Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 56t5yy

Co to znazy androgeniczny typ urody?

Polecane posty

Gość 56t5yy

I sylwetki? szczególnuie u faceta. Znacie jakieś przykłądy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t5yy
tak po prostu? ale chyba coś trochę więcej, wyróżnia się jakimiś specjalnymi cechami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t5yy
czyli że jest to mężczyzna delikatny i subtelny jak ko bieta i ubierająy się tak sexownie że aż kobieco, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t5yy
acha, androgeniczna kobieta vto taka z cechami męskimi,a androgeniczny mężczyzna z cechami żeńskimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t5yy
nie rozumiem trollica innaczej to wyjaśniałą czyli androgeniczna kobieta jest męska a androgeniczny mężczyzna też jest męski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t5yy
teraz już w ogóle nie kapuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do perwersji
głpoty gadasz. Androgeniczny czyli posiadający cechy przeciwnej płci. Czyli kobieta androgeniczna to taka o męskim wyglądzie, a mężczyzna androgeniczy to taki o kobiecej urodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t5yy
a ja słyuszałam że tacy są piękni. PS. Przed chwilą skasowlai mi pewien topiki- wiecie dlaczego? nie było tam wulgaryzmów, ani sexu ani obrazy jana pawłą II, dlaczego mi goskasowali, mona tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o czym był topik? Nie to ładne co ładne tylko co się komu podoba. Jak komuś się podobają zniewieściali chłopcy to ich problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t5yy
acha, czyli androegeniczny to zniewieściały, taki jak niewiasta, warto zapamiętać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t5yy
acha, dodam tylko, że wczoraj też założłąm topik o tym aktorze, i że go kocham:D ale to raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t5yy
NIECH TU SIĘ ODEZWIE JAKIŚ ADMIN KAFETERII, I MI WYJAŚNI CO BYŁO NIE TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlopo-bab
babo-chlop tyle znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NewKarenina
Witajcie, przypadkowo trafiłam na tę dyskusję dopiero dziś:) Dziewczyny, androgeniczny tzn. że ma silne cechy płci męskiej - i to w odniesieniu do kobiet, i do mężczyzn. Jeśli mówimy tak o kobiecie, to mamy na myśli, że ma cechy męskie (wszystkie albo raczej wybrane, niektóre): np. zarost, mocną szczękę, szerokie ramiona, wąskie biodra itd. Tutaj mieści się zarówno typ muskularny (nazwijmy go roboczo "maczo") jak i chłopięcy. Czasami kobiety jak to się mówi mają sylwetkę chłopięcą, wtedy można powiedzieć, że mają sylwetkę androgeniczną, a gdy ktoś spyta "co masz na myśli?", wyjaśnić dodatkowo, że mam na myśli cechy sylwetki chłopięcej, a nie typu "maczo", czyli dojrzałego mężczyzny określonego typu fizycznego (nie każdy mężczyzna musi mieć sylwetkę typu maczo:). Jednak jeśli kobieta ma silny zarost i np. mocne mięśnie, to też można powiedzieć, że ma sylwetkę androgeniczną, ma się tylko na myśli coś innego, niż w przypadku sylwetki chłopięcej. Jeśli natomiast mówimy o mężczyźnie, że ma androgeniczny wygląd, to podkreślamy jego męskie cechy - mamy najczęściej na myśli to, że ma męską sylwetkę i mamy na myśli dojrzałego mężczyznę typu "maczo", czyli to, co się z nią kojarzy (prócz wzrostu, bo maczo często są niscy - de facto ponoć dlatego są maczo...) - dużą ilość testosteronu, a tym samym intensywny zarost, niski głos, gwałtowność w charakterze, silne umięśnienie (to trzeba wypracować, ale są predyspozycje mniejsze lub większe) itd. Niestety niektóre mało rzetelne media używają określenia "androgeniczny" do określenia np. modowych fotomodeli o cechach obupłciowych, co jest błędem - androgeniczny oznacza po prostu męski lub maskulinizujący, tj. dodający cech męskich. Androgeny to po prostu hormony męskie. W kontekście tej lingwistycznej dyskusji genderowej (=dotyczącej płci) funkcjonuje kilka opozycji binarnych, tzn. złożonych z dwóch przeciwstawnych pojęć: - feministyczny / maskulinistyczny - ginekogeniczny / androgeniczny - matriarchalny / patriarchalny - ginekologia / andrologia Różnice w pierwszych częściach wyrazów pochodzą z różnic etymologicznych - niektóre wyrazy wywodzą się z greki, inne z łaciny. Masculinus to po łacinie męski, dlatego w określeniu rzeczowników np. w jęz.ang. mamy oznaczenie "m", a żeńskich - f (femina - łac. kobieta). Gynaik to po grecku kobieta. Ciekawe w etymologii języków indoeuropejskich jest to, że połączyły nasze dwie starożytne kultury: rzymską (łacinę) i grecką. Np. w wyrazie patriarchat: pater - łac. ojciec, arche - po grecku: władza. Analogicznie: mater - łac. matka. Ciekawe, co?:)) Ot i tyle:) Mam nadzieję, że was nie zanudziłam...;) Jeśli tak, pewnie i tak zignorujecie. Jeśli nie, to się cieszę:) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i to jest konkretna odpowiedź, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AndrogYniczny to taki który łączy cechy męskie i żeńskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo często spotykam taki typ urody u azjatów zawłaszcza w dramie koreańskiej ''getting marriage''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mateusz maga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo często spotykam taki typ urody u azjatów zawłaszcza w dramie koreańskiej ''getting marriage''. Ten aktor Ma na imię No-minn-woo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×