Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama placzki

Dlaczego ona płacze?

Polecane posty

Gość mama placzki

Mała ma prawie 7 miesięcy i non stop płacze, z początku myśleliśmy że to kolki, dietę ograniczałam do minimum a ona darła się od 18 do 3 rano. W dzień nie śpi dłużej niż pół godziny, ciągle płacze. Karmię tylko piersią, dziś znajoma mi powiedziała że mała może jest niedojedzona, że jest głodna skoro ma mam dietę. Mała pije co godzinę, waży 7 kg. Czy znajoma może mieć rację? dawać dziecku coś poza moim mlekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak myślę. U nas był ten sam problem już w 4 miesiącu. Wiem, że zaraz wsiądą na mnie MATKI POLKI, ale może powinnaś wprowadzić 1-2 posiłki mleka modyfikowanego. Poza tym myślę, że już czas zacząć wprowadzać jabłko, marchewkę, ziemniaka. Poza tym podziwiam, że Ty nadal normalnie funkcjonujesz jeśli karmisz co godzinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama magda
a moze to zabki ida? moja mała ma prawie 6 m-cy i tez ciagle płacze. daje jej zel dentinox masuje dziasełka swoim palcem badz gryzaczkami. Byc moze to sa jeszce kolki i wcale nie musi to byc wina złej diety. Spróbuj dawac cos na kolki ja daje sab simplex z niemiec i pomaga. Mielismy taki okres ze mała (jakies 2 tygodnie temu) budzila sie z placzem , ale takim histerycznym- darła sie jak bu=y ja zed skóry obdzierali.Daje jej teraz znów sab, ale czesciej tak 5 razy dziennie. i jest lepiej( odpukac- tfu tfu). Ale zrobilam jej tez badanie kału i wyszlo ze ma jaja glisty ludzkiej czekam na moja pania doktor, która jest na urlopie, bo to ona mi poradzila zrobic badanie kału i moczu skoro mala sie tak drze. zobaczymy co powie. oj chyba troche chaotycznie napisalam ,ale corcia mi przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaa
ma 7 miesiecy i je tylko mleko z piersi?????????????????????????? boze babo tobie powinni dzieciaka odebrac!!!!!!! przeciez ona jest głodna!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaa
no nie wierze to musi byc prowokacja!!!!!!! a jesli to prawda to pierdolnij sie mocno w łeb ty głupia pipo!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama placzki
Byłam przekonana że moje mleko wystarczy... mała płacze nawet we wózku na spacerze i to tak że można ogłuchnąć, w aucie, wszędzie. A może to jakaś choroba, powinnam iść do dr? ale jakiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama placzki
Poza tym teściowa karmiła swoje dzieci też piersią długo i nie płakały i były zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeczywiscie moze byc glodna
ale dlaczego zaraz odbierac dzieciaka, moja ma 6,5 miesiaca i w zasadzie procz piersi jada obiadek, za deserkami nie przepada, czasami wszamie hrbatniczka, ale w zasadzie piers nr jeden i wcale nie jest niedozywiona. Za to ja proponuje badanie moczu, zakazenie ukladu moczowego jest czesto powodem placzu u niemowlat, a czesto przechodzi bez goraczki. Badanie kalu tez polecam, ale koniecznie zrob mocz ogolny i posiew tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym najpierw spróbowała rozszerzyć jadłospis. moim dzieciom juz po czwartym miesiącu wprowadzałam nowe smaki. spróbuj bo może rzeczywiście jest głodna. zacznij od mleka modyfikowanego i zobaczysz czy mniej płacze. jeżeli tak to będzie wiadomo że potrzebuje więcej jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko płacze tyle czasu i nie rozmawiałas o tym z lekarzem? Ja bym sprawdziła wszystko - mocz, usg brzuszka, neurolog. No i dawaj już normalne posiłki. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama placzki
