Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość makowa panienka 62

Czy pijecie zioła???????

Polecane posty

Gość makowa panienka 62

Lubię wspomóc zdrowie ziołami,często stosuję miętę na niestrawność,morszczynem uzupełniam jod ,kminkiem pomagam trawieniu - A WY ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Często korzystam z dobrodziejstw natury.Najczęściej wspomagam trawienie; korzeń mniszka lekarskiego,miętę pieprzową,ziele krwawnika i korę kruszyny.morszczyn nalewkę z zielonych orzechów włoskich.Jak dopadnie mnie przeziębienie piję napar z suszonych łodyg malin,sok z malin, mam zawsze ususzone kwiaty lipy i czarnego bzu,sok z czarnego bzu z dodatkiem soku z grapefruita,cytryny robionym na bazie miodu lipowego.A żeby uniknąć przeziębień ( w okresie,kiedy o nie najłatwiej) robię sobie sok z buraków ćwikłowych,marchewki,pietruszki razem z nacią, do tego sok z grapefruita i z cytryny i 2 ząbki czosnku),piję szklankę dziennie,robię syrop z cebuli, z buraka czerwonego i sosny.Rzadko kupuję suplementy, które są drogie i w zasadzie nie wiele dają.Ale i też bardzo rzadko choruję tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka pani firanka
pije pokrzywe(1szklanke dziennie) , widze poprawe w stanie skory - sama torebka wyjeta z szklanki smaruje twarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Kiedyś też musiałam pić ziele senesu, ale znalazłam lepsze zioła , bardziej skuteczne( długotrwałe picie senesu wywołało u mnie odwrotny skutek).Dziś popijam korę kruszyny,kłącze perzu,owoc kopru włoskiego, liście mięty pieprzowej - kupuję te zioła w aptece w opakowaniach o takiej samej gramaturze mieszam je razem i piję je 1 raz dziennie na wieczór dodając 1 łyżkę miodu prawdziwego, parząc pod przykryciem 1/2 łyżki ziół w szklance wody.I skończyły się moje przykre doświadczenia z wypróżnianiem.Dobrze jest też jeść winogrona, figi i suszone śliwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Oj to prawda , mądrze pisze, Janka pani firanka, picie pokrzywy to super sprawa.Jestem alergiczką, nie mogę używać żadnych kremów,szamponów i innych kosmetycznych dobrodziejstw, a jednak moja skóra nie jest gorsza niż te zadbane kosmetycznie.Ale właśnie 2 x dziennie piję albo napar z suszonej pokrzywy,którą zbieram w maju i suszę albo w sokowirówce robię sok z surowej pokrzywy.Zamiast kosmetyków po każdej kąpieli smaruję się oliwą z oliwek, a 2 łyżki tej oliwy wlewam do kąpieli , głowę myję szarym mydłem.Odkąd piję pokrzywę (czasem piję też napar ze skrzypu) moje włosy aż lśnią , są gęstsze i paznokcie już mi się nie łamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzeeena
to ja jestem dziwadło, nie piję ziół, mam odruch wymiotny :( natomiast mój mąż pije miętę, lipę i rumianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowa panienka 62
zzeeena - do ziół koniecznie musisz się przekonać i nie są takie najgorsze a wiele dobrego dają.Masz mądrego męża,bierz z niego przykład!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzeeena
kiedyś byłam wstanie wypić rumianek, teraz nie daję rady, nie mogę znieść zapachu ja pijam colę i herbatę słabą a mąż te zioła i czerwoną herbatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora kruszyny
Probowalam to wypic .,nie dalam rady...gorzkie I smierdzace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowa panienka 62
Rumianek słodzę miodem i da się wypić!!! Tylko w takim wydaniu działa rozwalniająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pijemy ziół
palimy zioła :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khymkhymkhym
Ja tez pije napar z pokrzywy i potwierdzam -cera rozjasniona mimo przelomu wiosennego ;) Co rano szklanke naparu z lyzeczki tymianku i rozmarynu (proporcje 1:3 w lyzeczce) dziala super energetyzujaco, poprawia krazenie, koncentracje - taki kop energetyczny. Od kiedy stosuje (3 miesiace) moje cisnienie wrocilo do normy - zawsze bylam spiaca krolewna z cisnieniem 90/60, teraz cisnienie ksiazkowe. A na poprawe i skory, i wlosow, ukladu pokarmowego siemie lniane. No i doraznie inne ziola w razie choroby ale to rzadko, bo w kuchni stosuje spore ilosci czosnku ;) W salacie z dodatkiem oliwy nie jest taki "pachnacy". Teraz nie mam lasu pod nosem i juz nie moge robic sosnowych syropkow ale te cebulowe czy czosnkowe - tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akfo
Swietny temat! Pije zioła ale nieregularnie,natomiast młoda pokrzywe po dokładnym opłukaniu przesmażam na masełku i dodaje jajko, ulubiona wiosenna "jajecznica" podobno tez niezła bomba mineralno -witaminowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Pokrzywa pod każdą postacią jest cudowna.Obok mnie mieszka starszy pan, miął w zeszłym roku wylew, było z nim źle.Lekarz zasugerował mu ,żeby oprócz leków popijał napar z pokrzywy.Dziś ten pan jest w dobrej formie,aż lekarz sam się zdziwi,ł takim szybkim powrotem do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka szklanka pur blanka ;)
