Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gryzeldda

czy mieszka ktoś koło ruchliwej ulicy?

Polecane posty

Gość gryzeldda

to znaczy czy ma ktos okna od takiej? rozwazam kupno mieszkania przy ruchliwej trasie (al stanowz jednoczonych,wawa) bo jest tanie i ladne.ale ten ruch samochodow wlasnie... Czy mozna sie przyzwyczaic do tego wiecznego szumu samochodow?czy to szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PomarańczowaKorona
Ja mam ona wprost na wjazd i wyjazd a autostrady. Jest hałas ale po 1,5 roku już w ogóle mi nie przeszkadza. Na początku to była masakra! A teraz na prawdę się przyzwyczaiłam :) I mój mały syn też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wielu miejsach dane było mi mieszkac, wiec się wypowiem :D:D Przy bardzo,bardzo ruchliwej ulicy słuch się psuje, a przy tych mniej to nie licz na to, że otworzysz balkon, czy okno latem - nie da się spokojnie spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PomarańczowaKorona
Nie ona tylko okna* oczywiście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzeldda
dzieki..czekam na opinie innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasdasdasdacxds
ja mieszkam niedaleko miejsca co chcesz kupic mieszkanie. halas hmm.. chyba sie juz pryzzwyczaila bo mi nie przeszkadza a moze wcale nie jest taki duzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbxvx,xx
ja mieszkam i powiem ci, że jak w nocy oglądam tv to niestety ale przy zamknietym oknie (nawet latem), bo szum tirów zagłusza tv a wiadomo, że nie zrobie na całą głosność :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzeldda
to skoro wam zle w takim halasie to czemu sie nie wyprowadzicie? do wyboru jest tez mieszkanie na parterze przy placu zabaw,co lepsze?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzeldda
nnnnnnn565 a jak zamkniesz to ejst ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brałam i to i to
mieszkałam. wytrzymałam 1,5 roku i szukałam innego loku, bo nie szło wytrzymać. Nie znosiłam tego huku, smrodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dosc ze ulica ruchliwa to jeszcze zaraz za nia tramwaj,i powiem Ci ze na tramwaj nie zwraca sie uwagi ale samochody sa bardziej uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnn565
ja zamkne jest ok, ale co z tego jak wiosna, lato, jesien okna się otwiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia..asia....
ja mieszkałam przy ruchliwej ulicy na 11 piętrze ... nie dość, że hałas straszny, to jeszcze w lato upał, że nie dało się wytrzymać, bo to ostatnie piętro, a jak okna otwarte, to nic nie było słychać...masakra. Ale na szczęście mieszkałam tam tylko 3 lata w czasach studenckich:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na studiach 1 rok
Wynajmowalam. Zamknięte okno ok ale otworzyć sie nie dało bo własnych rozmów nie było słychać Masakra. Poza tym okna sie potwornie kurza od spalin, firanki czarne , non stop smierdza, no i to wysoce szkodliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rusałka99
Można się przyzwyczaić jak do wszystkiego, naprawdę nie ma powodu do dramatyzowania :) Dobre okna potrafią zdzialać cuda :) A jak nie wiecie dokładnie jakie okna idealnie nadają się w takiej sytuacji to polecam zapoznanie się z internetowym poradnikiem na http://www.okna-pasywne.pl/poradnik/jakie-okna-montowac-jesli-mieszkamy-przy-*****iwej-ulicy :) Krótki ale treściwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rusałka999
Można się przyzwyczaić jak do wszystkiego, naprawdę nie ma powodu do dramatyzowania :) Dobre okna potrafią zdzialać cuda :) A jak nie wiecie dokładnie jakie okna idealnie nadają się w takiej sytuacji to polecam zapoznanie się z internetowym poradnikiem na http://www.okna-pasywne.pl/poradnik/jakie-okna-montowac-jesli-mieszkamy-przy-*****iwej-ulicy :) Krótki ale treściwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długo zmagaliśmy się z hałasem koło bloku i w końcu wspólnota załatwiła zgodę i firma http://cm-construction.pl postawiła ekrany akustyczne. Od tamtej pory żyje nam się dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli mieszkacie przy *****iwej i głośnej drodze to polecam wam zgłosić się do firmy www.lbg.waw.pl Oni zajmują się wykonywaniem pomiarów hałasu. Jeżeli normy są przekroczone możecie starać się o postawienie ekranów chłonących hałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata Więch
Powiem Ci, że coś o tym problemie wiem, gdybym mogła drugi raz wybierać to chyba nasz dom nie stał by w tym miejscu, w którym obecnie. Wiadomo, że nie ma sposobu w 100% skutecznego na redukcję hałasu z drogi, ale ostatnio wymieniliśmy okna i faktycznie trochę pomogło. W Rzeszowie w RES DOM na Placu Wolności polecili nam takie rozwiązanie, sami zobaczcie na ich stronkę: http://res-dom.pl/ i może akurat też coś dopasujecie do swoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleo

Ja polecam wyciszyć swoje mieszkanie przy pomocy np. paneli akustycznych. Fajna sprawa i naprawdę działa. Ja miałam problem z hałaśliwymi sąsiadami zza ściany. Po zakupie tych paneli mam ciszę i spokój. Pamiętam że kupowałam je od firmy Architected Sound, przy okazji doradzili mi w kilku innych sprawach odnośnie akustyki mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara

Trochę stary temat, ale może ktoś będzie szukał podobnego rozwiązania. My z mężem kupiliśmy mieszkanie przy bardzo ruchliwej ulicy i hałas niestety nam przeszkadzał 😕 próbowaliśmy je jakoś wyciszyć, np przez wymianę okien na lepsze ale za dużo to nie dało. Wyczytałam gdzieś, że lepiej zgłosić się do fachowców i trafiliśmy po opiniach do Architected Sound z Krakowa. Polecam, szybko i dobrze zrobione, hałas nie jest już takim problemem jak wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal

Może warto zasięgnąć porady u firmy zajmującej się pomiarami akustycznymi, redukcją hałasu i wyciszaniem obiektów. Np. www.pomiaryakustyczne.net/ z Zielonej Góry. My z ich usług korzystaliśmy przy wyciszaniu budowanego obiektu i jesteśmy z nich w pełni zadowoleni, bardzo solidna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×