Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mikimaussss

Do tych co mają astme

Polecane posty

Gość Mikimaussss

Jak ona się u was objawia?I czy często występują napady? Czy ciągły uporczywy kaszel to może być astma?Już od dłuższego czasu męczy mnie strasznie suchy kaszel. Wygląda to tak jakbym szczekała jak pies. Jutro mam wizyte u pulmonologa ale lekarz ogólny powiedział ze płuca mam czyste. Skierował mnie również do laryngologa ale tam kolejki są już dłuższe.Troche czytałam na temat kaszlu w necie i to mi właśnie by wyglądało na astme.Syropy na kaszel nie pomagają i inne lekarstwa też nie.Boję się że może to być astma bo mój tato też choruje na nią już dobrych pare lat.Napiszcie jakie są inne objawy tej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikimaussss
Nikt z was na to nie choruje? A może ktoś coś słyszał o tej chorobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
ja mam astme i u mnie objawia sie wlasciwie tylko kaszlem, takim suchym jak Ty masz. Pluca osluchowo sa czyste, ale na rtg pluc mam juz zwapnienia. Mam tez dusznosci i one powoduja u mnie ten kaszel - to takie uczucie jakby nagle zabraklo powietrza. Astma nasila sie na noc i rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze piszcie wiecej ja chyba tez mam astme moja mama ma a ja ostatnio jak dostane napady kaszlu to nie moge skonczyc i tez ie zastanawialam czy to nie to...mam uczucie jakby motyle fruwaly mi gornej czesci klatki pier i atakuje mnie zaraz kaszel to trwa dluzej juz...czy procz kaszlu cos jeszcze jest?jak zbadac astme?co robi lekarz aby byc pewny ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybko lecz objawy, bo może to przejść w astmę - dużo pij, spaceruj Dziś Ewelina w Rozmowach w toku opisała dietę garściową, znalazłam jeszcze trochę info i wrzuciłam na swoją stronkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
astme wykrywa sie po rtg pluc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikimaussss
za chwile pędzę do lekarz. sama jestem ciekawa co mi na ten mój kaszel powie.męczę się z nim już tak od kilku lat. Miałam robione rtg płuc ale było wszysko ok. Zawsze przepisali tabletki, na chwilę przeszło i potem na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomaaaaaa
a wiec tak astme wygrywa się po spirometri i po prubie odwrucenia tzw dostanie się lek który rozszerza oskrzela, i jeżeli po leku będzie po prawa to prawdopodobnie jest astma a jeszcze można wygryć po przez testy skrórne tzn. astma alergiczna astmy nie idzie wyleczyć jedynie zaleczyć tak astma się nasila w nocy i w godzinach porannych jezeli do chodzi do suchiego kaszlu to można wnioskować że to moze a nie musi być astma lecz gdy juz do chodzi do skurczu oskrzeli, pojawiają się przy oddychaniu świsty furczenia i prrzechodzi to tyllo po lekkach ( chodz jest wielel informatorów co pisze że nawet najcięży atak astmy przechodzi bez leków do ja wiem ze z mojego doświadczenia sam nie przejdzie bez leków) u mnie objawia sie po przez - w dzień sporadycznie suchy kaszel - dusznosci około 5-6 razy dziennie noce makabrycznie - świszczoncy oddech, furczenia, mokry kaszek ( przy dusznościach) Diagnoza : Astma oskrzelowa III/ IV stopień niekontrolowana pozdrawiam jak macie jakieś pytanka piszczie ps: błedem jest że astme diagnozuje się po przez rtg ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
do znajomaaaaaa - spirometria diagnozuje sie obturbacyjna chorobe pluc a nie astme. Przy testach alergicznych to juz w ogole nie ma mowy o wykryciu astmy. Astma w obrazie klinicznym objawia sie zwapnieniami na plucach i tylko na tej podstawie mozna ja rozpoznac. Spirometria moze pomoc w ewentualnym okresleniu stopnia, ale nie w samym wykryciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomaaaaaa
