Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutasek22222

Endometrioza

Polecane posty

Gość smutasek22222

wiecie co to za choroba?prawdopodobnie cierpię na tą dolegliwoćś dtrasznie się martwię mam wszystkie objawy krótkie cykle 24-dniowe bardzo skąpe jedno, dwu-dniowe krwawienia czemu towarzyszą straszne bóle wręcz nie mogę sobie z nimi poradzić nospa 80 już wcale nie pomaga. Martwię się, że nie będę mogła mieć dzieci a bardzo chcę. W przyszłym tygodniu koniecznie idę do lekarza.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie na zapas Sumtasku!! Uszka do góry -objawy jakie opisujesz wcale nie przesądzaja że to endo.. Podbne moga twoarzyszc róznycm innym shcorzeniom..a czasem leżec w twojej anturze. Nie smuć sie, poczekaj na wizyte, napewno bedzies zmiaął zlecone jakies badanka... No chyba, ze już jakis lekarz cie diagnozował, a ten ma tlyko skonsultować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie na zapas!!! idz do lekarza a narazie sie nie denerwuj. rownie dobrze mozesz mic tyciace innych blachyh przyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasku musisz koniecznie isc do lekarza. U mnie wykryto wielkiego torbiela na jajniku i mialam tydzien temu operacje. Usuneli mi go, ale teraz czekam na wyniki. Lekarz powiedzial, ze to najprawdopodoniej endometrioza i tez sie bardzo martwie :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam podejrzenie endo bo mam bolesne i obfite miesiaczki tzn od dwoch lat nie mam po tabletkach anty, ktore wlasnie lekarz kazal mi odstawic bo mam sprawdzic czy tabletki pomogly (podobno pierwsze leczenie podejrzen endo to wlasnie tabletki anty) po odstawieniu mam czekac czy bolesne miesiaczki powroca a w miedzyczasie mam zrobic CA 125 jajnika jesli wyjdzie powyzej normy to mam 50 % szansy, że mam edno ale ostatecznym badaniem jest laparoskopia , ktora ostatecznie potwierdza diagnoze z tymże moj gin powiedzial , że laparoskopie zleca sie głownie kobietom, ktore przez 12 mscy nie mogą zajść w ciąże mimo uprawiania stosunkow bez zabezpieczenia w plodnych dniach i dopiero wtedy sie robi lapa i podejmuje leczenie bo na 100 kobiet chorych na endo tylko bodajże 20 moze miec problemy z zajsciem w ciąże a reszta normalnie zajdzie i urodzi tylko ze kurde ja narazie nie moge zaczac probowac bo nie moge sobie pozwolic jeszcze przez jakis czas na dziecko no i tez jestem w kropce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teroia witaj w klubie..ja wąłsnei ejsyem na etapie mętliku w głowie czy styartowac z próbami czy czekac..ale podbno to co piszesz o zjasciu w ciąze z enei ejst utrudnione dotyczy 1 i 2 stopnai endo..przy 3 i 4 szanse marne, ale dpoki cżłowiek nei sporbuje..nie wie... A potem mzoe byc z apozno - i bądz tu mądry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vall ---> no wlasnie a my przeciez nie wiemy, ktory stopien mamy nie ?? i ja chcialabym sie dowiedziec ale moj gin nie chce mi dac skierowania na laparoskopie bo to podobno bolesne i niemile badanie :P kurde wiesz ja powinnam teraz zacząć próbowac bo właśnie odstawiłam tabletki i wtedy ponoć najłatwiej zaciążyć ale kurna no nie mogę szukam właśnie pracy, kończę studia i ciekawe kto bedzie mnie i moje dziecko utrzymywal jak moj M. tez dopiero zaczyna biznes rozkrecac i jest krucho z kasą 😭 ehhhh do dupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a wiesz może jakie masz endometrium ?? bo mi na USG dopochwowym wyszło 8 mm a norma jest chyba od 5 do 8 wiec ja tak w gornej granicy jakby ale nie wiem co to znaczy wogóle :P tzn wiem tylko tyle, że mam dość grube scianki macicy i dlatego mialam takie bolesne zawsze i obfite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie podbnie - ginka nie da mi siekrowania, bo dopiero po roku bezowocnych staran... a ja mam starszne bolesci okołowulacyjne jajników, krzyza, nudnosci, w casie okresy sjagon..plus nastroje koszmarne, dotego alta do wc co 5 min... ehhhhhh, ale u mnie wg niej albo wordzona natura takich przyapdłosci..na to nei ma metody - chyba ze wstrzymanie owu, albo endo..ale jak wiemy to dopero moze sie z ajkis cza sokazac... Porażka.. ja to bym chciał moze i zaczac póbowac, ale rozsądek podpowiada żeby jescz epoczekac przynajmniej do lata - sytaucja zawodowa sie wyjasni, no i slub we wrzesniu..ale..sama nie wiem, zeby potem nie pluc sobie w brode..ze sie przegapiło;/ Jeśli diagnoza okaze sie trafna to ewentualne leczenie dopero za 1,5 roku!