Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agatka198801

czy robicie same majonez domowy?

Polecane posty

wiadomo że majonez to syf dlatego nie jadamy go , czasami tylko do sałatki warzywnej. Chce podać sałatkę warzywną mojemu dziecku ale nie dam jej tego syfiastego majonezu ze sklepu. Zrobię majonez sama . Macie jakieś sprawdzone przepisy na domowej roboty majonez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zoltko, ocet jakiś lub cytryna, musztarda i olej. Miksowac zoltko z kwasem po KROPELCE dodawac olej potem jak juz będzie jak kupny :p lyzka wody i przyprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żeby domowy też nie był syfem musisz mieć idotko ekologiczne jajka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agatko, zeskrob z majtek. Po nocy ze starym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hhrhrhr ja mam :D pyszne jajka, zolciótkie. Kury szczęśliwe, goniace po polku. Zero stresu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brat kupuje jajka a szwagierka podmienia na sklepowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może i masz jajka eko, ale co z Twoim mózgiem? Nie dość, że bardzo ciężko kupić dobry mózg to jeszcze nikt nie umie go zamienić z obecne używanym. Dlatego odpuść sobie nawet eko majonez Tobie już nie pomoże :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robięa mam nawet jaka ze wsi. Ale nie ufam surowym zoltkom. Nie i koniec. Nie umrzemy jak od swieta zjemy syfiasty majonez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agatka198801 Ty perfekcyjna" od sieddmiu bolesci narzekajaca na szwgierke kiedy zajdziesz w druga ciaze co? Juz najwayzszy czas. Przeciez przy pierwszym dziecku robisz wszytko idelanie chyba nie chcesz zeby corka byla jedynaczka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja lubię syfiasty majonez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pff, ściółkowe? Powinnaś kupować te od szczęśliwych kurek - tylko z wolnego wybiegu. No i oczywiście bez GMO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam jajka wiejskie od babci męża i tak nieraz robię majonez domowy ale od święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu z 14:36 i bardzo dobrze że robisz majonez , taki jest napewno zdrowszy :) ja też zrobię . Wiele rzeczy sama robię : dżemy , makaron, ogórki kiszone , pizze :) . Lepiej zrobić samemu różne rzeczy jest o wiele zdrowiej , naprawdę się opłaca Moja mama ma ogródek i mam od niej dynię , buraczki , natkę pietruszki , bulion. wszystko zdrowe bez nawozu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agatko jak ty robisz majonez jak dopiero o przepis prosilas? Oj klamczuszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze brat kupił mi swojskie ziemniaki ostatnio , często kupuję swojskie mleko, poza tym mój brat z tatą chodują króliki więc mam też eko królika dla małej : ) :) . Mój brat robi czasem kiełbasę i ja też dostaję :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agata , a Ty pracujesz ? Bo nie mam czasu na to wszystko. Może dlatego, ze mam dwójkę dzieci ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oplulam monitor. Agatka ma BULION Z OGRÓDKA hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agatka, a BULION też CHoduja w ogrodku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agatka A te kroliki odrobaczane badane ? Bo jeśli nie to ładny syf w jelitach macie pasozyty i te sprawy :-)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak pracuję na 1/2 etatu . wystarczy trochę chęci i dobrej organizacji i wszystko da się zrobić . Przy dwójce też dam rade A ogródek mam moja mama , ja tylko dostaję warzywa :) kiełbasę robi brat ,hoduje króliki też brat - ja tylko wszystko dostaję :) a potrafię sie odwdzięczyć, Bratu i mamie zawsze mówię o różnych promocjach i czasem im kupię coś taniej np. tabletki do zmywarki itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co jest twoim problemem ?Caly czas moj brat robi dla mnie to i tamto (i rozumiem ze jestes okropnie zazdrosna o bratowa , ona ma super meza a ty, d**e wolowa ) , mama robi to , pomaga tam , daje to itd. ale nic o mezu ? jestes poprostu zazdrosna , dlatego plujesz jadem . Ale twoja wdziecznosc "Bratu i mamie zawsze mówię o różnych promocjach i czasem im kupię coś taniej np. tabletki do zmywarki itp. usmiech." Ciebie miec jako :dziecko , zone , siostre , szwagierke to , trzeba miec boska cierpliwosc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo ona jest zakochana w bracie,ma fantazje z nim :p ty lepiej złóż podanie jak c***iszą w szpitalu o przeszczep móżgu bezmózgu :D majonez buhahah a może jeszcze kużwa masło uklepiesz rozklapicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi rodzice kiedyś robili w robocie kuchennym wg. przepisu dołączonego do instrukcji obsługi i wyszedł ale trochę tłusty (taki oleisty). Przepisu nie pamiętam jednak. W necie na pewno znajdziesz (patrz po ocenach: czyli ilości gwiazdek i komentarzach pod przepisami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wieksze pol szkl oliwy dwa żółtka łyżka octu jabłkowego sol czosnek do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:17 A i jeszcze wszystko ma raz miksuje żadne po kropelce. Pamiętaj tylko zeby jajka wyjąć z lodowki chwile wwczesniej, zeby sie zagrzały do temp pokojowej.. jak chce pikantniej to dodaje łyżeczkę musztardy sarepskiej ale dla dziecka nie polecam, nawet czosnek chyba bym odjęła (niemam dzieci niewiem czy mogą hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MassivePossitive
Zdarza się ale ja osobiście wolę majonez kupny winiary ;o chyba nie wychodiz mi najlepiej jego przygotowanie ;p ale w vege przepisach na szczęście nie ma zbyt często majonezu do użycia https://ballarini.pl/blog/vege-c11 ^^ A teraz mam faze na dania i przygotowuje je na bazie przepisów z bloga Ballarini, czyli producenta który zajmuje się sprzedażą profesjonalnych garnków, patelnii czy innych akcesoriów kuchennych do gotowania, pieczenia, grillowania. Wiem, ze też na ich stronie są promowane takie marki jak Staub, która jets chyba najlepszym producentem w swojej dziecinie oraz Zwilling i dalszym torem producentów noży Miyabi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×