Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Angelaa

Dieta kapuściana - pozeraczka tłuszczu , kto się przyłączy???

Polecane posty

Witam, Od dzisiaj rozpoczynam dietke - ZUPKI POZERACZKI TŁUSZCZu W tydzień zamierzam zrucić 5 kilo potem przejde na diete niełaczenia na której jestem obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888444
mozesz wkleić jadłospis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta kapuściana Dieta kapuściana 5 kg w ciągu tygodnia Kapusta kiszona jest wyjątkowo mało kaloryczna: w 100 g ma tylko 20 kcal. 7 dni na diecie kapuścianej pozwoli ci schudnąć nawet... 5 kg. Ze względu na monotonię posiłków trudno byłoby jednak wytrzymać dłużej. Ogranicz spożycie mięsa i węglowodanów, natomiast bez ograniczeń jedz „cudowną” zupę z kapusty. Zasady diety: Jada się kapuśniak w dowolnych ilościach. Natomiast śniadania i kolacje są bardziej urozmaicone, np. pierwszego dnia owoce, drugiego - warzywa, trzeciego - warzywa i owoce, czwartego - mleko i banany, piątego - owoce oraz mięso lub ryba z warzywami, szóstego - to, co piątego, siódmego - gotowany ryż. Zupa z kapusty - Oczyść i pokrój 1 cebulę, - 25 dag marchwi, - 25 dag czerwonej i żółtej papryki, - 25 dag kalarepki, - 2 świeże pomidory. Poszatkuj 25 dag białej lub włoskiej kapusty. Warzywa podsmaż na 1 łyżce oleju, zalej 1 i 1/4 l wody i zagotuj. Dodaj trochę suszonej cebuli i gotuj razem 10-15 minut. Dopraw do smaku solą jodowaną. Możesz również wzbogacić jej smak (w zależności od upodobań) curry, bazylią lub sproszkowaną papryką, pietruszką lub sosem sojowym. Zupa przygotowana według tego przepisu powinna wystarczyć na 2 dni. Nie dodaje ona kalorii, a im więcej jej zjesz, tym więcej kalorii spalisz. dzień pierwszy Możesz jeść zupę z kapusty i owoce z wyjątkiem bananów. Najlepsze są melon i arbuz. Pij tez dużo niegazowanej wody mineralnej i niesłodzonej herbaty. dzień drugi Jedz zupę w dowolnych ilościach i warzywa, unikaj groszku, kukurydzy i fasoli oraz owoców. Na kolację przygotuj 2 ziemniaki średniej wielkości, gotowane lub pieczone z masłem. dzień trzeci Bez ograniczeń jedz zupę, owoce i warzywa (z wyjątkiem bananów i ziemniaków). dzień czwarty Dziś możesz jeść - oprócz zupy - banany (4-6 sztuk) i pić odtłuszczone mleko oraz dużo niegazowanej wody mineralnej. dzień piąty Wreszcie przyszedł czas na mięso. Możesz zjeść ok. 200 g wołowiny, do tego pomidory - 6 świeżych przez cały dzień. Wypij też ok. 6-8 szklanek wody. Zupę zjedz przynajmniej 1 raz w ciągu dnia. dzień szósty Wołowina lub ryba i jarzyny - tyle, ile potrzebujesz, żeby nie czuć głodu. Przynajmniej 1 raz zjedz zupę. dzień siódmy Ciemny ryż lub kasza gryczana, niesłodzony sok owocowy oraz warzywa - jedz tyle, ile chcesz. A do tego przynajmniej 1 raz kapuśniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli ktoś nie przepada za kapusta mam fajny przepis - papryka żółta czerwona duzo pomidorów cebula + brokuły duszone na łyżce oliwy zalane woda z przyprawa chińska 5 smaków knora i imbirem + łyczeczka cukru - wypróbowałam dwa lata temu i schódłam faktycznie sporo. Ja waze 58 - cel - 53 Wzrost 164 Przyłącz sie razem bedzie łatwiej:) z góry przepraszam za blędy nie chce mi sie poprawiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888444
naprawdę chudnie się 5 kg?? i nie ma jojo?? a zamaist wołowiny moze być filet z piersi kurczaka? Ta zupa to w końcu z kiszonej czy białej kapusty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888444
angelaa prawie identyczne "wymiary" mam :D 0,5 cm więcej i 0,5 kg mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chódnie się w tydzien pare kilo na bank ale jest cięzko:) Ja mam taki plan : od dzisiejszego ranka do 19 lipca - 53 kilo!!! Codziennie biegać około godzinki Śn- owoce w pracy - zupka ( kapusta włoska , papryka pomidory cebula przyprawa chińska 5 smaków + łyżeczka cukru) w między czasie zapycham się żółtą papryka pomidorami i suróweczki z marchewki , warzywa owoce 17 - Potem znowu zupka + pół piersi gotowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna też na kolacje ugotować pół kalafiora lub brokuły:) wzrost 164 waga 58 cel 53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się