompoty sa niedobre, lepiej pomrozić, zima takie truskaweczki beda pyszne. albo wlasnie dżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba z cukremmmm
Gość Margo1111111111
zrób kompocik :) możesz też go zawekować w słoikach. do większego słoika włóż truskawki, tyle ile się zmieści, zalej wodą i wsyp cukier. dobrze zakręć słoik. do dużego garka wstaw tak przygotowane słioki , wlej do garka wody - tak do połowy i zagotuj. (na wolnym ogniu) tak gdzieś ok. 0,5 godz. jeżeli będziesz widziała, że truskawki puściły sok (woda w słoikach stanie się czerwona) a wieczka słoików będą gorące możesz już wyjąć słoiki. postaw je do góry nogami, wieczkami na dół, by dobrze zassały, aż do wystygnięcia - no i masz już kompociki, które na zimę są jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaciekawil mnie ten muss z truskawek...czy jesli zmiksuje je z cukrem i naloze do sloikow a potem wygotuje jak przy robieniu drzemu to czy wyjdzie mi taki na zime??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupujesz sokownik (4 czesciowy garnek przenzaczony do gotowania sokow) dolną część napełniasz wodą do okolo 3/4 pojemnsci nakłądasz pojemnik na sok do pojemnika na owoce wsypujesz umyte truskawki możesz nawe do pełna zasypujesz cukrem na kazde 100 g owoców okolo 40-50 g cukru nakladasz pokrywe tak przygotowany sokownik umieszczasz na kuchni elektrycznej lub gazowej i ogrzewasz przez 1 30 min maksymalną mocą plyty grzjnej po 30 minutach moc grzejną płyty mozesz zmniejszyc sokownik nalezy ogrzewac przez okolo 1,30 h przygotowany sok wlewasz do sloikow i sloiki gotujesz okolo 30 min po wyjeciu sloiki nalezy ustawic do gory dnem zeby sie dobrze zawekowaly soki gotowe do spozycia tak zapasteryzowane mogą stac do 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halilewan
zmiksować truskawki z cukrem[odlać trochę ] i wymieszać z białym serkiem naturalnym ,wlać do ozdobnego kielicha, na górę wlać odlożony mus truskowo cukrowy,na wierzch ozdobić truskawką,pycha ,polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na szczęście nie trzeba robić samemu konfitur, tylko można kupić już domowe, równie pyszne np. tutaj: https://eterno.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z Eterno zawsze zamawiam w większych ilościach Truskawellę i Śliwellę. Pyszne są!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to ta Truskawella?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balunia39
Ja również robię dżemy chociaż wolę te ze śliwkami niż z truskawkami :) W tym roku również pierwszy raz truskawki zakisiłam. Znalazłam przepis w sieci. Na razie w małym słoczkku. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Natomiast na co dzień wolę truskawki w swojej oryginalnej formie. Czyli świeże. Do ciast albo deserków: https://www.przepisy.pl/blog/co-zrobic-z-truskawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Truskawella to połączenie konfitury truskawkowej z kakao i innymi dodatkami. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie truskawki w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiecie jak można samemu zrobić taką konfiturę z kakao jak truskawella? Może ktoś ma przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smoothe ;p bardzo lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×