Odpowiedz na ten temat

czy faktycznie mycie pacjentów nalezy do obowiązków salowej a nie pielegniarki?

• gość 2015.10.06 [16:00]
    ja się tam nie znam na tym bo nie pamiętam bym leżala w szpitalu kiedyś..
    mam natomiast w rodzinie pielęgniarkę po studiach.
    jest to moja bratowa i ona ostatnio prawie mnie pobiła ,jak zapytałam czy nie brzydzi się myć pacjentów...
    wyjechala na mnie i z tekstem:"słuchaj od mycia u nas są salowe .ja jestem pielęgniarką a nie salową. ja robie zastrzyki i przepisywac bede recepty od stycznia 2016".
    mówie wam jak sie wkurzyla..az sie sina zrobila i tak mi odpaliła ,ze mi w pięty poszło..ja nawet nie wiedzialam ,że to salowe sa od tego...zawsze myslalam ,że to pielegniarki myją tez pacjentow.widac ze odkąd kazda ma magistra to juz w d***e im sie przewraca.
  • lijanannaa 2015.10.06 [16:03]
    Jestem pielęgniarką po studiach magisterskich. Pracowałam i w szpitalu i w prywatnym centrum medycznym tak więc mogę Ci odpowiedzieć na wszystkie pytania.
    Obecnie w większości miejsc to pielęgniarki myją pacjentów. Moim zdaniem nie powinno tak być bo praca ta nie wymaga żadnego wykształcenia oraz można byłoby to powierzyć innej osobie ( salowej) zostawiając pielęgniarkę do takich prac jakie powinna wykonywać czyli do rzeczy zabiegowych. Poza tym w wielu przypadkach mogłaby odciązyć lekarza. Na przykład w wypisywaniu recept czego obecnie nie robi. Jest to trochę dziwne bo w UK oraz w Niemczech sytuacja wygląda inaczej.
  • lijanannaa 2015.10.06 [16:08]
    Aha i jeszcze jedno. Jeśli ktoś się brzydzi ludzi to nie powinien pracować w tym zawodzie. Mycie to naprawdę nie jest najbardziej obrzydliwa rzecz jaką musisz wykonywać oczko.gif
    O wiele gorsze jest na przykład: odwszawianie, zmiana opatrunków, odmrożenia.
    Raz koledze pacjent wytrysnął wydzieliną z rurki tracheotomijnej na fartuch.
    Dodam,że obecnie w zawodzie nie pracuję. W mojej okolicy pielęgniarki zarabiają 1500 zł na rękę. Naprawdę, nie ma wielu mlodych ludzi do takiej odpowiedzialności, takich czynności, które chciałyby pracować w takim otoczeniu. Co innego praca w biurze a co innego zawód pielęgniarki. W chwili obecnej jest kiepsko. Może się zmieni ale jak na dzień dzisiejszy nie polecam tej pracy oczko.gif
  • gość 2015.10.06 [16:10]
    U nas w szpitalu w Nowym Targu też salowe myją pacjentów i wynoszą mocz i kupę.
    Wiem ,bo moja mama jest salową i zawsze pielęgniary każą jej to robić ,twierdzą ,że mają studia i uważają się za lepsze od mamy i na równi z lekarzami.Poniżają mamę ,bo nieraz mi się skarży ,więc wierzę autorce wątku.
  • gość 2015.10.06 [16:12]
    Mają im podnieś 1500 to będą miały 3 tys. Nie panikuj
  • lijanannaa 2015.10.06 [16:12]
    Tak ale Twoja mama sie na to godzi. Gdyby nie było pacjentów do mycia to nie miałaby pracy. Jeśli jej to nie odpowiada to powinna się zwolnic.
  • lijanannaa 2015.10.06 [16:15]
    Oj nie wiem czy podniosą. Mówi się o tym od prawie 10 lat. Mi w sumie wszystko jedno bo do zawodu już nie wrócę. Praca bardzo ciężka, niedoceniana. Pielęgniarki wściekłe bo jest ich 2 na oddziale a pacjentów dużo, przez to potrafią być opryskliwe bo są przepracowane. Pacjenci wściekli bo są źle traktowani przez pielęgniarki ( w sumie im równiez się nie dziwię). Koło się zamyka. Obecnie służba zdrowia to totalne wariactwo.