ma dużo zupy kapuścianej to może i da się wytrzymać. Poza tym trzeba się ściśle stosować do wyznaczonych \"potraw\". A co do efektu jojo, to po każdym odchudzaniu, w którym się stosuje dietę jest efekt jojo, jeżeli po jej zakończeniu zaczniesz dużo jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie , tak wiec Ja zamierzam stosowac tydzien zupke a potem dieta niełączenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta doktora Haya, czyli niełączenia Dieta doktora Haya, czyli niełączenia 6-7 kg w ciągu 3 tygodni Tę dietę opracował amerykański lekarz William Hay. Dzienna racja pokarmowa to 1000 kcal, w 1 posiłku nie łączy się białek z węglowodanami. Każdy obiad i kolacja muszą zawierać przynajmniej 1 tzw. ekstraspalacz tłuszczu, czyli witaminę C, magnez, żelazo, wapń, karytyninę, jod i chrom. Doktor Hay podzielił produkty na 3 grupy: neutralna (N) to m.in. warzywa (wyłączając ziemniaki), nasiona (słonecznik, orzechy), miód i słodzik, oleje i oliwa, kawa i herbata, soki warzywne i owocowe, woda, zakwaszone produkty mleczne, wędzone na zimno mięso i ryby; białkowa (B) to gotowane mięso, ryby, drób, wędliny, mleko, sery zawierające mniej niż 50 proc. tłuszczu, owoce (bez bananów), warzywa strączkowe; węglowodanowa (W) to pieczywo, ryż, ciastka, makaron, kasze, ziemniaki, suszone owoce, banany, cukier, kukurydza, muesli. Zasady diety: Codziennie jadasz 5 posiłków, przy czym drugie śniadanie i podwieczorek powinny mieć do 100 kcal. Składniki z grupy B (białko) i W (węglowodany) możesz łączyć tylko ze składnikami z grupy N (neutralnej). B i W nie mogą być spożywane w 1 posiłku! Posiłki białkowe i skrobiowe powinna dzielić czterogodzinna przerwa. Z jadłospisu eliminujemy: cukier, sól, kawę, mocną herbatę, napoje gazowane, czekoladę, białe pieczywo, czerwone mięso, wędliny, piwo, alkohol, ciasta, dania typu fast food, produkty z proszku. Rezygnujemy z potraw smażonych, ostro przyprawionych oraz ciast z owocami i kremami. Owoce jemy na pusty żołądek albo jako przekąskę między głównymi posiłkami. Między posiłkami należy dużo pić, nigdy jednak w trakcie jedzenia. Ta dieta przez 3 tygodnie nie zaszkodzi nikomu. Jest dobrze zbilansowana i zawiera niezbędne dla zdrowia składniki. Dłuższe jej stosowanie należy jednak skonsultować z lekarzem. PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS: ŚNIADANIE (do wyboru): - twarożek z rzodkiewkami - 4 łyżki twarożku wymieszaj z 1 łyżką posiekanych ziół (np. natka, bazylia lub koper) i posiekanym pęczkiem rzodkiewek, dopraw do smaku - grahamka z pomidorem - twarożek z pomidorem (chudy serek wiejski wymieszaj z pokrojonym w kostkę pomidorem) PRZEKĄSKI (do wyboru): - 2 mandarynki, duża kiść świeżych winogron, 2 jabłka, 2 kiwi, 1 pomarańcza, 1 brzoskwinia, 1 grejpfrut, 150 g malin, 3 plastry ananasa z puszki, 1/4 arbuza, 1/4 melona OBIAD (do wyboru): - pieczona pierś kurczaka, gotowane na parze brokuły i kalafior - makaron z sosem z oliwy z oliwek, czosnku, bazylii i orzeszków ziemnych - sałatka ziemniaczana - 150 g młodych ugotowanych i pokrojonych w plasterki ziemniaków, 1 świeży duży ogórek (pokrojony w półplasterki), 1 pomidor (podzielony na cząstki). Wszystkie składniki wymieszaj, polej sosem (1 łyżeczkę oliwy z oliwek zmieszaj z 2 łyżkami octu winnego i rosołu z kostki, 2 łyżkami posiekanych ziół do wyboru, ząbkiem czosnku przeciśniętego przez praskę). Dopraw do smaku solą i pieprzem. KOLACJA (do wyboru): - cykoria z pastą rybną (70 g wędzonej makreli lub pstrąga wymieszaj z 50 g chudego twarogu, 1 łyżką posiekanego szczypiorku, przypraw solą i pieprzem. Zrobioną pastą wypełnij liście małej główki cykorii) - 1 porcja kurczaka z fenkułem Kurczak z fenkułem (2 porcje) - 1 łyżeczka ziaren kopru włoskiego (fenkuł) - 1 łyżka posiekanego świeżego oregano - 1 roztarty ząbek czosnku - sól - świeżo zmielony czarny pieprz - 2 piersi kurczaka ze skrzydełkami - 1 bulwa fenkułu - 2 łyżeczki oliwy z oliwek (10 ml) Lekko utłucz nasiona fenkułu i zmieszaj z oregano, czosnkiem, solą i pieprzem. Natrzyj piersi kurczaka nasionami fenkułu z czosnkiem i ułóż na brytfannie. Oczyść bulwę fenkułu i podziel na 8 cząstek. Posmaruj oliwą i ułóż na brytfannie razem z mięsem. Piecz 5 minut w nagrzanym piekarniku, w temperaturze 220 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4health centrum dietetyczne