w jakiej postaci zjadasz ten morszczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Morszczyn w aptekach jest dostępny w formie tabletek "KELP", albo ziół.które biorę trochę na czubek noża i popijam obficie wodą.Z morszczynem nie wolno przesadzać więc zażywam tylko 1 raz. dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj !!!! boli brzuszek
Słyszałem,że na bolący brzuszek pomagają zioła szwedzkie. Proszę o opinie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj !!!! boli brzuszek
To co robić jak boli brzuszek, miętka nie pomaga!!! A Pan doktor nie widzi przyczyny tego bólu??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do postu wyżej
zmienić doktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj !!!! boli brzuszek
Już zmieniałem, co jeden to inna diagnoza, a brzuszek dalej boli!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie wiem serduszko
co Ci może dolegać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
"oj !!!! boli brzuszek" - popij sobie 2 x dziennie herbatkę koprowo- rumiankową, myślę że pomoże.Życzę zdrówka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj !!!! boli brzuszek
margolka - super kobitko - dzięki - ten koper i rumianek pomogły, brzuszek boli dużo mniej.Ale lepiej nie przebywać blisko mnie - strasznie za przeproszeniem - p i e r d z ę!!!!! Jak jesteś panną to się z Tobą ożenię - kocham Cię i dzięki za radę - TAKA PROSTA a jaka skuteczna:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijemy
ale teraz sie nie wypowiem, bo na szkoleniu siedzę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijemy
No i wypowiem się:) Piję zioła na cholesterol- mieszanka ziołowa:) od czasu do czasu, kiedy przegnę z tłustym i ciężkim jedzeniem. Parę razy w tygodniu popijam bratka na oczyszczenie krwi. Kiedyś zaparzałam kwiaty nagietka, które regulowały mi skutecznie pracę jajników:) Pijam też ostrożeń- czarcie żebro- bardzo smaczne- odtoksycznia organizm. Przy nerwach melisa i lipa. Jest jeszcze serdecznik na uspokojenie, ale on też obniża poziom cukru we krwi, a ja mam 70 mg/dl. Ciekawie ktoś pisał o tym rozmarynie i tymianku... przyda się, bo ja mam bardzo słabe:P a nie faszeruję się kawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
Na wysoki cholesterol,cukier,dolegliwości trawienne, nie ma nic lepszego niż nalewka z czarnych jagód, którą robię w sezonie.Każdy z was może ją zrobić i pić jeśli dokuczają mu takie dolegliwości- na k jest ona zalecana!!!! * działa ona przedewszystkim bakteriobójczo i przeciwzapalnie na błony śluzowe układu pokarmowego, * obniża poziom cukru we krwi, * kojąco wpływa na układ nerwowy. doskonale leczy biegunki i problemy żołądkowe, dzięki dużej zawartości antyoksydantów wzmacnia układ krwionośny, obniża poziom złego cholesterolu zapobiegając zakrzepom prowadzącym do zawału a nawet do śmierci, spowalnia procesy starzenia, reguluje stężenie cukrów oraz tłuszczów w naszym organizmie znacząco poprawiając sylwetkę oraz kondycję całego ciała, pomaga w profilaktyce nowotworowej, choroby Alzhaimera, łagodzi nadciśnienie tętnicze, ma działanie oczyszczające (a przez to odmładzające!) organizm, niszczy drobnoustroje chorobotwórcze, a także robaki jelitowe (m. in. owsiki), skuteczny w stanach zapalnych dróg moczowych, poprawia ostrość widzenia o zmierzchu, obniża gorączkę, działa korzystnie przy cukrzycy, poprawia jakość aktywności seksualnej, Wiem,że to cudo powinnam wpisać w temat "czy robicie nalewki i wina" - ale ta nalewka to racze lek - choć nie ziólko? Ale myślę ,że godna jest uwagi.Polecam bo odkąd ją piję mój cholesterol zrobił papa!!!(oczywiście ten zły), a i cukier wrócił do normy. Skoro mnie dał tyle dobrego, to może komuś z Was też da coś dobrego :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
NALEWKA Z CZARNYCH JAGÓD Składniki 1 kg dorodnych jagód leśnych 1 l spirytus 95% 0,5 kg cukru Przygotowanie Jagody przebrać, bezwzględnie odrzucić nadpsute, pokryte pleśnią itp. Umyte i osączone na sicie jagody zasypać cukrem i zalać w słoju spirytusem tak, aby były całkowicie przykryte. Postawić w ciepłym, słonecznym miejscu, zlać po 4 tygodniach spirytus. Nalew rozcieńczyć wodą do objętości 2,25 litra. Przefiltrować i rozlać do butelek. Po miesiącu można spożywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani es
Bardzo inspirująca ta nalewka , w sezonie napewno ją zrobięIIII Dzięki Panno Pelagio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×