  • gość 2015.10.06 [16:18]
    U mnie w szpitalu salowa nie ma prawa dotknąć sama pacjenta! Kiedyś chciała podnieść zagłówek w łóżku dla pacjentki i sama nie mogła, mają zakaz!
  • gość 2015.10.06 [16:21]
    teraz pielegniarki i położne dostana podwyżkę .1500 zł aż..będą zarabiac tyle co lekarze.więc praca będzie super opłacalna .nawet dla leniwych piguł co tylko na recepcji siedzą.wszystkie dostaną 1500 zł.zyc nie umierac.
  • lijanannaa 2015.10.06 [16:24]
    No dobra ale uważacie,że to źle? Jakby nawet dali podwyżkę? Sama z niej nie skorzystam bo tak jak pisałam już do tego nie wrócę ale obecne zarobki wśród pielęgniarek są szkodą nie dla pielęgniarek ale dla kraju.
    Wśród 120 absolwentek na moim roku wyleciało za granicę ...100. Pielęgniarka sobie poradzi. Nie bedzie pracowała tutaj. Wybierze UK, Niemcy. I będzie tam zarabiała dobre pieniądze, wygodnie sobie żyła. W Polsce nie zostaje praktycznie nikt. Tracimy wykwalifikowanych pracowników ( wszyscy podatnicy płacą za ich edukację). Za 5 lat zabraknie kilkudziesięciu tysięcy pielęgniarek bo obecnie na oko 90% pielęgniarek jest sporo po 50-ce. I co wtedy? Będzie dramat bo nie wykształci się od razu tylu pielęgniarek ani nie zaimportuje.
  • gość 2015.10.06 [16:28]
    te pielegniarki ktore sa na intensywnej terapii i ciezko pracuja toniech dostana podwyzke..ale ja znam pelno pielegniarek ktore sie obijają i pija kawe..zalezy od oddziału.i one tez dostana podwyzke..mimo ze maja jeszcze swoje firmy do tego.beda zarabiac wiecej niz lekarze.
  • gość 2015.10.06 [16:46]
    wszystkie pielęgniarki szpitalne to leniwe, roszczeniowe i aroganckie babsztyle. wiem, bo ostatnie lata praktycznie spędziłam w szpitalach (różnych, wiele chorób u osób bliskich). ręce opadały na ich bezczelność i wiecznie pretensje, przewracanie oczami. jedna temperaturę mojej mamie tak skutecznie mierzyła, że jak przyszłam z własnym termometrem to było 41, a w karcie 36,6. nie mówiąc o pogardliwym stosunku do pacjentów, nie przychodzeniu na wołanie, zabiegach byle jak, karmieniu pacjentów w tych samych rękawiczach, w których wcześniej zmieniały innej osobie pieluchę. rękawiczki są dla pielęgniareczki, nie dla pacjeta. stąd ludzie wracają ze szpitala z pięcioma infekcjami, a przyjechali 'czyści'. żenada.
  • gość 2015.10.06 [16:47]
    ale one są na równi z lekarzami przecież
  • gość 2015.10.06 [16:48]
    a do tego te pielegniary wynosza ze szpitala plotki o chorobach ludzi/////potem wszyscy wiedza kto na co chory.
  • gość 2015.10.06 [16:49]
    to tak jakby sekretarka twierdziła, że jest na równi z adwokatem.
  • gość 2017.04.22 [07:19]
    a w wiecborskim szpitalu ,niedaleko Bydgoszczy ,pielegniarki wcale nie chca myc. Gdy ktos odwiedza pacjenta to kazą wizytującym. Szkoda tylko , ze dotyczy to rowniez tych podpietych do roznych cewnikow i innych urzadzen .
