Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Dom seniora

Polecane posty

Gość gość

Jakie opinie słyszeliście o domach seniora? Czy to napewno dobry wybór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama jest w domu seniora dokładnie w Komarowie. Byłam tam i nie zrobił on na mnie dobrego wrażenia uważam że jest tylko nastawiony na zysk. Prawdą jest że jest tam czysto ale oni traktują tych starszych osób tylko tak by nie mieć z nimi kłopotów. Rzekomo jest tam opieka lekarska ale to nie prawda pensjonariusze siedzą w pokoju i nic nie robią a jedzenie jest wprost ohydne mój kot dostaje wiecej dodam że do tego domu starców wpakowała ją moja siostra bez mojej zgody i pomyśleć że to ona była tą kochaną córeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracowałam w kilku. Te domy to patologia. W jednym z nich płacono 3 tysiące za osobę, a warunki masakryczne. Chorzy spali pod szmatami (prześcieradła, poszwy) nawet kołder nie było. Wszyscy pili z jednego kubka po kolei. Opiekunki w wulgarny sposób odzywały się do pacjentów. I tak w większości domów. Jeśli chcesz oddać tam kogoś bliskiego to lepiej wybierz państwowy dom, bo na to co dzieję sie w prywatnych po prostu brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja babcia jest w bardzo dobrym i sobie chwali, ale ona jest mloda ma 77 lat i jest zdrowa i na chodzie, może iść gdzie chce kiedy chce, jedzenie jest ok, ma swoj własny pokój z łazienką, troche jak w hotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda personel był tylko miły dla odwiedzających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po moich doświadczeniach nigdy bym tam nikogo nie oddała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pracowalam w dps i mam dosc mile wspomnienia jezeli chodzi o opieke , czystosc itp itd. W takich domach odwiecznym problemem jest SAMOTNOSC. ci biedni staruszkowie wygladaja przez okno caly dzien z nadzieja ze ktos ich odwiedzi. AZ serce sie kraje. Rodziny czesto zapominaja o mamie czy babci jak juz ja tam zostawia i to jest przykre., No i wiadomo chocby nie wiadomo co taki dom nigdy nie bedzie taki sam jak swoj wlasny. Obcy ludzie, posilki o stalej porze. Trudno sie przyzwyczaic co niektorym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie była taka sytuacja że moja mama utrzymywała kontakt tylko z siostrą i ją kochała ja zawsze byłam ta gorsza dlatego to ona bez mojej zgody wpakowała ją do domu starców ja ta gorsza nigdy bym tego nie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiesz co bys zrobila gdybys utrzymywala normalny kontakt z mama. to tak latwo powiedziec JA BYM TAK NIGDY NIE ZROBILA. Oddac krewnego ze starosci to przykre ale z choroby czasami koniecznosc. Np. Alzheimer w pozniejszym stadium jest nie do wytrzymania i dla chorego i dla rodziny. Czasem dla bezpieczesntwa chorego lepiej go oddac pod opieke fachowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda ale przecież można wynająć pielęgniarke która przychodzi nawet dwa razy dziennie oczywiście gdy matka jest w stanie bez kontaktu i świadomość to oczywiście inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do autorki ja nie na temat ale czy tu skoro twoja mama jest chora na Alzheimera to nie boisz się że i ty możesz zachorować słyszałam że htz opóznia chorobę a nawet powoduje źe się na nią nie zachoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne ze mozna wynajac pielegniarke ale wielu na nia nie stac .niektorzy potrzebuja opieki non stop a rzucic prace w dzisiejszych czasach to zabojstwo. ale jak kogos stac to oczywiscie we wlasnym domu najlepiej ale i prywatna opieka jest duzo drozsza niz miesieczny pobyt w domu opieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mylisz