Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kawa laaaaaaaaaate

czy oddanie 1% podatku komuś jest obowiązkowe?

Polecane posty

Gość kawa laaaaaaaaaate

czy to dobra wola rozliczającego się? i drugie pytanie: ten 1% to jest moja kasa prawda? tj. ja oddaje komuś, jesli nie oddam, to będę ją mieć, np. jak wychodzi mi nadpłata 100 zł, i jak oddam 1% podatku to mi dadza np. 85 zł? a jak nie oddam to bede miec 100 zl?? jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest obowiązkowe
jest to 1% tego, co i tak oddajesz państwu, więc jest to jedyny 1% o którego losach możesz zdecydować. Jak nie przekażesz, to nie dostaniesz więcej zwrotu, za to państwo będzie miało kilka groszy więcej do sprzeniewierzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa laaaaaaaaaate
acha, czyli dobrze oddawac, wlasnie chodzilo mi o to, czy aby panstwo mnie rabie na kolejne 1% z mojego porfela dla przymusowej pomocy, najpierw robi dziure budzetowa a potem kaza obywatelom placic za wlasne bledy. to git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgfdcgv
najpierw robi dziure budzetowa a potem kaza obywatelom placic za wlasne bledy. ---- to i tak robia :D np zabierajac kase z OFE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rozliczałem się przy pomocy programu PIT2010, i mam do zwrotu 147 zł. Obliczyłem dwa razy , bo za pierwszym razem zapomiałem o 1% , po wpisaniu 1% do zwrotu miałem dalej 147 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ale warto to zrobic, zachecam do przekazania 1% Filipkowi. Informacje w stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie! Warto oddawać, najgorsze co może być to po prostu zostawić te pola niewypełnione;/ .. Jesli nie wiesz na kogo dac to znalezienie jakiejs fndacji ratujacej zwierzeta lub dzieci zajmie Ci jedynei chwile. Naprawde warto, dla Ciebie to tyle co nic, a dla nich duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest oddawanie, bo tak czy inaczej tej kasy nie masz albo ten 1% idzie z cała resztą podatku do budżetu państwa i państwo nim rozporządza, ile komu i na co albo ty rozporządzisz tym 1% w sensie - komu je dasz, z pominięciem budżetu tak czy inaczej - ty tej kasy i tak nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa:) Masz racje,bo tej kasy nie mozna miec dla siebie, ale raz mowisz ze nei jest do oddawanie, a pozniej ze oddaje sie ten 1%. Paradoks? :) To jest oddawanie, mamy mozliwosc przeznaczenia tych pieniedzy w lepszy lub gorszy sposob. To, że nie ma mozliwosci, abysmy sobie zostawili te pieniadze nie wyklucza, ze nie oddajemy ich innym. Tę kase albo bierze sobie panstwo, albo oddajesz ja jakiejs fundacji, instytucji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju, skoro tyle ludzi nie wie ze to nie jest obowiazkowe, ale tez nie oddajac tego niczego nie zyska dla siebie to trzeba to jakos rozglosnic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można zyskać coś w sesnsie psychicznym, ja np od razu czuję się jakaś lepsza, itp jeśli oddaję 1%, wiem , ze to może wydawać się śmieszne, ale tak naprawdę czuję:) ale oczywiście priorytetem jest to, ze mogę komuś pomóc, a nie moje lepsze samopoczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest to obowiązkowe, ale warto... nic nie zabierają z portfela, podatek jest jakby rozbijany na 99% i 1 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krokusek, masz racje.. dziwne jest dla mnie nawet sam fakt, ze ktos moze o to zapytac.. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko glosno mowic o tym, jakie to proste i piekne, moc praktycznie za nic pomoc innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko, ze wiele ludzi sądzi,że coś na tym stracą i po prostu się boją, no i trzeba uświadamiać to nasze zagubione czasem społeczeństwo, ze to ma sens,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oddanie 1 % jest to dobra wola podatnika, ale chyba lepiej, żeby z pieniędzy, które i tak trafią do Urzędu Skarbowego cześć z nich pomogła potrzebującym, można na przykład wesprzeć hospicjum dziecięce, więcej an temat temat poczytacie tutaj http://obiecanejutro.pl/ ja zawsze przekazuję 1 % podatku i was również do tego zachęcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra83
Haha, jakbym miałą do wyboru czy oddać państwu czy potrzebującycm, to bym oddała potrzebującym z czystej satysfakcji nie dawania państwu, nie wiem nad czym siętu wahać :P My w tym roku z mężem oddajemy fundacji dla osób niepełnosprawnych umysłowo L'Arche (http://www.larche.org.pl/) . Moja koleżanka jest tam wolontariuszką. Fajne jest to, że uczą tych ludzi samodzielności, zamiast tylko zapełniać im czas. Działają w kilku miastach w Polsce i myślę że przyda im się każdy grosz :) PodajęKRs, jakby był ktoś chętny :) KRS: 0000054452

