Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy ona moze byc ofiarą przemocy domowej?

Polecane posty

Gość gość

Mam koleżnakę w pracy i za każdym razem jak ktoś do niej podejdzie albo sie ruszy g***towniej czy coś głośńiej powie to ona się wzdryga (taka przestraszona)Kazdemu sie zdarza takie wzdrygniecie raz na ja jakis czas jak nas ktoś znienadzka przestraszy,ale ona tak ma bardzo czesto praktycznie co dziennie.Jak myslicie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może ma lub miała nerwice lękową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od nerwicy takie zachowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli możesz to spróbuj z nią porozmawiac , delikatnie podpytaj czemu tak się stresuje że każdy odgłos powoduje u niej wzdrygnięcie Też obstawiam jakieś przesladowanie , zastraszanie lub nawet tyranizowanie . Może się przed Tobą otworzy i powie co się dzieje , może jakoś można by jej pomóc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze tak byc albo na jakis psychotropach est

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, pierwszą reakcją na zagrożenie jest obronna reakcja orientacyjna. Jeżeli usłyszymy nieoczekiwany dźwięk, odgłos, organizm reaguje właśnie w ten sposób. Czasami, gdy mamy do czynienia z przewlekłym stresem, podniesionym poziomem lęku, żyjemy jakby w ciągłym poczuciu zagrożenia. Organizm wtedy reaguje ciągłą, nadmierną czujnością. Wtedy każdy bodziec może być traktowany jako przesadnie zagrażający. Mam nadzieję że jest to konkretna odpowiedź. Proszę skonsultować się z lekarzem i psychologiem. W zaburzeniach lękowych najlepsze efekty przynosi terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lub po przepiciu, też się takie lęki ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×