mylisz się w wykryciu pomoze spirometria a dokladnie pruba, po lekach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krosteczka
hej a ja mam swiszczacy oddech i mialam juz dyski nie dyski i nadal mam ...wiec ja nie wiem od czego moze byc ten swist!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
do pchlasachrajka Ja ostatnio robilam rtg pluc, mam wiele zwapnien , a w opisie jest napisane, ze sa to zmiany po ospie wietrznej.( ?????) Powiem CI , ze z tym zdjeciem bylam u kilku lekarzy i zaden z nich ani slowa nie wspomnial o astmie. Tez slyszalam i czytalam w necie, ze podstawowym badaniem w kierunku wykrycia i potwierdzenia astmy jest spirometria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
bo nie kazde zwapnienia oznaczaja astme internet to jedno, a rozmowa z lekarzami to drugie - ja mowie tylko to co wiem od lekarzy, a nie to co wyczytam w internecie w tym temacie :) spirometria jest bardzo zludna - ja mam np silna astme a spirometrie jak u zdrowej osoby :) dlatego moj lekarz mnie wyprowadzil z bledu, kiedy sie cieszylam ze spirometria jest ok, to myslalam nie ma astmy - bo tez kiedys tak wyczytalam w necie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Wiem, ze spirometria nieraz nie wykaze astmy. MOze byc prawidlowa a astma jest. To wiem. Duzo masz tych zwapnien? Cholerka, zdenerwowalam sie, moze ja tez mam astme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
ewqa2 - nie jest ich duzo, ale sa o duzej powierzchni - na poczatku lekarz pierwszego kontaktu myslal ze przeszlam gruzlice lub to blizny po zapaleniu pluc, zlecil mi spirometrie ktora wyszla ok i wtedy na wlasna reke poszlam do pulmonologa, ktory na podstawie zdjecia rtg powiedzial ze to astma ...potem kontrolowalam to u innego pulomonologa i potwierdzil diagnoze a Ty u jakich lekarzy bylas ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Ja bylam u pulomonologa , zanioslam kilka klisz z kilku lat i te zmiany mam od 8 lat--wtedy mialam pierwsze zdjecie rtg. Konsultowalam to zdjecie z onkologiem, tez nie widziala problemu, ale.......ja sie boje , ze cos mi jest. Wiesz, jak to jest z lekarzami nieraz. Ja mam drobne ale liczne zwapnienia. Co mnie zastanawia , to od kilku lat mam katar, niezyt nosa, kicham caly dzien i to powtarza sie raz na jakis czas. Ostatnio tez mam kaszel, szczegolnie rano, ale nie dusze sie, nie mecze itp.NIe mam teraz kasy, ale po tym co napislas bede szukala dalej odpowiedzi na moje zwapnienia. MUsze teraz isc do alergologa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
to dobry pomysl, niech alergolog tez spojrzy na Twoje rtg ale mysle ze jak od tylu lat masz juz te zwapnienia to astma nagle by sie teraz z nich nie zrobila a co do objawow ktore podajesz to katar moze oznaczac alergie co do kaszlu - zrob badanie kalu w kierunku pasozytow, one tez czesto siedza w plucach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Pasozyty w plucach? Myslisz, ze to one powoduja tez zwapnienia? Teraz to juz naprawde sie przestraszylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
tak, pasozyty moga sobie siedziec w plucach - nie wiem, czy moga robic tez zwapnienia ale to nie jest wykluczone lepiej to zbadaj - tylko czasem ciezko jest cos znalezc w pierwszym badaniu i najlepiej oddac kal 3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomaaaa
kaszel suchy jest też od bakteri która nazywamy pospolice koklusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarkoidoza
Liczne zwapnienia na płucach mogą oznaczać wiele chorób. Mój brat tak miał. Wykluczyli gruźlicę, wszelkie rakowe sprawy. Diagnoza Sarkoidoza. Jedynie przeprowadzenie badań i wykluczenie innych chorób może potwierdzić sarkoidozę. A ja nie mam zwapnień a mam astmę. Na zdjęciu RTG tylko widać umiarkowanie wzmożony rysunek oskrzelowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćastmaty