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lepiej ten 1% dać sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1% można przekazać tylko organizacjom pożytku publicznego, sobie nie można:) Zachęcam do wsparcia mniejszych organizacji, jak np. http://podajdalej.org.pl/ które nie mają dużych wpływów ponieważ co roku 1 procent podatku trafia do wyspecjalizowanych w przechwytywaniu go organizacji. Z 506 mln zł w tamtym roku 117 mln poszło na organizację "Zdążyć z Pomocą", a 1% zgarnęły jeszcze Fundacja TVN Nie jesteś sam, WOŚP, Greenpeace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawnie nie jest obowiązkowe, ale wydaje mi się, że warto to zrobić. Jeżeli ktoś lubi zwierzęta to może wspomóc organizację www.otoz.pl Widać, że robią wiele dobrego dla naszych braci mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka31899
Co prawda wydaje się, że wszystko zostało już w tym wątku wyjaśnione, ale gdyby ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości to niech zajrzy tutaj http://thak.pl/jak-przekazac-1-podatku-w-zeznaniu-rocznym/ W tym artykule znajduje się dokładne wyjaśnienie jak przekazać 1 % podatku w zeznaniu rocznym. Pamiętajmy, że dzięki temu mozemy uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętne na losy innych ludzi. Pomagajmy im!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Emilka88
Nie jest obowiązkowe, ale nic nie kosztuje, więc czemu by nie podarować tego 1% podatku komuś potrzebującemu? Ja zawsze oddaję ten 1% inaczej miałabym wyrzuty sumienia, że mogłam pomóc, a tego nie zrobiłam. Jakby ktoś jeszcze nie oddał zeznania i chciał wspomóc dzieci opuszczone i osierocone to warto zajrzeć tutaj - https://wioskisos.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćTom
Fundacja Pociecha pomaga dzieciom z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Obecnie ma podopiecznych w wieku od 6 do 18 lat. Wspiera świetlice środowiskowe, zapewnia dzieciom bezpieczne miejsce po szkole, opiekę, ciepły posiłek i pomoc w nauce. Zachęcam do przekazania 1% podatku na Fundacje Pomocy Dzieciom POCIECHA nr KRS tej fundacji: 0000 426 589 oraz jej strony www.FundacjaPociecha.pl a także zachęcam do korzystania z programu PIT do rozliczenia swojego PITu ze strony www.pit.FundacjaPociecha.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fundacja Pociecha
Fundacja Pomocy Dzieciom POCIECHA zajmuje się pomocą dzieciom z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Główne cele fundacji to: - wspieranie świetlic środowiskowych, które zapewniają opiekę i pomoc w nauce dzieciom z trudnych środowisk – finansowanie kolonii celem rozwoju osobistego, w tym społecznego dzieci – informowanie i przeciwdziałanie patologiom społecznym, które istotnie zmniejszają poczucie bezpieczeństwa i szanse rozwoju dzieci. Obecnie podopiecznymi fundacji są dzieci w wieku 6-18 lat. Zachęcam do przekazania 1% podatku na Fundacje Pomocy Dzieciom POCIECHA nr KRS: 0000 426 589 więcej informacji na temat dzialalnosci fundacji można znalezc na stronie http://www.FundacjaPociecha.pl można także skorzystać z programu PIT do rozliczenia swojego PITu ze strony http://www.pit.FundacjaPociecha.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jareksss
Nie jest... ale chyba lepiej pomóc komuś niż ładować w państwo, które i tak zgarnia twoje pieniądze. Ja np. od jakiegoś czasu przekazuje swój 1% na Szlachetny gest. Bardzo kompetentna fundacja z masą podopiecznych, którym warto pomóc. http://szlachetnygest.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×