Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lola_229

Czy urlop macierzyński jest obowiązkowy?

Polecane posty

Gość lola_229

PO urodzeniu zamierzam zaraz wrócić do pracy. Myślę w domu pobyć z maluchem 2-3 tyg. Proszę mnie nie oceniać, że kiepska ze mnie matka - po prostu , aby życ normalnie muszę pracować. Co na to ZUS? Czy któraś z Was też tak wcześnie wróciła do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a rodziłas juz kiedyś?? dobre.... ja po 2 tygodniach nie mogłam jeszcze dobrze usiąść a co dopiero wracać do pracy.... a swoja drogą to co z Ciebie za matka?? po co decydowałaś się na dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola_229
To pierwsze dziecko. Będę miała cesarkę. Nie wszystkich stać, aby siedziec w domu i zajmować się tylko dzieckiem. A to co dostanę z ZUS, to zaledwie 1/4 mojego normalnego wynagrodzenia (dostaję prowizję, ale nie ma pracy - nie ma prowizji). Piersią karmić nie zamierzam. Takie czasy. Gdybym sie teraz nie zdecydowała (33l) to musiałabym w ogole z dzieci zrezygnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to trzeba było zrezygnować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
Możesz wrócic do pracy. Z tego co mi wiadomo to tylko twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja rozumiem, ale to po co Ci dziecko skoro nie będziesz się nim zajmować???? Rodzisz bo nadszedł czas?? i tak nie rozumiem takiego podejścia. A dużo zarabiasz jak pracujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wiem kto to jest..
po cesarce to dopiero zacznie cie bolec jak wrócisz ze szpitala, dobre sobie:D::D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola_229
Normalnie 3,5- 4 tys. Z ZUS dostałabym max 1,5 tys. Mieszkam w dużym mieście, wynajmuje mieszkanie i z 1,5 zł nic nie zrobię jeszcze z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co was obchodzi po co jej
dziecko? Chyba temat tego nie dotyczy. Swoja droga to niezle hipokrytki jestescie:D jak pisza tu kobiety po 30 nie majace mieszkania, prace za 1000zl i generalnie male dochody to radzicie im by rodzily bo jakos to bedzie:D a jak juz taka chce wrocic do pracy by "jakos to bylo" to sie glupio pytacie po co jej dziecko:D Same piszecie by sie rozmanazac nie patrzec na kase a potem wielkie zdziwienie, ze ktos musi pracowac by ta kase miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urlop macierzyński
jest obowiązkowy. pracodawca pozwalając Ci wrócić do pracy łamie prawo i naraża sie na odpowiednie konsekwencje, chyba ze Cie przyjmie "nieoficjalnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
Nie straszcie jej. Jestem po cesarce i tydzień po wszystko było ok. Jak zdejmą szwy to już mozna normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym, jak pisałam, na macierzyńskim dostajesz srednia z ostatnich 6 miesięcy !!! premie, prowizje, nagrody - wszystko się liczy do sredniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to skoro zarabiałaś 3-4 tyś to mogłas sobie cos odłożyć, aby potem móc chociaż 3 miesiące zostać z dzieckiem..... Fakt to nie moja sprawa ale jak czytam coś takiego to mnie to strasznie denerwuje, nic na to nie poradzę. Trzeba było sobie psa kupić a nie na dziecko się decydować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mogła pomyślec wczesniej. Nie mozna zrezygnować z macierzyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma-ma...
macierzynski jest obowiazkowy i nie mozesz sie go zrzec. bodajze 16 tyg. musi wykorzystac matka, reszte z przyslugujacych 20 + 2 na zadanie moze wziac ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola_229
Psa już mam. Prowizji nie mam na umowie, wiec lipa. Taki kraj, tacy pracodawcy. Szkoda gadać. Pewnie , ze moglam odłożyć, ale w międzyczasie kupiłam samochód, który nawiasem mówiac potrzebny jest mi do pracy i zarabia na siebie, wiec nie jest to chybiony zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałaś robiony pośiew moczu
autorko z tego co sie orientuje to muszisz być przynajmniej 6 tyg na macierzyńskim, potem mozesz wrócić do pracy. ale pewna w 100% nie jestem. zagladnij do kodeksu pracy, tam ta kwestia jest opisana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a chłopa nie masz? chyba to on powinien wziąć na siebie ciężar zarobienia na rodzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola_229