  • gość 2017.05.18 [23:35]
    oczywiście że mycie pacjenta należy do pielęgniarek, moim zdanie ponieważ salowa nie ma studiów i jeśli obróci źle pacjenta i uszkodzi go to ciekawa jestem kto ponosi konsekwencje a szpitale robią się cwane i próbują to zwalić na rodzinę jak np w Zielonej Górze
  • gość 2017.05.18 [23:56]
    Chyba pielęgniarka musiałaby dostać 15 000, żeby zarabiać tyle co lekarz usmiech.gif haha
  • gość 2017.08.01 [07:32]
    Leżałam kilka dni w szpitalu, na oddziale jest kilka pielęgniarek opieprzających się na potęgę, wszystkie prace wykonuje salowa praktykantka. Poza utrzymaniem w czystości wszystkich pomieszczeń należących oddziału ma być na każde zawołanie pacjenta, roznosi posiłku, robi kanapki, zbiera brudne naczynia, myje ręcznie /nie ma zmywarek/ podaje kaczki i baseny, myje tyłki i zmienia pampersy, wynosi śmiecie, zmienia pościel. Chory woła pielęgniarkę ale ma lecieć salowa na stażystka / brak chętnych na etat/. Sale główne myje kilka razy dziennie a oddział duży- chirurgia. Za dwa dni po 12 godzin ma dzień wolny. Szanowne Panie pielęgniarki, salowa, nie ma prawa myć myć d**y, może ewentualnie pomóc przy obracaniu chorego jak takiej pomocy potrzebuje, wynieść brudne pampersy, podać basen czy kaczkę i wynieść, coby chory nie umarł z głodu nakarmić, szanowne panie pielęgniarki, robota przy pacjentach do was należy, również mycie dup! Jak wam się nie podoba było skończyć inną szkołę a w każdej chwili możecie zmienić pracę.
  • gość 2017.08.04 [12:51]
    Nie nie należy to do obowiązku pielęgniarki, te czasy już minęły. Dziewczyny maja tytuł magistra i nie po to kończyły 5 letnie studia.
    Apropo to synek i córusia raczek nie maja żeby przyjść do szpitala i tatusia mamusie wymyć ? Kto w domu będzie to robił ?
  • gość 2017.08.04 [13:11]
    Pracuję w szpitalu 10 lat na oiom. Mycie pacjentów czyli tzw toaleta , pielęgnacja NALEŻY do obowiązków pielęgniarki!!! Tak było i jest! U mnie na oddziale są dziewczyny po licencjacie, po magistrze, są ze specjalizacją: ratunkowa czy anestezjologiczna. WSZYTKIE na nocy myją pacjentów zmieniają pościel. Mają to WPISANE w umowe w zakres obowiązków! Wynika to z ICH zawodu. Pielegniarka= pielęgnacja. Tego się uczą na studiach!! Ścielenia łóżek i toalety! Od tego mają ,,pracownie,,. No niestety drogie panie. Zawsze się szczycicie tą waszą ,,pielegnacją,, Wystarczy na pierwszym lepszym forum piel przeczytać jaki pielegniarka ma zakres obowiązków anie siać ferment z doopy!
  • gość 2017.08.04 [13:22]
    czasy minęły gdy pielęgniarki zaczęły wyreczać się salowymi, pielęgniarka jest od mycia pacjentów i zajmowania się nimi. Myślą że jak mają magistra to mogą pierdzieć w stołek trzeba było zostać lekarzem
  • gość 2017.08.04 [13:31]
    12.51
    Kto ci napiertolił takich głupot?,zawsze było jest i będzie to obowiązek pielęgniarki.
    Zakres obowiązków jest jasny i czytelny dla wszystkich, wystarczy sobie poczytać, mam sąsiadkę pielegniarkę z kilkunastoletnim stażem pracy i nic się w tej kwestii nie zmieniło, mycie pacjentów zawsze będzie obowiązkiem pielęgniarki bo one uczą się tego już w szkole a potem powtórka na studiach.
