Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość florentynaaaa

czy po kursie ksiegowosci moge otworzyc wlasne biuro rachunkowe?

Polecane posty

Gość florentynaaaa

hej wam, mam pytanie a nie moge znalesc na nie odpowiedzi, chodzio o to ze jestem po liceum ogolnoksztalcacym i wybieram sie teraz na kurs ksiegowosci .docelowo bede prowadzic ksiegowosc firmy przyszlego meza, chodzi mi o to czy po ukonczeniu takiego kursu bede miała wystarczajaca wiedze i dokumenty certyfikaty i zaswiadczenia zeby moc otowrzyc biuro? czy bede musiała zdac panstwowy egzamin ksiegowego???pomozcie jak wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaa
Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych jest działalnością gospodarczą, w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, polegającą na świadczeniu usług w zakresie: - prowadzenia, na podstawie dowodów księgowych, ksiąg rachunkowych, ujmujących zapisy zdarzeń w porządku chronologicznym i systematycznym, - okresowego ustalania lub sprawdzania drogą inwentaryzacji rzeczowego stanu aktywów i pasywów, - wyceny aktywów i pasywów - sporządzania sprawozdań finansowych, - gromadzenia i przechowywania dowodów księgowych oraz pozostałej dokumentacji przewidzianej ustawą. Przedsiębiorcy, wykonujący działalność w powyższym zakresie, są również uprawnieni do: - prowadzenia, w imieniu i na rzecz podatników, płatników i inkasentów, ksiąg podatkowych i innych ewidencji do celów podatkowych oraz udzielanie im pomocy w tym zakresie, - sporządzania, w imieniu i na rzecz podatników, płatników i inkasentów, zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielanie im pomocy w tym zakresie, Działalność polegającą na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych oraz ksiąg podatkowych mogą wykonywać: - przedsiębiorcy, będący osobami fizycznymi, jeżeli są uprawnieni do wykonywania czynności z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, - pozostali przedsiębiorcy, pod warunkiem, że czynności z tego zakresu będą wykonywane przez osoby uprawnione do wykonywania czynności z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Uprawnione do wykonywania czynności z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych są osoby posiadające certyfikat księgowy oraz osoby wpisane do rejestru biegłych rewidentów lub na listę doradców podatkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaa
możesz prowadzić księgowosć TYLKO w przypadku własnej działalności, czyli ty otwierasz np sklep z ciuchami i sama sobie prowadzisz księgowość, ale aby komuś świadczyć usługi jako księgowa to nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florentynaaaa
no wlasnie bo o to chodzi, ze otwieramy wlasna firme-warsztat a ja mam prowadzic ksiegowosc tej firmy, i to bedzie nasza wlasna dzialalnosc gospodarcza, moze inaczej nie chce zakladac biura rachunkowego (ale chyba musze) tylko chce prowadzic ksiegi rachunkowe tego warsztatu ktry otworzy mąz. to zmienia postac rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaa
powiem tak mój mąż prowadziła działalnosc gospodarczą- ja pracowałam w innej firmie i ja prowadziłam mu księgowosć sama. Nie zatrudniał księgowej. Pytaliśmy o to w Urzędzie skarbowym. Powiedzieli ,że skoro mąż chce sam sobie prowadzić księgowość to nie ma problemu - jak umie :D a że ja wszystko liczyłam a on tylko podpisywał PIT-y to nie wnikali w to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego podejmujesz
takie ryzyko ? skad taka decyzja przy braku doswiaczenia? chodzi o koszty, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaa
na mój gust możesz mu to prowadzić ale w Urzędzie przy zgłaszaniu działalności on deklaruje że sam to robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaa
koleżance może chodzi o koszty ja jestem po rachunkowosci na GWSH i mam księgowosc w małym palcu więc po co nam byłaby księgowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florentynaaaa
aha no widzisz, bo ja bylam wczoraj i w U skarbowym i w U miasta i nic ciekawego nie powiedzieli, czyli to juz rozumiem , a teraz takie pytanie troche prywatne (przepraszam jak nie chcesz to niemusisz odp ale nikt nie chce mi powiedziec ) czy jak ukoncze taki kurs prywatny a zamierzam isc do Stowarzyszenia Ksiegowych w Polsce skwp.pl i mysle nad pierwszym i drugim stopniem, to czy taka wiedza tam nabyta myslisz zeby mi wystarczyla do rozliczania takiego warsztatu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florentynaaaa
nie chodzi o ryzyko tylko o wlasna firmę nawet rodzinną bym powiedziała, "on mechanik ja od papierkow" a jesli mi ksiegowosc nie wyjdzie nie podołam , czy za trudne bedzie to zatrudnimi inna do tego a ja i tak bede miała pełne rece roboty przy warsztacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaa
wiesz co, nie wiem o co ci dokładnie chodzi. Bo kończąc kurs I czy II stopnia przerabiasz pewien zakres materiału z księgowości. Po ukończeniu takich kursów musisz umiec WSZYSTKO zaksięgować a przynajmniej orientować się gdzie szukać pomocy w tewg sprawie. Po kursie z MF też masz uprawnienia na wszystko- nie ma znaczenia czy rozliczasz Fa za śrubki, części z warsztatu czy ilość bluzek sprzedanych w sklepie. Księgowość jest jedna i księguje się tak samo. Różnica polega na klasyfikacji produktów, towarów, usług. A tego sie nauczysz na kursach Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florentynaaaa