Kaszel. U mnie głównie w obcych domach, pylenie. Na spirometrii widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćastmy
Aha. Poza spirometrią, lekarz słyszy furczenia, świsty przez słuchawkę (często). Astmę dzielimy na alergiczną i niealergiczną. Testy należy powtórzyć, jeżeli wyjdą ujemnie. Pomocne w astmie jest ODCZULANIE (immunoterapia). Można ja przeprowadzać na NFZ. Szczepionka w tej chwili jest refundowana j jedna na kilka miesięcy to koszt ok. 3zł. Niestety odczulanie trwa latami, ale warto. Dostaje się małe dawki alergenu. Organizm naturalnie oswaja się z alergenem i przestaje traktować go jako wroga. Zdjęcie rtg nic do astmy nie ma. Warto też kilkakrotnie sprawdzić kał na pasożyty. Kaszel może być psychogenny, może być też od żołądka. Najlepiej zacząć od rodzinnego, który pokieruje do pulmonologa-alergologa lub gastrologa ew.przepisze leki na robale. Kaszel może być też od zatok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie objawiała się najpierw kaszlem po wysiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też zaczęło się całkiem tradycyjnie kaszlem z tym że miałam go w nocy a przy tym czułam momentami mocny ucisk na klatce piersiowej. Najpierw poszłam z tym do internisty a potem do pulmonologa który ostatecznie skierował mnie na cito do alergologa. Wyszło że to właśnie astma i jak to usłyszałam myślałam że czekam mnie przerąbane życie. Na szczęście nie jest tak źle bo trafiłam na bardzo dobrą doktor Teresę Stelmasiak www.alergolog.lublin.pl (jak ktoś też jest z Lublina to polecam). Tak mnie prowadzi że praktycznie nie mam ataków ale wiadomo że to choroba z którą żyje się przez cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucja88
Nie mam wielkich doświadczeń z inhalatorami, bo tak naprawdę ostatnio kupowaliśmy pierwszy taki sprzęt i nazywa się to Pro Sanity. Polska marka, gwarancja na 5 lat, możliwość pracy przy terapii gardła, ale też płuc i innych dróg oddechowych. Wygodnie się reguluje tutaj wielkość leku jaką się chce osiągnąć w zależności od tego co jest celem leczenia, czy płuca, czy krtań, czy oskrzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napady ataku astmy nasilają się rano i w nocy .Aby lekarz pumonolog stwierdził czy to jest astma czy nie zleca podstawowe badania spirometryczne ,rentgen klatki piersiowej badania krwi i przeprowadza wywiad z pacjentem.Świszczacy oddech kaszel i napady duszności któte ustępuja po podaniu wziewnych leków inchalacyjnych które mają za zadanie rozszeżyć pęcheżyki płucne.Nie zawsze kaszel oznacza astme ,ale to zdjagnozować może lekarz pumonolog może też zlecić zrobienie testów alergiczny aby wykluczyć czy też potwierdzić że mozna być alergikiem .Alergia w 80% występuje u astmatyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi się podoba na stronie http://rankinginhalatorow.pl/ że faktycznie każdy jeden inhalator jest porządnie zaprezentowany, każdy opis jest szczegółowy jasno informuje o najważniejszych cechach danego inhalatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arr

Przy dziecku jak dla mnie jedyny słuszny wybór to model Baby od Sanity – idealnie skrojony właśnie z myślą o najmłodszych – delikatne podawanie mgiełki sprawia, że dla dzieci nie jest męczący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba
Dnia 11.09.2019 o 13:46, Gość arr napisał:

Przy dziecku jak dla mnie jedyny słuszny wybór to model Baby od Sanity – idealnie skrojony właśnie z myślą o najmłodszych – delikatne podawanie mgiełki sprawia, że dla dzieci nie jest męczący.

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×