Odpowiedz na ten temat

Co to znazy androgeniczny typ urody?

• 56t5yy 2010.11.14 [17:49]
    I sylwetki? szczególnuie u faceta. Znacie jakieś przykłądy?
  • 56t5yy 2010.11.14 [17:52]
    tak po prostu? ale chyba coś trochę więcej, wyróżnia się jakimiś specjalnymi cechami?
  • 56t5yy 2010.11.14 [17:55]
    czyli że jest to mężczyzna delikatny i subtelny jak ko bieta i ubierająy się tak sexownie że aż kobieco, tak?
  • 56t5yy 2010.11.14 [18:01]
    acha, androgeniczna kobieta vto taka z cechami męskimi,a androgeniczny mężczyzna z cechami żeńskimi?
  • Perwersja 2010.11.14 [18:01]
    Bo to się tyczy kobiet, a nie mężczyzn.
    Demoralizuję Jestem kobietą. szatynkaociemnyc hoczach@wp.pl Kocham Verę Innych też, ale dzisiaj Verę wyjątkowo
  • Trollica 2010.11.14 [18:02]
    56t5yy

brawo , własnie o tym wyzej pisałam

Poziom moich odpowiedzi jest adekwatny do poziomu pytań.. i pytających
  • 56t5yy 2010.11.14 [18:03]
    nie rozumiem trollica innaczej to wyjaśniałą
    czyli androgeniczna kobieta jest męska a androgeniczny mężczyzna też jest męski?
  • 56t5yy 2010.11.14 [18:04]
    teraz już w ogóle nie kapuję
  • do perwersji 2010.11.14 [18:10]
    głpoty gadasz.
    Androgeniczny czyli posiadający cechy przeciwnej płci.
    Czyli kobieta androgeniczna to taka o męskim wyglądzie, a mężczyzna androgeniczy to taki o kobiecej urodzie.
  • Perwersja 2010.11.14 [18:21]
    Podobno taki jak na tym pierwszym zdjęciu
    http://www.ko2.pl/15/chlopiecy-czy-meski/
    Demoralizuję Jestem kobietą. szatynkaociemnyc hoczach@wp.pl Kocham Verę Innych też, ale dzisiaj Verę wyjątkowo
  • Perwersja 2010.11.14 [18:23]
    brzydota jezyk.gif
  • 56t5yy 2010.11.14 [18:25]
    a ja słyuszałam że tacy są piękni. PS. Przed chwilą skasowlai mi pewien topiki- wiecie dlaczego? nie było tam wulgaryzmów, ani sexu ani obrazy jana pawłą II, dlaczego mi goskasowali, mona tak?
  • Perwersja 2010.11.14 [18:34]
    A o czym był topik? Nie to ładne co ładne tylko co się komu podoba. Jak komuś się podobają zniewieściali chłopcy to ich problem.
  • 56t5yy 2010.11.14 [18:39]
    acha, czyli androegeniczny to zniewieściały, taki jak niewiasta, warto zapamiętać!
  • qqqwertyui 2010.11.14 [18:39]
  • 56t5yy 2010.11.14 [18:40]
    acha, dodam tylko, że wczoraj też założłąm topik o tym aktorze, i że go kochamsmiech.gif ale to raz!
  • 56t5yy 2010.11.14 [18:43]
    NIECH TU SIĘ ODEZWIE JAKIŚ ADMIN KAFETERII, I MI WYJAŚNI CO BYŁO NIE TAK
  • chlopo-bab 2010.11.14 [18:43]
    babo-chlop
    tyle znaczy
  • jagna87 2011.07.10 [20:16]
    to inaczej androgyniczny czyli
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Androgynia_%28ps ychologia%29
    jednostka posiada cechy i męskie i kobiece nie musi się to wiązać z wyglądemusmiech.gif
  • NewKarenina 2013.03.28 [19:54]
    Witajcie, przypadkowo trafiłam na tę dyskusję dopiero dziśusmiech.gif Dziewczyny, androgeniczny tzn. że ma silne cechy płci męskiej - i to w odniesieniu do kobiet, i do mężczyzn.
