Odpowiedz na ten temat

jak dbać o ziemię ?

  • anka1231 2017.07.17 [23:29]
    Cześć Wam, od jakiegoś czasu jestem właścicielką działki rekreacyjnej dotychczas pełniła tylko i wyłącznie funkcje placu zabaw dla dzieci czy była miejscem na grilla. Jednak chciałabym wreszcie zadbać również o aspekt związany z sadzeniem rożnego rodzaju warzyw czy owoców.Obecnie jest tam mały obszar gdzie kiedyś sadzone były warzywa tj. pomidory czy pietruszka ale ziemia jest w bardzo złej kondycji. Chciałabym się nauczyć jak o nią zadbać i ją sukcesywnie odbudować. Zwracam się więc do tych osób, które mają jakąś wiedzę na ten temat, przejrzałam naprawdę bardzo wiele artykułów na ten temat i tak min natrafiłam na https://www.sklepogrodniczy.pl/blog/plodozmia n-warzywny-w-ogrodzie-jak-zaplanowac-zmianowanie Czy ktoś z Was stosuję taką metodę?Czy macie jakieś rady jak mogę jeszcze inaczej zadbać o ziemie?
  • gość 2017.07.17 [23:40]
    Przede wszystkim ocen, czy to glina, piach czy less. Zasiegnij info w pobliskiej Akademii Rolniczej. W zaleznosci od tego, zwiez ziemie, nawoz czy kompost i pokryj tym glebe.
  • gość 2017.07.17 [23:47]
    Teraz nie przekopuje sie juz gleby, bo to zakloca rozklad pozytecznych bakterii glebowych zyjacych w glebi gleby w zaleznosci od dstepu powietrza.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...