Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy dentysta czysci urzadzenia

Polecane posty

Gość gość

borujace ? pacjenci wlaza jeden po drugim na leczenie i co ? lekarz boruje jednym wiertlem kazdemu po kolei ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie. Zacznijmy o to pytać. Powinien 1.mieć autoklaw 2.używać go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autoklaw jest obowiązkowym wyposażeniem każdego gabinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ależ takie wiertło musiałoby być tępe i brudne.... Wiertła są wrzucane do płynu dezynfekcyjnego, myte w myjce ultradźwiękowej i sterylizowane. Ty myślisz, że dentysta, to matoł, który chce Cię czymś zakazić, żeby potem płacić Ci do końca życia rentę, albo odszkodowanie? :D Ubezpieczenie pokrywa tylko szkody niezawinione, a nie niedbalstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kiedyś poszlam do swojej dentystki do której zawssze chodziłam . Przede mna była jakas dziewczyna której chyba wyrywala zeba. Weszlam po niej , dentystka cos mi tak porobila i kazala wypluc i przeplukac :P Ja wypluwam i siegam po kubek , patrze a ten caly umazany krwia :P Powiedzialm jej o tym i zmienila kubek ale już nigdy tam nie poszlam. Kiedys ta sama dentystka miała smierdzaca prawa reke kalem :P To wszytsko serio pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, w dzisiejszych czasach byłoby to nie do pomyślenia. Sanepid od razu zamknąłby taki salon. Do sterylizacji narzędzi używa się autoklawów, czyli takich małych urządzeń przypominających trochę mikrofalówkę :) O takich jak tu: https://yeson.eu/pl/c/Autoklawy/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż za pytanie. Oczywiście, że tak. Wszelkie gabinety kosmetyczne są wyposażone, a przynajmniej mają obowiązek posiadać na wyposażeniu autoklaw lub myjki ultradźwiękowe. Taki sprzęt to już chyba podstawa, którą powinien zapewnić nie tylko dentysta, ale wszystkie gabinety, czy też salony kosmetyczne. Jak ktoś nie wie, jak wyglądają takie stylizatory, może sobie rzucić okiem na: yeson.eu/pl/c/Myjki-ultradzwiekowe/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×