dzięki za rady, jutro kupię mleko i zobaczę czy to coś da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinnaś wprowadzać już dodatkowe pokarmy mój synek ma 4,5 miesiąca też jest karmiony piersią ale pomału wprowadzam mu nowe smaki ,deserki ,kaszka bobovita (po 4miesiącu) wydaje mi się że twoja córeczka jest głodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mleko kupuj
nie mleko kupuj tylko dziecko juz potrzebuje w tym wieku czegos wiecej! Mleko modyfikowane tego nie dostarcza i dlatego przy modyfikowanym wprowadza sie dzieciom inne pokarmy duzo wczesniej niz przy karmieniu piersia:) Kupuj juz deserki, najlepiej warzywa, albo owoce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fakt że mała powinna już jeść różne rzeczy ale na błędach się przecież człowiek uczy:) przecież do mleka można dodać kleiku ryżowego żeby trochę zagęścić no i autorko wprowadzaj posiłki bardziej "treściwe". powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko nie powinno jeść co godzinę tylko co 3-4 godziny. twoje jest głodne, bo co godzinę dostarczasz mu niewystarczającą ilość pokarmu. więc płacze... pomijając fakt, że 7 miesieczne niemowlę powinno już jeść owoce, warzywa, mięso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 msc dziecko tylko na piersi ? żart ? i jeszcze sie pytasz czemu płacze ? BO GŁODNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samym mlekiem matki karmi się tylko do 6 miesiąca i już od 6 miesiąca powinno się powoli przyzwyczajać do słoiczków, podawać marchewkę, jabłuszko itp aż do normalnych słoików obiadowych z mięskiem. Jeżeli karmisz ją tylko swoim mlekiem to narażasz ją na brak żelaza bo organizm dziecka w tym wieku potrzebuje go więcej niż jesteś w stanie zaspokoić swoim mlekiem. Poradź się pediatry jak wprowadzać nowe potrawy w jakich ilościach i kolejności ale zrób to jak najszybciej bo mała już dawno powinna zajadać deserki i obiadki a mleko nadal powinna dostawać ale już nie jako jedyny posiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, warto jeszcze dodać że od 7 miesiąca powinnaś dawać małej pół żółtka co dwa dni o ile się nie mylę i kaszkę bezglutenową (można dodawać do zupek bądź mleka ale wtedy musiałabyś karmić butelką;). Tak czy siak dużo ją ominęło i warto szybko to nadrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej zrob dziecku
badania typu morfologia i mocz - zeby wykluczyc jakas chorobe . rozszerz diete dziecka - daj na noc kaszke ryzowa mozesz nawet na swoim mleku , ugotuj dziecku obiadek najpierw niech to bedzie ziemniak i marcheweka , zetrzyj na tarce jabluszko . mozesz podawac juz chrupki , kawelek chlebka , jakiegos biszkpota itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaaamyyyy trochę
przesadzacie z tym głodem, najlepiej podawajcie obiadki od 3 miesiąca dziecko do 6 miesią na mleku matki nie potrzbuje nic innego , ale są odstępstwa od normy, i tak jak dziecko w 5 miesiącu zacznie się domagać nowego jedzenia tak samo mmiesiąc pożniej, do 7 miesiaca może tolerować tylko pierś,, więc spokojnie zagłodzone nie jest, mój synek do 6 miesiąca nie przepadał za niczym , dopiero od 6,5 wykazywał zainteresowanie, adziś przepada za normalnym jedzeniem, druga sprawa, moja siostra też ciągle płakała, i miałą refluks układu moczowego, mnóstwo bakterii w moczu, dlatego proponuje posiew moczu, a dziecko naprawdę wiele nie straciło , jeszcze się naje tych trucizn , które produkuje nasz dzisiejszy świat pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GLODNA !!! Moja corka ma 6 miesiecy i oprocz mlekav je 3 dodatkowe posilki i jeszcze protestuje ze malo. Proponuje zaczynac od sloiczkow bobovita pierwsza lyzeczka. A tak na marginesie na samym mleku dziecko 7 miesieczne zwolni w rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×