ministerstwo finansow tez organizuje kurs? musze nauczc sie rozliczac max w 1,5 roku. wiec studia narazie odpadaja,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaa
Nie :) Ministerstwo finansów przeprowadza egzamin państwowy. Aby go zdawać musisz spełnić kilka warunków. M inn nie możesz być karana za przestępstwa umyslne itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaa
powiem tak: chętnych do zdania egzaminu jest tak wielu że czasem nie można się załapać. Na 600 osób ostatnio zdało 5 osób więc nie jest łatwo Wszystko znajdziesz na stronie Ministerstwa w zakładce rachunkowość- usługowe prowadzenia ksiąg rachunkowych- wymogi koszt był w zeszłym roku na poziomie 500zł ale nie wiem jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florentynaaaa
dzieki:) czyli po takim kursie na dobra sprawe musza mnie nauczyc podstawowych rzeczy, a zebym mu taka ksiegowosc prowadzila juz nie jako moje biuro a po prostu ja bym go rozlczalo to oczywiscie bede sie starala gdzies zalapac na parktyki czy staz nie mowiac ze super by bylo zachaczy o jakas prace ale jakiegos dwuletniego stazu nie musze miec? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florentynaaaa
troche mie uspokoiłas, bo wczoraj jak przeczytalam ze musze miec 2 lata praktyki i zdac ten egzamin z ministerstwa to sie załamałam a tez czytalam ze ciezko go zdac, tym bardziej po kursie a nie studiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaa
jak chcesz sama do siebie prowadzić księgowość to nie potrzeba ci stażu ani praktyk tylko wiedza odnośnie egzaminu wszysko pisze na stronie MF i wcześniej ci wkleiłam kilka zdań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie, ze tak :) moi znajomi otworzyli cos na ksztalt tego www.biurocru.pl/zakres.html :) ja nigdy nie lubilam matematyki, wiec nie mialam szans na takie studia, a szkoda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj może najpierw dowiedzieć się jak pracują inne biura rachunkowe, zatrudnij się w jakimś. Jeśli jesteś z Warszawy, polecam Ci biuro rachunkowe Liczyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto spróbować poszukać czegoś na rekrutacyjnarewolucja.pl! strona z wieloma ofertami, które są skierowane właśnie do was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina Materek
Od ponad 6 lat jestem księgowa i razem z koleżanką prowadzimy biuro księgowe. Każda z Nas ma 4 letni staż w korporacjach, ale nie ma to jak na swoim. Teraz dodatkowo weszłyśmy we współpracę z Tax Care i dołączyłyśmy do ich programu partnerskiego https://programpartnerski.taxcare.pl/poznaj-mozliwosci Dzięki temu mamy dostęp do różnych szkoleń branżowych i rozwijamy swój biznes. Do tego jesteśmy pod skrzydłami jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku, a to pomaga zdobywać nowych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa mloda
Ja dopiero będę startowała z własnym biurem. Mam doświadczenie po stażach i półtorarocznej pracy u kogoś, więc jestem dobrej myśli. Klientów "swoich" też paru mam na start. Opcja, o której piszesz wydaje się ciekawa. Nie spodziewam się niewiadomo jakich zarobków, ale te szkolenia co ma tax care są podobno naprawdę niezłe. Może się skuszę, jeśli nie trzeba własnego wkładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takiej sprawie najlepiej skontaktuj się z biurem rachunkowym , które od jakiegoś czasu jest już na rynku na przykład z nimi http://www.biurogetek.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyyy
Fajnie, bardzo profesjonalnie moje firmowe sprawy księgowe prowadzi biuro Super Księgi -www.superksiegi.pl. Mają wszechstronną ofertę, dopasowaną pod większe i mniejsze firmy. Kadry i płacie, VAT, PIT, pomoc przy znalezieniu odpowiedniego finansowania dla firmy i wiele innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka56
Jak ma korzystać z z programów typu księgowość online, to sama może jakiś tego typu pogram wybrać np. wfirma.pl i nie ma potrzeby zlecać tego na zewnątrz. Akurat w programie wfirma masz wparcie różnych specjalistów, którzy mogą wyjaśnić różne zagadnienia związanie z prowadzeniem takiej księgowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
własne biuro rachunkowe to jest dobry pomysł na biznes, ale początek na pewno nie jest łatwy, wszystkie napotkane trudności i formalności potrafią skutecznie nas zatrzymać w dążeniu do celu, jakim jest własne biuro, polecam przeczytać artykuł o tym, jak sobie poradzić z długą i ciężką drogą do własnego biura rachunkowego, żeby było łatwo i prosto ;) http://www.wrzosy.com.pl/zalozyc-biuro-rachunkowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy po kursie księgowym mogę zatrudnić się w biurze rachunkowym? Wybieram się wkrotce na ten z ARC, bo polecili mi go znajomi. W linku https://www.arc.pl/kursy/ksiegowe/od-podstaw-do-samodzielnego-ksiegowego/-samodzielny-ksiegowy-kurs-weekendowy opis i cały program kursu. Chodzi mi tylko o to żeby złapać doświadczenia w praktyce, bo później dalej chce sie kształcić w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest tyle programów, które wspomagają prowadzenie biura rachunkowego, że trzeba tylko szczerych chęci, samozaparcia i można sobie spokojnie poradzić. Ja miałam praktyki w biurze rachunkowym niedawno, gdzie z Symfonii korzystali. 3 dni i już w miarę biegle poruszałam się po programie. Teraz jeszcze jak wyjdzie konieczność generowania jednolitego pliku kontrolnego, to biura będą szukać tego typu oprogramowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×