Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sefel

cwiczenia silowe dla nastolatka

Polecane posty

dzien dobry mam 15 lat i chce zaczac cwiczyc na silowni. czy sa jakies ograniczenia co do tego jakie cwiczenia moge wykonywac? cos czego nie powinienem jeszcze robic? bardzo mi zalezy zeby juz zaczac cwiczyc ale nie chce sobie krzywdy zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesfrankiewicz
Witaj, Proponuję Ci zacząć od treningu z instruktorem, który pokaże Ci i nauczy trzymać odpowiednio sylwetkę podczas różnych ćwiczeń , pokaże w jakiej kolejności i ile powtórzeń wykonywać, żeby miało to sens. Jest to bardzo ważne, żeby nie uszkodzić sobie kręgosłupa, ścięgien i stawów. Potem możesz już próbować sam :) Na pewno nie powinieneś sam robić martwych ciągów, przysiadów itd, bo możesz robić to niewłaściwie. Ćwiczenia na maszynach będą zapewne bezpieczniejsze na początek. Pozdrawiam :) inesfrankiewicz.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naucz się najpierw poprawnie pisać po polsku, dopiero zacznij trenować ciało nieuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodziutki jestes! i co, jak pudzian chcesz wygladac? co ci to da? dziewczyny nie lubia takich chlopcow, poza tym mozesz przestac rosnac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie wiem kto pisze takie bzdury, lubia lubia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Przede wszystkim dementuję popularny mit - ćwiczenia na siłowni nie zahamują wzrostu ciała. Tym, co jest niebezpieczne są kontuzje - w momencie, kiedy Twoje ciało nie zakończyło jeszcze procesu wzrostu powoduje to potencjalnie komplikacje w razie np. konieczności operacji. Myślę, że powinieneś poćwiczyć na początek co nieco z trenerem - ważna jest technika, a bez niej o wiele łatwiej właśnie o niebezpieczną dla Ciebie kontuzję. Na pewno nie warto się forsować, brać na siebie zbyt dużych ciężarów w stosunku do siły i umiejętności. Jeżeli chodzi o dietę - powinna być po prostu zdrowa i urozmaicona. Za wcześnie jeszcze na pewno na suplementy, ale generalnie nie ma przeciwwskazań co do stosowania diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okej dzieki. ale mam jeszcze jedno pytanie - czy mimo ze jestem jeszcze mlody to bede w stanie osiagnac tyle samo w tempie co np. osoba zaczynajaca w wieku dajmy na to 18 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno być generalnie żadnej różnicy. Szybkość przyrostu masy mięśniowej zależy przede wszystkim od intensywności ćwiczeń, diety i indywidualnych predyspozycji. Niekoniecznie od wieku :) W Twoim wieku najlepiej zacząć od Full Body Workout - i to będzie na pewno lepszy start teraz, niż czekanie 3 lata i rozpoczynanie od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyrost masy zależy od diety, ćwiczeń i TEŚCIA. Jak masz mało testosteronu to nie licz na to że coś ci urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z twoją broszką już wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×