Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy w dzisiejszych czasach jeszcze gdzieś opłaca się wyjeżdżać za granice

Polecane posty

Gość gość

do pracy i jeśli tak to gdzie żeby zarobić - na studia/ślub/mieszkanie/samochód lub po prostu normalnie żyć coraz częściej słyszy się, ze "za granica już się skończyła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to fakt, zagranica się już skończyła, takie czasy, wszędzie teraz wegetacja i brak perspektyw i same długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@gość dziś jak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej chyba siedzieć w Polsce, zachód niestety szybko upada, teraz kraje jak Polska mają wzrost gospodarczy nie zachód. Do tego obca mentalność często durna, obcy język, z dala od rodzinnych stron, do tego mało można odłożyć bo na zachodzie życie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi znajomi i rodzina zarabiają w Anglii tak po 1000-1300 funtów mc na osobę i mówią, ze ledwo da się przeżyć za to czyli najczęściej dzielą dom z innymi ludźmi, oszczędzają na jedzeniu kupując tańsze, ubrania z primarka, coś w stylu chińczyka itd.itp. Chyba dobrze nie jest, do tego jeszcze kurs funta slaby, domy tam są podobno mega drogie ( na południu ponad 1000 za ciasne, małe mieszkanie plus opłaty) no i ten cały brexit na dodatek. W Niemczech podobno tez nie zarabia się najlepiej, w Norwegii musisz znać nie tylko angielski, to samo w Danii, Szwecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś @gość dziś jak żyć? czekać na śmierć polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unas ceny spozywki tez robia sie porownywalne z zachodem, a zarobki nie rosna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ceny wzrastają do poziomu aby kasa przysyłana z zachodu to pokryła, więc za wzrost cen winni emigranci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opłaca się wyjechać jak w Polsce zarabiasz najniższą krajową, tam też zarobisz tyle samo ale w euro. W Polsce za paliwo płacisz 4 w Niemczech 1 i tak każdy produkt. Zresztą ceny są tam niższe niż u nas ostatnio byłem w kik i pepko to co u nas po 20-25 zł tam przeceny 1-2€

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce jest bardzo drogo w stosunku do zarobków, nie wiem jak ludzie żyją, muszą chyba kraść albo na lewo jakoś dorabiać, bo proporcje cen do dochodów to jakiś absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jeśli mówimy o najniższych pensjach, jak jesteś w jakiejś dziedzinie fachowcem zarobisz prawie tyle samo, np ja zarabiam 5-6 tys a w Niemczech na tym samym stanowisku 1700-2000 euro. Nie opłaca mi się wyjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5% żyje dobrze a reszta bieduje od 1 do 1, za komuny chyba było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś masz racje, w tej sytuacji to bez sensu jest wyjazd i poniewierka gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce też da się zarobić niestety blokuje to mentalność, mam swój chlewik koło Pacanowa i będę tam siedział do końca życia z rodziną, nie przeniósł się 100km by normalnie zarabiać, wolę klepać biedę, co najwyżej na dwa miechy za granicę skoczę by dorobić oczywiście najlepiej z namiotem i worem zupek chinskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłem w Belgii w zeszłym roku 3 miechy i przywiozłem w przeliczeniu około 27tyś zł, można już coś kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ok ale co dalej? kase wydasz i znowu spowrotem? Chodzi o to aby nie trzeba było wyjeżdżać i się gdzieś poniewierać jak jakiś bezdomny kundel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś bo ludzie boją się ruszyć w nieznane gdzie nie mają rodziny ani nic innego, to raczej tylko dla ryzykantów i szukających przygód, bo są sytuacje że to nie wypala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gość dziś ok ale co dalej? kase wydasz i znowu spowrotem? Chodzi o to aby nie trzeba było wyjeżdżać i się gdzieś poniewierać jak jakiś bezdomny kundel xxx No z tym masz rację ale wiesz, ja mieszkam na wsi w dużym domu ale tylko piętro mam dla siebie z oddzielnym wejściem, czuję sie jakbym mieszkał w bloku z tym, że koszty utrzymania są bardzo małe. Mam tu pracę za 100zł dniówki i urlop na 3 miesiące dostaje bez problemu. Mam samochód za 75tyś, jeżdżę tam od lat więc odłożone też mam, jakieś 200tyś, na razie nie narzekam na życie, może w coś zainwestuję, jakiś biznes:D. Na dzień dzisiejszy nie wiem co dalej robić, nie mam żadnego pomysłu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2:02 Boją się wyprowadzić 100km dalej? Czym ryzykuja? Że do mamy będzie 100km a nie kilometr? Nie mają praktycznie nic i boją się te nic stracić? Może być tylko lepiej bo i tak są w dùpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skad wiesz ze 100 km dalej jest lepiej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo kiedyś jeździłem na obrzeża świętokrzyskiego, małe miasteczko i w koło wsie, rozmawiałem z kumplami dlaczego się nie wyniosą bo ciągle narzekali na brak pracy, na biedę. Bo oni mają tu swój dom, żonę dziecko. Jaki kuwa ich dom? Dom 100m 3 pokoje i kuchnia a w nim rodzice, dwie siostry,szwagier i 2 dzieci i oni z dzieckiem. Oczywiście że mają co jeść bo ojciec ma rentę matka w sklepie pracuje a on że szwagrem czasem gdzieś dorobią i na flache też starczy. Z tamtad do Katowic jest 120km, czy tu jest lepiej? Przynajmniej mam normalną pracę , mieszkanie a i też 3 razy się przeprowadzałem bo nie uśmiechało mi się jeździć 40 km do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to, że pracy szukają w najbliższej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W najbliższej okolicy pracy brak, same wsię. Taka mętalność tu się urodziłem i umrę jak ojciec dziadek i pradziadek. Wolę wegetować niż coś zmienić, jechać za granicę ok, ale na sezon ogórkowy zarobić niebotyczne pieniądze, tzn kilka tys i wrócić jak król. Kupi się golfa 3, telewizor i pralkę, i znów za rok to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile np.zarabia księgowy/a w uk posiadający tamtejsze kwalifikacje/uprawnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7.50 tyle płaca w uk wszystkim, no chyba, ze jesteś lekarzem, prawnikiem lub pracujesz w it...! Ogólnie uk to szambo, totalny syf i drożyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×