się z opieki społecznej kosztuje to tanio w zależności od emerytury twojej mamy czasami jak emerytura niska to mże kosztować jedna godzina 2.50 zł.. Oczywiście nie krytykuje ciebie każda sytuacja jest inna a choroba Alzheimera jest straszną chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam że dom seniora to dobre rozwiązanie ale też trzeba natrafić na dobry dom. Moja babcia jest w domu http://www.domnaddolina.pl/ i z tego co nam mówi, jest szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście można trafić różnie, trzeba dom dla seniora wcześniej dokładnie sprawdzić. We Wrocławiu powstaje ciekawy : http://domseniorawroclaw.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne żeby wcześniej się zorientować jakie podejście do pacjentów ma obsługa bo jednak chodzi o to żeby było profesjonalnie ale i przyjaźnie. Ostatecznie mamie najbardziej spodobał się Dom Nestor www.domopiekinestor.pl i od jakiegoś roku nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja naczytałam się tylu rzeczy na temat domów seniora że umieszczałam w nim dziadka ze strachem. Na szczęście okazało się że tym w którym jest czyli w Złotej Jesieni www.prywatnydomopieki.eu ma naprawdę świetną opieką. Początkowo najchętniej prawie codziennie bym go tam odwiedzała żeby sprawdzić co i jak ale potem już się przekonałam że wszystko jest w porządku. Tak w ogóle to najlepiej wybierać takie domy z polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikki32
Jeśli chodzi o dom seniora w okolicach Warszawy to ten tutaj http://domseniora24.pl/ wygląda przyjemnie i komfortowo. Oferuje wszystko co potrzebne starszej osobie - opiekę lekarską, pielęgniarską. Do tego mają udogodnienia takie jak własna kuchnia czy kaplica. Myślę, że to dobra alternatywa dla opieki domowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie wyobrażam sobie oddawania moich rodziców do domu seniora.. nie mogłabym im tego zrobić, wiem,że by cierpieli. Dużo lepszym, moim zdaniem rozwiązaniem ,jest zatrudnienie pielęgniarki ( np. http://www.okulus.com.pl/pol/promoted/opieka_pielegniarska ) ktora przyjdzie do domu i pomoże starszej osobie pod naszą nieobecnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto się skontaktować z ludźmi z domu w Korbielowie. Mają doświadczenie w opiece nad seniorami. Jak z moim ojcem było gorzej to właśnie tutaj mu wykupiliśmy zakwaterowanie z bratem. Na portalu www.domopiekikorbielow.pl jest szczegółowo opisana oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja słyszałam dużo dobrego o Domach Seniora. Szczególnie dobre opinie słyszałam o tej placówce: http://cmskalka.pl/dom-seniora Mają nieźle urządzone pokoje i dużo rozrywek dla pensjonariuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariaaa887
Tutaj, http://domopiekivvv.pl/cennik masz cennik, cały opis wszystko jasno pokazane. Dom ogólnie moim zdaniem jest bardzo dobry, wystarczająca liczba opiekunów w stosunku do przebywających tam osób, wydaje mi się, że to dobra placówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry dom opieki w Warszawie to Dwa Serca http://pomorska.domyopieki.pl/ To obrzeża Warszawy, dom jest otoczony ogrodem i sadem, ma profesjonalna opiekę, dobre żywienie i jest przystosowany do pacjentów z chorobą Alzheimera oraz demencją starczą. Sama jestem schorowana i nie poradziłabym sobie z opieką nad mamą, ale cieszę sie, ze tam ma dobra opiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W naszym przypadku sprawdził się super ten dom www.senior-residence.pl . Moi rodzice mają tam lepiej, jak w mieszkaniu w którym znajdowali się wcześniej, zdecydowanie częściej się uśmiechają, to dla mnie wielka ulga bo z początku nie podchodzili do tego z jakimś