Odpowiedz na ten temat

12 lat temu najniższa krajowa wynosila 650 zl dzis jest prawie 1500 i jeszcze źl

  • gość 2017.02.06 [20:22]
    12 lat temu zarabialam najniższa krajową która do reki wynosila 650 zł a zycie wcale dużo tansze nie było, np. czynsz za mieszkanie kosztował mnie 308 zł,więc to było prawie połowa mojej pensji,dziś najniższa krajowa wynosi prawie 1500 zł a czynsz za to samo mieszkanie 390 zł ,więc zaledwie troszkę wiecej niz 1/4 pensji,a ludziom wciąż mało i mało,wiadomo,ze pensja 1500 zł to nie kokosy,ale i tak gigantycznie poszła ona w górę więc idziemy w dobrym kierunku ale ludzie to wiadomo ,chcieli by za zamiatanie ulic albo siedzenie na kasie ( chodzi mi o pracę bez studiów) zarabiac minimum ponad 3 tys
  • gość 2017.02.06 [20:26]
    Ja 10 lat temu placilam czynsz za mieszkanie 400zł, zarabiałam 1800, z premią 2500 na umowie o pracę, obecnie za mieszkanie płacę 650 a zarabiam 1900, z czego na papierze 800, a z premią mam 2500
    Mi jest gorzej
  • gość 2017.02.06 [20:26]
    Spójrz na półki w sklepach lapka.gif
  • gość 2017.02.06 [20:26]
    Ale bzdura,12 lat temu byly nizsze ceny nie tylko oplaty ale i zywnosc,
  • gość 2017.02.06 [20:28]
    Nie wiem w jakim swiecie zyjesz,ale zanim znowu napiszesz swoje "madrosci" to spojrz najpierw ile i co kosztuje bo z roku na rok drozeje wszystko (nawet Niemcy nie chca juz przyjezdzac do nas na zakupy bo ceny prawie zrownaly sie u nas z ich cenami,a wiadomo ile zarabiaja nasi sasiedzi a ile my).Widac,ze nie masz pojecia o zyciu i utrzymaniu rodziny za najnizsza krajowa,za ktora musi zyc wiekszosc Polakow.
  • gość 2017.02.06 [20:31]
    Glupie papierosy kosztowaly5 zl o reszcie nie wspominajac,czynsz placilam 240 a teraz 420 wiec o czym ty mowisz,
  • gość 2017.02.06 [20:33]
    Hahah dobre
  • bazienka 2017.02.06 [20:33]
    12 lat temu to chleb kosztowal zlotowke
    a paliwo ze 2 z hakiem
    ALBO COŚ Z TYM ZRÓB, ALBO PRZESTAŃ JĘCZEĆ Suma inteligencji na Ziemi jest stała. Liczba ludności rośnie Kiedyś traktowałam ludzi dobrze, teraz- z wzajemnością http://bazienka.powiedz.to
  • gość 2017.02.06 [20:34]
    niemcy tu nie przyjeżdzają bo dajecie im się od tyłu walić
    http://www.wykop.pl/ramka/1089171/jak-robia-n as-w-balona-na-przykladzie-lidla/
  • gość 2017.02.06 [20:34]
    Mieszkanie 600 zl? Gdzie wy mieszkacie. W wawie 2 x tyle to minimum
  • gość 2017.02.06 [20:35]
    Napewno nie wiekszosc Polaków zarabia najniższa krajową,więc ty nie pisz bzdur,co niby masz tak bardzo droższe, chleb 1.60 zł, jajka O.30 zł, ziemniaki 1 zł, ryż 1.50, margaryna 3 zł, szynka 20 zł, schab 13 zł, kurczak 6 zł kg, to co kiedyś było za darmo?
  • gość 2017.02.06 [20:37]
    Czynsz za mieszkanie wlasnosciowe a nie wynajem
  • gość 2017.02.06 [20:40]
    A no chyba że tak ale to lacznie z pradem itp?
  • gość 2017.02.06 [20:40]
    Nawet takiej margaryny jak Rama nie dostaniesz za 3 zl,a u mnie 10 jajek kosztuje ponad 5 zl,maslo rowniez podrozalo u mnie do 5 zl (najtansze).Poza tym nawet w markecie nie widzialam tak tanich jajek (0,30 gr sztuka),wiec samemu prosze nie pisac takich bzdur.
  • gość 2017.02.06 [20:42]
    Z jakim prądem? Czynsz to czynsz, nie wiesz co to jest czynsz?
  • gość 2017.02.06 [20:42]
    Tyle ze Polacy mają już d***e prace za najniższą krajową. A jak juz tak się czepiasz tej pracy na kasie to lepsza dobra kasjerka z zawodowym czy średnim wykształceniem niż inżynier czy magister z tytułem za 5000 zł rocznie,gdy na uczelni jest raz w miesiacu.
  • gość 2017.02.06 [20:44]
    Czynsz za mieszkanie wlasnosciowe a nie wynajem
    A za co to meszkanie maja ci młodzi kupić za najniższą krajową ktorą oddadzą na ratę kredytu i rachunki???