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co z tym endometrium to nei ejstem pewna, ale w sord ejak byłam an usg..to powiedizła miz ew porzadku, wiec nie wiem..wiem ze w 10dc mialam pecherzyk w lewym jajniku 15 mm..wiec ponoc oki...Endometrium tez własciwe, ale nei wiem ile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam na wyniku USG napisane, że jajniki prawidlowej budowy, ezogeniczne i cos tam cos tam podobnie z macica a te endometrium tez niby ok z okresami mialam podobnie jak nie bralam tabsow tzn niesamowite bole, biegunki, mdlosci, tracilam przytomnosc itede itepe jednym słowem przejebane :D po tabletkach anty normalnie jak reka odjął wszystko minelo i wlasnie moj gin powiedzial, że mam 50 % szansy, że mi tabletki pomoga i endo zniknie (choc nie wiem czy to jest mozliwe no ale skoro on tak uwaza ....) aha co najciekawsze ja nie zawsze mialam takie bole , wszystko sie zaczelo jak rozpoczelam wspolzycie seksualne dopiero wiec nie wiem czy to ma jakis zwiazek ? bo gdybym miala endo to chyba by mnie zawsze bolalo nie ?? kurna bądź tu mądrym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i ja jeszcze mam poważne tyłozgięcie ale mój gin powiedział, że teoria jakoby tyłozgięcie było przyczyna bolesnych miesiaczek zostala juz dawno obalona wiec to chyba nie od tego a szkoda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale endo moz epoajwić sie nagle..czasme ponoc ciaza pomga uleczyc, ale to sa te etapu 1 i 2... Ja z kolei tabsów nei mgoe jesc..one tez ulecyzłyby mnie z bolesci..ale po 6 latach brania tak rozregulowałam organizm, ze owu ustała zupełnei i prawei 3 lata trwało znaim ja \"odzyskałam\".... Po odstawiniu tabsów mineły migreny, ale włansei wrócily cyz raczje poajiwły sie wszlekie \"atrakcje\" okołowou i pms i mega bolesne meisiączki... ehhhhhhhhhhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jescze opcja hsg - czyli badanie drożnosci jajwodów - ale to nie ejst przyjamne i bezbolsen, i tez lekjarze zalecaja po przynajmniej polrocznych starankach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przed zazywaniem tabletek mialas bolesne czy nie ?? bo ja sie strasznie boje ze wroci ten koszmar a gin dal mi 50 % szansy pozatym to jest troche chore ze od razu nie chca nam zrobic laparoskopii i podjac sie leczenia bo nieleczona endo moze sie z I stopnia przerodzic w IV wiec nie ma chyba na co czekac nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety po odstawiniu wóciły boelsne miesiączki... i organizm wariuje dodatkowo z wuwagi na powrót owu... odwykł czy co.. No z tymi badnaiami to jest chore... skad my mamy wiedziec ... no wyglada na to, ze nalezałoby spóbowac... A jak nasz eobwy oakza sie nei słuszne i te 50% towje ginka będzie nalzało do tych pozytywnych .. decyzja jest trudna, ale cos mi sie wydaje, ze jest tylko jedyna własciwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w zyciu pecha wiec pewnie mam endo i pewnie bede w tym pechowym procencie ktory ma problem z zajsciem w ciąże no ale mowi sie trudno a powiedz mi jeszcze w ktorym cyklu po odstawieniu wrocily bolesne miesiaczki u Ciebie i czy są bardziej bolesne niz przed tabsami ?? bo taka opinie tez slyszalam 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak... mnie przy tabsach męcyzły w czasie @ mega migreny...ból brzucha owszem był, ale migreny mi przycmiewały jego skale... z czasme po dostawniu i leczneiu prolaktyny - migreny ucichły, a bolesnosc pierwsze 2 dni kosmiczna - zazywam z reguły ketanol, albo