Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość caroline8279

Czy to rak???

Polecane posty

Gość caroline8279

Ratunku!!! Mam 16 lat, małe piersi. Dzisiaj postanowiłam zrobić badanie i wymacałam wielkie guzy w każdej piersi. Tak, jakby w środku każdej było coś dużego i twardego - koło 2cm. Czy to guz czy gruczoł piersiowy?? Mam małe piersi, więc gruczoł pewnie jest wyczuwalny, tylko czy on jest twardy? Dodam, że w każdej z piersi jest on taki sam. Nie wiem czy to nie rak. Pomóżcie proszę, pójdę oczywiście do lekarza, ale nie dzisiaj, a bardzo się denerwuję. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline8279
Wiem, ale do lekarza pójdę najwcześniej jutro, a do jutra zejdę na zawał. Chciałąm się podpytać starszych kobiet, czy też czują takie jakby twarde środki w piersiach i czy to guzy czy gruczoły. Nie wiem czy gruczoł jest twardy czy miękki, dlatego pytam, bo może to, co wymacałam jest czymś normalnym, a ja panikuję. Do lekarza pójdę tak czy siak, bo to już czas, ale chciałabym przespać noc spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikt, nawet lekarz nie
stwierdzi ci tego na odległość i bez badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline8279
Ale czy wy jak ściskacie piersi to czujecie coś w środku, czy jakbyście poduszkę ściskały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaosobajedna
na 99% to może być to co ja miałam jako młoda dziewczyna - jakies cos powiazane z hormonami, okreslane jako rodzynki w cieście, pewnie gruczoły w piersi nabrzmiałe. jakies zmiany hormonalne w organizmie. idz do gina, pewnie przepisze jakieś lekkie hormony i się to ureguluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, niektórzy tak się sami nakręcają. Ja też często panikuję na temat swojego zdrowia, a na koniec zawsze się okazuje, że albo nic mi nie dolega albo zwyczajna dolegliwość :) Jeśli ta struktura w obu piersiach jest w tym samym miejscu i mniej więcej tej samej wielkości,to raczej nic anormalnego. Ale to już musi lekarz ocenić. Idź jak najszybciej,to nie będziesz się długo denerwować :) A badanie piersi, jest dosyć trudne i trzeba badać regularnie i dopiero po iluś tam cyklach wiadomo, co jest normalne a co nie. Musisz się jeszcze oswoić z piersiątkami :) Pozdrawiam i głowa do góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline8279
Dzięki, pocieszyłaś mnie, mam nadzieję, że to to:) Jutro z rana spróbuję się umówić do gina, mam nadzieję, że uda się od razu na jutro. Głupia nazwa "rodzynki w cieście":o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ale zgodzę się
Ale ją wkręcacie :o Dziewczyno czy Ty wiesz z czego jest pierś zbudowana? Ja mam pełno grudek. Nie jest to rak bo miałam wielokrotne badania przez kilka lat u kilku ginów, taka budowa piersi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaosobajedna
w tym wieku - zdarzają się piersi mastopatyczne, lek castagnus pozwala uregulować te sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ale zgodzę się
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do niestety ale... ja też myślę,że to nic poważnego, ale sorry - to co ty masz w piersiach nijak się ma do jej piersi. U Ciebie to nie rak, ale u kogoś może być coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez paniki
mam podobne objawy, badałam się z 10 razy i na pewno NIE MAM RAKA PIERSI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×