Warto dodać, że dłuższe stosdowanie diet jednoskładnikowych może osłabić organizm i spowodować znaczne niedobory składfników odżywczych. Najlepiej byłoby taką dietę skonsultować z dietetykiem i lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na dniu czwartym i przechodze tę dietę w miare bezboleśnie, ale trochę ją zmodyfikowałam. Dodaje do zupy te warzywa, które mi najbardziej smakują- brokuły, kalafiory, fasolke szparagową, kalarepe. Schudłam na razie 4 kilo. Sporo ćwiczę, czuję się dobrze. mam zamiar pociągnąć tę diete tydzień. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888444
angela fajna jest ta Haya. Jadłospis mi pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888444
optymistka a z jakiej wagi startowałaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 kilo schódłaś w 4 dni? To extra!:) A co jesz przez cały dzien samą zupe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze się schudłam
a nie schódłam . po za tym ryz ma duzo węglowadanów ok 78 w 100g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
888444 , Ja na diecie Haya straciłam już 6 kilo:) ale powoli przez jakies 1,5 ms bo czasem pozwalałam sobie na rozpuste w postaci spagetti:) Ale niedługo jade na wakacje i chce czuć sie w stroju extra ( zabrzmialam jak próżna lala wiem :) ) ale Ja naprawde mam fantastyczny nastroj jak jestem szczupła:) I taki plan sobie ustaliłam - 5 kilo w tydzień potem spokojnie dieta niełączenia bo ja uwielbiam - poniewaz jem to co lubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startowałam z 72 kg (przy 170) Jem zupe i to co jest dozwolone w danym dniu, ale staram się jeść mniejsze porcje i juz w zasadzie nic po 19. Plus do tego rower, hula-hop, ćwiczenia przy muzyce, a dziś idę na basen i mnóóóóóstwo wody oraz herbatek ziołowych. Polecam tę z kopru włoskiego, gdyż przeciwdziała wzdęciom, a one mogą towarzyszyć tej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na diecie niełaczenia byłam w zeszłym roku czyli na snaidanie jadlam kromke z pomidorkiem potem owoce , na obiad pół piersi gotowanej lub duszonej na łyzeczce oleju + masa surówek , kolacja kromka lub to co na obiad , zupa kalafiorowa itd Generalni e tak jadłam dwa lata i wazyłam około 52 - 53 kiol zmieniłam prace gdzie nie ma baru z daniami light i zaczelam wpier..... tłuste mięcho spagetti ii przytyłam do 64!!!! Teraz schódlam na diecie haya do 58 - ale jeszcze 5 kilo i bede szczęsliwa na maxa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888444
Wiesz ja to w sumei tak do 54-53 chcę dojść ale jescze dokąłdnie nie wiem jaka dietą. A ta Haya mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to moje kochane Ja Wam się udało i mnie kiedyś - to do dzieła :) Dzisiaj zjadłam co prwada kawałek bułki na sniadanie ale potem już tylko paprykę, i zupę:) I tak zamierzam tydzień. A dzisiaj ide pobiegać już drugi dzien bo wczoraj biegałam pół godzinki ostro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta haya to raczej sposób na życie niż odchudzanie - dostarczasz organizmowi wszystkich warznych składników - i utrzymujesz wage:) Gwarantuje . Trzeba tylko przestawic organizm na zdrowe odżywianie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dobry pomysł , kiedyś w dodatku Joy był oplan na 2 tygodnie - 8 kilo - proponowali aby kazdego dnia statowaś na przemian diete kapuściana haya south beach - to też fajny pomyśł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelo wiem
że zgóry przeprosiłaś za błędy ale juz drugi raz piszesz schódłam a powinno być schudłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie , przepraszam:) wiem robie takie byki mam dyslekcje i dysgrafie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8888444
Angela a więc również ruszam z kapuścianą ale od wtorku ew. środy, gdyż wyjeżdżam jutro do rodziny ;) To prawda, ze zupę mozna zastąpić mrożonką "zupa prezydencka"?? bo ta średnio mam czas zeby gotować co 2 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×