    Jeśli mówimy tak o kobiecie, to mamy na myśli, że ma cechy męskie (wszystkie albo raczej wybrane, niektóre): np. zarost, mocną szczękę, szerokie ramiona, wąskie biodra itd. Tutaj mieści się zarówno typ muskularny (nazwijmy go roboczo "maczo") jak i chłopięcy. Czasami kobiety jak to się mówi mają sylwetkę chłopięcą, wtedy można powiedzieć, że mają sylwetkę androgeniczną, a gdy ktoś spyta "co masz na myśli?", wyjaśnić dodatkowo, że mam na myśli cechy sylwetki chłopięcej, a nie typu "maczo", czyli dojrzałego mężczyzny określonego typu fizycznego (nie każdy mężczyzna musi mieć sylwetkę typu maczousmiech.gif . Jednak jeśli kobieta ma silny zarost i np. mocne mięśnie, to też można powiedzieć, że ma sylwetkę androgeniczną, ma się tylko na myśli coś innego, niż w przypadku sylwetki chłopięcej.
    Jeśli natomiast mówimy o mężczyźnie, że ma androgeniczny wygląd, to podkreślamy jego męskie cechy - mamy najczęściej na myśli to, że ma męską sylwetkę i mamy na myśli dojrzałego mężczyznę typu "maczo", czyli to, co się z nią kojarzy (prócz wzrostu, bo maczo często są niscy - de facto ponoć dlatego są maczo...) - dużą ilość testosteronu, a tym samym intensywny zarost, niski głos, gwałtowność w charakterze, silne umięśnienie (to trzeba wypracować, ale są predyspozycje mniejsze lub większe) itd.
    Niestety niektóre mało rzetelne media używają określenia "androgeniczny" do określenia np. modowych fotomodeli o cechach obupłciowych, co jest błędem - androgeniczny oznacza po prostu męski lub maskulinizujący, tj. dodający cech męskich. Androgeny to po prostu hormony męskie.
    W kontekście tej lingwistycznej dyskusji genderowej (=dotyczącej płci) funkcjonuje kilka opozycji binarnych, tzn. złożonych z dwóch przeciwstawnych pojęć:
    - feministyczny / maskulinistyczny
    - ginekogeniczny / androgeniczny
    - matriarchalny / patriarchalny
    - ginekologia / andrologia
    Różnice w pierwszych częściach wyrazów pochodzą z różnic etymologicznych - niektóre wyrazy wywodzą się z greki, inne z łaciny. Masculinus to po łacinie męski, dlatego w określeniu rzeczowników np. w jęz.ang. mamy oznaczenie "m", a żeńskich - f (femina - łac. kobieta). Gynaik to po grecku kobieta. Ciekawe w etymologii języków indoeuropejskich jest to, że połączyły nasze dwie starożytne kultury: rzymską (łacinę) i grecką. Np. w wyrazie patriarchat: pater - łac. ojciec, arche - po grecku: władza. Analogicznie: mater - łac. matka. Ciekawe, co?usmiech.gif
    Ot i tyleusmiech.gif Mam nadzieję, że was nie zanudziłam...oczko.gif Jeśli tak, pewnie i tak zignorujecie. Jeśli nie, to się cieszęusmiech.gif Pozdrowienia!
  • gość 2013.07.25 [11:07]
    no i to jest konkretna odpowiedź, dzięki usmiech.gif
  • gość 2013.12.23 [12:07]
    AndrogYniczny to taki który łączy cechy męskie i żeńskie.
  • gość 2018.04.22 [13:34]
    bardzo często spotykam taki typ urody u azjatów zawłaszcza w dramie koreańskiej ''getting marriage''.
  • gość 2018.04.22 [13:36]
    Mateusz maga
  • gość 2018.04.23 [00:08]
    bardzo często spotykam taki typ urody u azjatów zawłaszcza w dramie koreańskiej ''getting marriage''. Ten aktor Ma na imię No-minn-woo.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...