wielkim entuzjazmem. Zdecydowanie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokoje z łazienkami znajdziesz w domu opieki Złota Jesień ( www.domzlotajesien.pl ). Przechodziłam tam zaawansowaną rehabilitację po wypadku na rowerze. Jak przyjechałam do ośrodka to w ogóle nie mogłam chodzić, wszystko mnie bolało. Ośrodek jest jednak zorganizowany w taki sposób, aby nawet osoba niepełnosprawna sobie poradziła z podstawowymi aktywnościami. Wyżywienie bardzo dobre, pięć posiłków dziennie, zróżnicowanych pod względem dietetycznym. Chodziło mi przede wszystkim o to, aby rehabilitację i regenerację przejść w jednym miejscu i to się faktycznie udało. Odzyskałam całkowitą sprawność po trzech miesiącach. Już nie chcę opisywać wszystkich historii, ale opieka rehabilitacyjna zaskoczyła mnie bardzo na plus. Otrzymałam kontakt do domu opieki od znajomego lekarza, który trochę się porusza na tym rynku i często dojeżdża do różnych ośrodków na konsultacje. Ten mi polecił jako jeden z najlepszych w woj. kujawsko – pomorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pampara
Czasem jest to jedyne wyjście aby móc zapewnić bliskiej nam osobie odpowiednią opiekę. Znajomi załatwili miejsce dla swojej babci w Domu Rodzinnym w Nowym Dworze Mazowieckim http://domrodzinny.pl/ . Oczywiście zanim wybrali odpowiedni to najpierw jeździli robić rekonesans po każdej takiej placówce jaką mieli w okolicy. Ich babcia ma problemy neurologiczne, przez które wymaga całodobowej opieki dlatego podjęli taki krok. Teraz bardzo sobie chwalą wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga899
Zerknij też na dom seniora na: http://domseniora24.pl . Mają tam wiele ciekawych propozycji godnych uwagi. Każdy znajdzie coś dla Siebie. Dom taki ma kaplicę, stołówkę, sale do utrzymania ruchu , kondycja, stanu zdrowia lepszego, a też rozrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam rodziców w www.senior-residence.pl bardzo chwalą, są rozpromienieni, maja opiekę, więc jak dla mnie naprawdę warto:) Zdecydowanie wole tak, niżeli mieli by się męczyć sami, w domu, bez opieki bo przecież każdy znasz pracuje i nie mógłby zostać, a tam maja nawet lepiej jak w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaśkaKoteł
Bardzo ciężko znaleźć odpowiedni dom seniora, to prawda że są one nastawione na zysk, w końcu te domy to firmy jak wszystkie inne, ale niektóre przesadzają. Najlepiej poznać opinie osób które mają z tymi domami jakąś styczność i poczytać w internecie. Nie wpakowałabym swoich rodziców w takie miejsce, jakbym nie miała pewności że będzie miała odpowiednie warunki. Jeszcze mogę podrzucić taki artykuł, który znalazłam, dla zainteresowanych http://baiti.pl/dobra-opieka-na-starosc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma idealnych domów i również nie ma domów, które nie są nastawione na zysk. W tym celu powstają i funkcjonują aby przynosić zysk. Trzeba zrobić rachunek sumienia i przemyśleć czego od danej placówki oczekujemy. Musimy dobrze znać stan zdrowia i potrzeby osoby którą chcemy umieścić. Często dom nie spełnia odpowiednich oczekiwań z powodu braku możliwości wyboru bądź braku wiedzy czego tak naprawdę potrzebujemy. Bardzo trzeba uważac z osobami chorymi na Alzheimera. Mało jest domów dostosowanych dla tych osób. Często właściciele takich domów są zmuszeni do przyjmowania tzw jak leci z prostych powodów,żeby rachunki się zgadzały. Niestety to my musimy wiedzieć czego oczekujemy. Wladowanie rodzica gdzie taniej, bliżej i szybciej może przynieść więcej szkody niż pożytku, a pretensje do wszystkich ale nie do siebie. Jeszcze jedno, zamiast mieć pretensje do całego świata można ośrodek zawsze zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×