Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

12 lat temu najniższa krajowa wynosila 650 zl dzis jest prawie 1500 i jeszcze źl

Polecane posty

Gość gość

12 lat temu zarabialam najniższa krajową która do reki wynosila 650 zł a zycie wcale dużo tansze nie było, np. czynsz za mieszkanie kosztował mnie 308 zł,więc to było prawie połowa mojej pensji,dziś najniższa krajowa wynosi prawie 1500 zł a czynsz za to samo mieszkanie 390 zł ,więc zaledwie troszkę wiecej niz 1/4 pensji,a ludziom wciąż mało i mało,wiadomo,ze pensja 1500 zł to nie kokosy,ale i tak gigantycznie poszła ona w górę więc idziemy w dobrym kierunku ale ludzie to wiadomo ,chcieli by za zamiatanie ulic albo siedzenie na kasie ( chodzi mi o pracę bez studiów) zarabiac minimum ponad 3 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 10 lat temu placilam czynsz za mieszkanie 400zł, zarabiałam 1800, z premią 2500 na umowie o pracę, obecnie za mieszkanie płacę 650 a zarabiam 1900, z czego na papierze 800, a z premią mam 2500 Mi jest gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spójrz na półki w sklepach 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale bzdura,12 lat temu byly nizsze ceny nie tylko oplaty ale i zywnosc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem w jakim swiecie zyjesz,ale zanim znowu napiszesz swoje "madrosci" to spojrz najpierw ile i co kosztuje bo z roku na rok drozeje wszystko (nawet Niemcy nie chca juz przyjezdzac do nas na zakupy bo ceny prawie zrownaly sie u nas z ich cenami,a wiadomo ile zarabiaja nasi sasiedzi a ile my).Widac,ze nie masz pojecia o zyciu i utrzymaniu rodziny za najnizsza krajowa,za ktora musi zyc wiekszosc Polakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupie papierosy kosztowaly5 zl o reszcie nie wspominajac,czynsz placilam 240 a teraz 420 wiec o czym ty mowisz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahah dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 600 zl? Gdzie wy mieszkacie. W wawie 2 x tyle to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napewno nie wiekszosc Polaków zarabia najniższa krajową,więc ty nie pisz bzdur,co niby masz tak bardzo droższe, chleb 1.60 zł, jajka O.30 zł, ziemniaki 1 zł, ryż 1.50, margaryna 3 zł, szynka 20 zł, schab 13 zł, kurczak 6 zł kg, to co kiedyś było za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czynsz za mieszkanie wlasnosciowe a nie wynajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A no chyba że tak ale to lacznie z pradem itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet takiej margaryny jak Rama nie dostaniesz za 3 zl,a u mnie 10 jajek kosztuje ponad 5 zl,maslo rowniez podrozalo u mnie do 5 zl (najtansze).Poza tym nawet w markecie nie widzialam tak tanich jajek (0,30 gr sztuka),wiec samemu prosze nie pisac takich bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jakim prądem? Czynsz to czynsz, nie wiesz co to jest czynsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle ze Polacy mają już d***e prace za najniższą krajową. A jak juz tak się czepiasz tej pracy na kasie to lepsza dobra kasjerka z zawodowym czy średnim wykształceniem niż inżynier czy magister z tytułem za 5000 zł rocznie,gdy na uczelni jest raz w miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czynsz za mieszkanie wlasnosciowe a nie wynajem A za co to meszkanie maja ci młodzi kupić za najniższą krajową ktorą oddadzą na ratę kredytu i rachunki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże jaka ty durna jesteś, wypisalam ci najtańsze produkty w najtanszym sklepie,np. Biedronka,a tam owszem tyle to kosztuje 10 jajek 2.79 więc nawet niecale 0.30 gr. Chyba logiczne jest to,że ktoś zarabiający najniższa krajowa właśnie w takie produkty w takich sklepach się zaopatruje,przecież nie będzie jadł cielęciny na 50 zł i robił zakupów w almie,zarowno 12 lat temu jak i teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gosc (20:35);Nie wiem czy masz w ogole pojecie o zakupach,co i ile kosztuje bo tak sie sklada,ze ja zakupy robie codziennie,a to raz w marketach,innym razem w osiedlowych sklepikach i sama tez porownuje ceny aby wybrac to co jest w miare tanie.A 6 zl za kilogram kurczaka, to chyba musi byc ten kurczak nie pierwszej swiezosci po promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosze szanownej pani najtansze jajka jak już w biedronce kosztują na tą chwilę 3,49 więc ta cena to chyba w wygwizdowie. Chleb w Poznaniu kosztuje minimum 2-2,2,masło w granicach 4,5-5zł i to nie w delikatesach a w najzwyklejszym markecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No za najniższa krajową nie kupi,ale nikt nie bronił mu się uczyc, zdobyć dobrego zawodu i nie zarabiać najnizszej krajowej. No i właśnie w twoim komentarzu wychodzi ta polska mentalność, nie iść na studia,obijac sie a później dorwać pierwszą lepsza prace i żeby zarabiac tyle żeby juz mozna było kupic sobie mieszkanie,najlepiej po roku i nie na kredyt,he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie,najtansze jajka w Biedronce sa teraz w cenie 3,49 zl a nawet 3,79 zl.Nie wiem skad ten ktos bierze te smieszne ceny.Albo nie ma bladego pojecia o zakupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jedz masła tylko tanie smarowidlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel 26
W necie znalazłem tak , skoro na umowę zlecenie wychodzi 13 zł brutto, to na czysto 9 43 netto na godzinę. To się zarobi z 1700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedronke i inne markety to raczej kazdy ma u siebie,ludzie robia tam zakupy na co dzien to widza co i ile kosztuje.A tu juz leca jakies wyzwiska od durniow bo ktos prawde napisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No za najniższa krajową nie kupi,ale nikt nie bronił mu się uczyc, zdobyć dobrego zawodu i nie zarabiać najnizszej krajowej. No i właśnie w twoim komentarzu wychodzi ta polska mentalność, nie iść na studia,obijac sie a później dorwać pierwszą lepsza prace i żeby zarabiac tyle żeby juz mozna było kupic sobie mieszkanie,najlepiej po roku i nie na kredyt,he he A ja ci odpowiem tak jak wszyscy pójdziemy na studia to powiedz mi kto ci ten chlebek upiecze???Kto ci skasuje ten towar w sklepie,kto założy elektrykę??Te wykształcone przynajmniej niektóre przygłupy?? Jak jeszcze nie kumasz dawno jesteśmy magistrami i inżynierami przesyceni i zawody zaczyna się cenić.Zawsze możesz zostać dobrą kucharką z dyplomem wyzszej uczelni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie więc nią zostan i nie bedxiesz zarabiac najnizszej i kupisz sobie mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie muszę już nic kupować ani stękać też nie muszę.A szanuję ludzi bez względu na to czy pokończyli uczelnie bo to akurat dzisiaj moze być wyznacznikiem totalnej głupoty. A i nie zarabiam najnizszej krajowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś chleb kosztuje w lidlu 1,5zł, jajka 3,49, masło 2zł kosztuje dobrej jakości nie wiem kto płaci aż 5 zł za masło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie to masło zdradź nam te masełko za 2zeta???To normalnie zaraz do lidla zejdę bo mam go 100m od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto płaci aż 5zł za masło chyba w Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×