  • gość 2017.08.04 [13:43]
    salowa to zwyczajna sprzątaczka, nic więcej. Niektóre szpitale zatrudniają sanitariuszy szpitalnych. Po odpowiednim przeszkoleniu wykonują takie czynności jak mycie pacjenta, karmienie, zmiana pozycji, wożenie delikwenta na salę operacyjną i z powrotem, do badań. Pracują pod nadzorem pielęgniarki i mają je odciążyć w obowiązkach. Pomagają przy rozwożeniu posiłków, wywożą nieboszczyka do kostnicy i tyle. Fizjoterapeuta też jest mgr, a nie robi cyrków i w razie potrzeby razem z pielęgniarką ten pampers zmieni pacjentowi. Bez obrazy, nikt nas nie zmuszał. Czasy kiedy pielęgniarki z mgr uczyły zawodu czy od razu zostawały przełożonymi to już historia
  • gość 2017.08.04 [14:18]
    najwięcej prują papę te pielęgniary co aspirują do zarobków jak zagranicą.My jako pacjenci też mamy prawo do opieki w klasie takiej jak na świecie.I nie k***a nie będę myła chorego ojca, bo to wasz z****** obowiązek.I piszę to jako córka dyrektorki liceum medycznego( dawne czasy) i siostrzenica pielęgniarki.Nie po to wybrałyście taki zawód , żeby się opieprzać i brać wziątki.
  • gość 2017.08.04 [18:50]
    14:18 twój z****** obowiązek to wymyć zasranego tatę
  • gość 2017.08.04 [19:00]
    Oczywiście że to z****** obowiazek twój paniusiu nie pielegniarki! Pielęgniarka myje Kiedy pacjent jest samotny bez rodziny, bądź w danym momencie nikt nie może przyjechać do niego i wymyc! Jestem pielęgniarka i jak czytam takie wymaganis posranych panius to mnie szlag trafia Do domu do tatusia też będziesz wzywać pielęgniarek????
  • gość 2017.08.04 [19:04]
    I 1500 zł to gowno a nie pieniądze Minimum 5 tyś i to netto Te sfrustrowane pielegniarki to przed emerytura po liceach przeważnie bądź niestety wynika to z ich charakteru Są i cóż zrobić nie cieszę się że mam takie koleżanki, ale ja szanuje pacjentów i tego samego oczekuje A pacjentom to się w głowach poprzestawialo Pierwsze skrzypce gra rodzina!! Zawsze wszędzie nie tylko w szpitalu!!!
  • gość 2017.08.04 [19:40]
    Zgadzam się z przedmowczynami mycie pacjentów i ich pielęgnacja należy przede wszystkim do ich rodzin, jeździłam z chora babcia po różnych szpitalach i zawsze my myliśmy babcie i mieliśmy przy niej dyżury. Jak któraś z was w ogóle może myśleć żeby mycie zlecać PIELĘGNIARKOM. Rozumiem gdyby były opiekunki, czasem są czasem nie ma ale kiedy nie ma to wtedy miska i gąbka w ****** myjemy chora babcie czy tatę i tyle, to wasz z****** obowiązek jako dziecka czy wnuka wy niewdzięczne paniusie
  • gość 2017.08.04 [19:42]
    No to współczuje tym które mówią ze nie będą taty myć jak tata wypisany zostanie to się utopi we własnym gownie bo córusia wielka dama nie tknie tatki kochanego
  • gość 2017.08.04 [20:28]
    Chciałaś to myłaś babkę głupia babo, co rano pielęgniarka myje pacjentów leżących, i nie piertol głupot że to obowiązek rodziny bo to bzdura!?każda pielęgniarka ma w zakresie swoich obowiązków pielęgnację pacjenta, stąd też nazewnictwo pielęgniarka!
    Skąd czerpiesz głupotę i jeszcze ją szerzysz?
    Chcesz myjesz, nie chcesz, myje pielęgniarka.
    Po co ta głupia dyskusja?wystarczy wpisać w gogle i przeczytać sobie i nie głosić bzdur!

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...