seractil (dosatej recpete fd ginki na mocniejszy) i garaciami nospe...jestem słaba, muli mnie... no ale daje rade!! Gorsze sa te bolesci okołoowulacyjne, jajnik, krzyz i nudnosci..ale doskonale wiem, kiedy owu nadchodzi... No ale ogolnei mwoaic..to napewno bardziej \"przezywam\" niz przy tabsach..ale cos za cos..przy tabsach nie ma owu...wiec wiesz... albo jendo albo drugie!! A ty jak dlugo brałas tabsy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po odstanwiu tabsów na okres czekałam około 50 czy 60 dni!!! ( w pierwszym cyklu bez nich).... ale bcy mzoe z ez powodu prl - bo tabsy mi ja mega podnisoły 12x ponad norme..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja siora za to po odstawieniu tabsów cykle miaął nadla jak w zegarku - a w 3 cimk zaszła w ciąze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam 2 lata i nie mialam zadnych skutkow ubocznych, migren itd dlatego troche sie cykam odstawic :( kiedy tez zarlam garsciami ketonal i tramal na bazie morfiny ale mimo to czulam sie fatalnie i mialam tydzien w miesiacu wyjety z zyciorysu kurde mam nadzieje, że bedzie ok bo jak w tamtym roku zrobilam przerwe 2 msce to nie mialam bolesnych alle podobno po 3 cyklu wracaja jesli wogole wroca bo czasami bolesnosc mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak rok temu mialam przerwe to 2 @ po odstawieniu tez mialam jak w zegarku i niebolesne ale wlasnie czytalam, że dopiero po 3 lub 4 cyklu wszystko moze wrocic do normy czyli do stanu przed zazywaniem anty :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jakos cieżko to okreslic - nie pamiętam bo juz ponad 3 lata nie biore!! No ale co dalej... z tą endo... masz ajkis plan?? będziecie porbowac mimo wszytsko, czy czekasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kurde chyba jednak nie bedziemy probowac Ty masz w sumie ciut lepiej bo juz slub zaplanowany itd a my kurcze nie podobno wiek tez ma duze znaczenie przy endo tzn im jestes mlodsza tym wieksza szansa ze zajdziesz mimo endo a ja mam prawie 24 lata wiec taka mloda nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teroia nie schizuj..ja mam 27, a wałsciwie za 3 miesice 28 :( A ślub zaplanowany i co z tego - jelsi zaczbiemy starnka, a okaze sie z epodjerzenia o enod nie sprawdizły sie zaciązymy..to owszem bede sie cieszyc - ale wszytsko trzeba bedzie zminic..poprzesuwac... to nei jesty takie easy.... A z nowu jak odłoze, to starnka za pol roku... wiec jak zaczne ew. leczenie to bedzie juz prawei trzydziecha na karku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no to faktycznie to może zacznijcie juz probowac ? najwyzej do slubu z brzuszkiem pojdziesz ;) ej super sie gada ale musze iść bo wstaje o 5 i jadę na egzamin a NIC kompletnie nie umiem wiec musze sie pouczyć :D ale jutro wpadnę ;) dobranoc 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam podobny problem do Waszych tylko moje endometrium w sierpniu miało 18 mm. Dostałam skierowanie na badania poziomu hormonów później Luteinę i tabletki antykoncepcyjne (Yasmin). Powiedział też że powinien mnie skierować na wyłyżeczkowanie macicy albo laparoskopię ale na to pierwsze jestem zbyt młoda i później mogłabym mieć problemy z zajściem w ciążę oraz że łyżeczkowania macicy nie poleca się nieródkom. Na laparoskopię miałam dostać skierowanie jeżeli endometrium nie zmniejszało by się. W październiku miało 15 mm więc zmniejszało się. Ginekolog stwierdził też u mnie cykle bezowulacyjne związane z pogrubieniem jednak nie stwierdził endometriozy, ponieważ endometrium było tylko w macicy a nie na innych narządach również (i całe szczęście). Kolejną kontrolę mam za 3 miesiące. Aha zapytajcie swoich mam czy nie miały problemów z zajściem w ciążę albo objawów podobnych do pogrubienie, ponieważ to schorzenie w dużym stopniu jest dziedziczne. Moja mama miała endometriozę szyjki macicy. Trzymam za Was kciuki i wierzę że będzie dobrze. Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×