Mój mąż zarabia niecałe 2 tys. Samych kosztów związanych z utrzymaniem domu, samochodu, rachunki, raty etc. mamy 2,5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziewczyny dobrze mowia. Nie wazne ile masz na umowie, wazne ile zarabialas. Ja mialam najnizsza krajowa ale niezla premie. Na l4 i macierzynskim dostawalam tyle samo. Czyli srednia z ostatnich miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola_229
NowaTu244 - ale miałaś wszystko na Umowie, a ja nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ale jeśli ona te premie dostawała pod stołem to dostanie tylko tyle ile było widoczne na przelewach od pracodawcy..... Wg mnie takie osoby jak Ty nie powinny mieć dzieci....przepraszam że tak mówię, ale tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobaczysz jak urodzisz to zmie
nisz zdanie. a kto bedzie z dzieckiem? Babcia czy niania za 1500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałaś robiony pośiew moczu
Art. 180. 1. Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: 1) 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie, 2) 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, 3) 33 tygodni w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie, 4) 35 tygodni w przypadku urodzenia czworga dzieci przy jednym porodzie, 5) 37 tygodni w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie. 2. (uchylony) 3. Co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu. 4. Po porodzie przysługuje urlop macierzyński niewykorzystany przed porodem aż do wyczerpania okresu ustalonego w 1. 5. Pracownica, po wykorzystaniu po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, ma prawo zrezygnować z pozostałej części tego urlopu; w takim przypadku niewykorzystanej części urlopu macierzyńskiego udziela się pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko, na jego pisemny wniosek. 6. Pracownica zgłasza pracodawcy pisemny wniosek w sprawie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego, najpóźniej na 7 dni przed przystąpieniem do pracy; do wniosku dołącza się zaświadczenie pracodawcy zatrudniającego pracownika-ojca wychowującego dziecko, potwierdzające termin rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego przez pracownika, wskazany w jego wniosku o udzielenie urlopu, przypadający bezpośrednio po terminie rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego przez pracownicę. 6 1 ,Po wykorzystaniu przez pracownicę po porodzie urlopu macierzyńskiego w wymiarze 8 tygodni . pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko przysługuje prawo do części urlopu macierzyńskiego odpowiadającej 30okresowi, w którym pracownica uprawniona do urlopu wymaga opieki szpitalnej ze względu na stan zdrowia uniemożliwiający jej sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem. 6 2 W przypadku, o którym mowa w 6 . 1 , urlop macierzyński pracownicy przerywa się na okres, w którym z takiego urlopu korzysta pracownik ojciec wychowujący dziecko. 6 3 Łączny wymiar urlopu macierzyńskiego w okolicznościach, o których mowa w 6 . 1 i w 6 2 , nie może przekroczyć wymiaru określonego w 1. 7. W razie zgonu pracownicy w czasie urlopu macierzyńskiego, pracownikowi-ojcu wychowującemu dziecko przysługuje prawo do niewykorzystanej części tego urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie moglabys w domu pracowac?? zeby na te premie zapracowac?? to by bylo dobre rozwiazanie i nie wiem czy pomyslals z kim zostawisz dziecko - opiekunka tez kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepkojona olga vila
PROWO JAK NIC..a jesli nie, to myslałam ze nic cmnie juz nie zdziwi:) poległam, wiesz co? suka jak rodzi szczenieta to dłuzej si nimi zajmuje. moim zdaniem jestes wynaturzona samica, urodziła dziecko , bo czas przyszedł:)wiesz co oddaj je do adopcji, bedzie lepiej, dla wszystkich.a sprawca czyny(znaczy sie ojciec ) jakis?? to jest?? twoj grosze z maciezynskiego plus jego pensja czy almenty i jskos mozna 6mcy przewegetowac. a tak zapytam z kim chcesz tego noworodka zostawic?? bo opiekunce sie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie rozumiem dlaczego sie tak oburzacie. to jej wybor dziecko jej i jej partnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×