  • gość 2017.02.06 [20:47]
    Boże jaka ty durna jesteś, wypisalam ci najtańsze produkty w najtanszym sklepie,np. Biedronka,a tam owszem tyle to kosztuje 10 jajek 2.79 więc nawet niecale 0.30 gr. Chyba logiczne jest to,że ktoś zarabiający najniższa krajowa właśnie w takie produkty w takich sklepach się zaopatruje,przecież nie będzie jadł cielęciny na 50 zł i robił zakupów w almie,zarowno 12 lat temu jak i teraz
  • gość 2017.02.06 [20:49]
    do gosc (20:35);Nie wiem czy masz w ogole pojecie o zakupach,co i ile kosztuje bo tak sie sklada,ze ja zakupy robie codziennie,a to raz w marketach,innym razem w osiedlowych sklepikach i sama tez porownuje ceny aby wybrac to co jest w miare tanie.A 6 zl za kilogram kurczaka, to chyba musi byc ten kurczak nie pierwszej swiezosci po promocji.
  • gość 2017.02.06 [20:51]
    Prosze szanownej pani najtansze jajka jak już w biedronce kosztują na tą chwilę 3,49 więc ta cena to chyba w wygwizdowie. Chleb w Poznaniu kosztuje minimum 2-2,2,masło w granicach 4,5-5zł i to nie w delikatesach a w najzwyklejszym markecie.
  • gość 2017.02.06 [20:54]
    No za najniższa krajową nie kupi,ale nikt nie bronił mu się uczyc, zdobyć dobrego zawodu i nie zarabiać najnizszej krajowej. No i właśnie w twoim komentarzu wychodzi ta polska mentalność, nie iść na studia,obijac sie a później dorwać pierwszą lepsza prace i żeby zarabiac tyle żeby juz mozna było kupic sobie mieszkanie,najlepiej po roku i nie na kredyt,he he
  • gość 2017.02.06 [20:54]
    Dokladnie,najtansze jajka w Biedronce sa teraz w cenie 3,49 zl a nawet 3,79 zl.Nie wiem skad ten ktos bierze te smieszne ceny.Albo nie ma bladego pojecia o zakupach.
  • gość 2017.02.06 [20:55]
    To nie jedz masła tylko tanie smarowidlo
  • Daniel 26 2017.02.06 [20:56]
    W necie znalazłem tak , skoro na umowę zlecenie wychodzi 13 zł brutto, to na czysto 9 43 netto na godzinę. To się zarobi z 1700 zł.
  • gość 2017.02.06 [20:57]
    Biedronke i inne markety to raczej kazdy ma u siebie,ludzie robia tam zakupy na co dzien to widza co i ile kosztuje.A tu juz leca jakies wyzwiska od durniow bo ktos prawde napisal.
  • gość 2017.02.06 [20:59]
    No za najniższa krajową nie kupi,ale nikt nie bronił mu się uczyc, zdobyć dobrego zawodu i nie zarabiać najnizszej krajowej. No i właśnie w twoim komentarzu wychodzi ta polska mentalność, nie iść na studia,obijac sie a później dorwać pierwszą lepsza prace i żeby zarabiac tyle żeby juz mozna było kupic sobie mieszkanie,najlepiej po roku i nie na kredyt,he he
    A ja ci odpowiem tak jak wszyscy pójdziemy na studia to powiedz mi kto ci ten chlebek upiecze???Kto ci skasuje ten towar w sklepie,kto założy elektrykę??Te wykształcone przynajmniej niektóre przygłupy?? Jak jeszcze nie kumasz dawno jesteśmy magistrami i inżynierami przesyceni i zawody zaczyna się cenić.Zawsze możesz zostać dobrą kucharką z dyplomem wyzszej uczelni...
  • gość 2017.02.06 [21:02]
    No właśnie więc nią zostan i nie bedxiesz zarabiac najnizszej i kupisz sobie mieszkanie
  • gość 2017.02.06 [21:05]
    Ja nie muszę już nic kupować ani stękać też nie muszę.A szanuję ludzi bez względu na to czy pokończyli uczelnie bo to akurat dzisiaj moze być wyznacznikiem totalnej głupoty.
    A i nie zarabiam najnizszej krajowej.
  • gość 2017.02.06 [21:07]
    gość dziś [20:51]
    chleb kosztuje w lidlu 1,5zł, jajka 3,49, masło 2zł kosztuje dobrej jakości nie wiem kto płaci aż 5 zł za masło
  • gość 2017.02.06 [21:08]
    Jakie to masło zdradź nam te masełko za 2zeta???To normalnie zaraz do lidla zejdę bo mam go 100m od domu.
  • gość 2017.02.06 [21:08]
    kto płaci aż 5zł za masło chyba w Anglii

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...