Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bajbajka1986

Bułgaria

Polecane posty

za trzy tygodnie wyjezdzam do Bulgarii na stypendium w ramach programu Erasmus,jako wymiana studencka:)ciesze sie bardzo,ale rowniez obawiam...wiadomo mam do Was prosbe jak ktos byl w Bulgarii,odezwijcie sie,napiszcie jak Wam sie tam wiodlo,czy podobalo...czekam na jakies info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bułgaria to jest normalny kraj
To nie Rumunia, gdzie ludzie żyją w iście afrykańskiej nędzy, a 99% aut na ulicach to stare Dacie. W Bułgarii poziom życia jest chyba dość zbliżony do polskiego: średnia pensja coś koło 400 zł, ale np. duża pizza kosztuje 4 zł. Oczekuj, że wszystko będzie minimum dwa, a najczęściej trzy razy tańsze. Piwo za dwa złote, pół litra wódki za 6 zł. Takie tam są ceny. Nie wiem, jak jest z pracą, ale jako studentka raczej niczego za więcej jak 100 lewa nie znajdziesz. To w przeliczeniu jakieś 200 zł, ale da się za to kupić tyle, co za 600 zł u nas. Rynek pracy jest otwarty dla Polaków, ale nie wiem, jakie tam mają bezrobocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość van-eska
hej!!! ja bylam na szkole letniej i nie narzekam , wrecz przeciwnie, ale z tego co mi mowili kolezanki ktore wyjezdzaly na semestr to stypendium ktore tam wyplacaja nie wystarcza na wszytsko, takze przygotuj sie ze bedziesz musiala do tego dolozyc, aaa i jeszcze mowily ze polacy trzymali sie ze soba lub z inni sokratesowcami daltego az tak duzo jezyka sie nie nauczyly!!! zalezy po co sie tam jedzie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
van-eska hej!! fajnie ze napisalas oraz za info:)mam jeszcze do Ciebie pytanie,a nie znasz kogos kto jedzie na wymiane w tym roku??bylabym bardzo wdzieczna:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
van-eska hej!! fajnie ze napisalas oraz za info:)mam jeszcze do Ciebie pytanie,a nie znasz kogos kto jedzie na wymiane w tym roku??bylabym bardzo wdzieczna:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
van-eska hej!! fajnie ze napisalas oraz za info:)mam jeszcze do Ciebie pytanie,a nie znasz kogos kto jedzie na wymiane w tym roku??bylabym bardzo wdzieczna:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam tam na wakacjach jakieś 6 lat temu , bardzo mi się podobało.Wszystko tanie,a życie rozpoczynało się w nocy,ludzie tańczyli na stołach,barach,wariowali :) To było niedaleko Tureckiej granicy,może stąd taki temperament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×