Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anka1231

jak dbać o ziemię ?

Polecane posty

Cześć Wam, od jakiegoś czasu jestem właścicielką działki rekreacyjnej dotychczas pełniła tylko i wyłącznie funkcje placu zabaw dla dzieci czy była miejscem na grilla. Jednak chciałabym wreszcie zadbać również o aspekt związany z sadzeniem rożnego rodzaju warzyw czy owoców.Obecnie jest tam mały obszar gdzie kiedyś sadzone były warzywa tj. pomidory czy pietruszka ale ziemia jest w bardzo złej kondycji. Chciałabym się nauczyć jak o nią zadbać i ją sukcesywnie odbudować. Zwracam się więc do tych osób, które mają jakąś wiedzę na ten temat, przejrzałam naprawdę bardzo wiele artykułów na ten temat i tak min natrafiłam na https://www.sklepogrodniczy.pl/blog/plodozmian-warzywny-w-ogrodzie-jak-zaplanowac-zmianowanie Czy ktoś z Was stosuję taką metodę?Czy macie jakieś rady jak mogę jeszcze inaczej zadbać o ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim ocen, czy to glina, piach czy less. Zasiegnij info w pobliskiej Akademii Rolniczej. W zaleznosci od tego, zwiez ziemie, nawoz czy kompost i pokryj tym glebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz nie przekopuje sie juz gleby, bo to zakloca rozklad pozytecznych bakterii glebowych zyjacych w glebi gleby w zaleznosci od dstepu powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×