Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak to było w PRLu?

Polecane posty

Gość gość

Mam 22 lata, więc te czasy znam tylko z opowieści i jak dla mnie jest to nie do pomyslenia, ze ludzie mogli kiedyś żyć w takich warunkach- stać w kolejkach, by kupić jedną rzecz do jedzenia, bo puste półki, pracowac za grosze itp. Zastanawiam się jednak, jak sobie radzili ludzie tez od strony higieny. Jak dbały o siebie kobiety, skoro ponoć były byle jakie kosmetyki, nie było antyperspirantów w kulce, nie było dobrych szamponów i odżywek do włosów, dobrych kremów itp? jak sobie radzono w kwestiach higieny, gdy samo mycie nie zawsze wystarcza- szczególnie latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to były lepsze czasy dla ludzi niż teraz, może nie materialnie ale ludzie to byli ludzie, a nie jak teraz zombies, miasta tętniły życiem, przestępstwa było mało i było bezpiecznie, były urlopy i kolonie fundowane przez zakłady, ludzie się bawili, tańczyli, śpiewali, były domowe potańcówki do kaset z magnetofonu, a w TV nie było NIC ani nawet reklam, była 1 bajka 20 minutowa dla dzieci o 19, doceniało się drobiazgi, rodziny sobie pomagały jak mogły bo nikt nic nie miał, powiem tyle.... były biedniejsze ale fajniejsze czasy, kapitalizm zniszczył ducha ludzi w tym kraju, to już nigdy nie będzie to samo, tylko upadek pod górą długów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaośc kosmetyków to tylko wymówka dla ludzi , którzy się nie myją . żeby nie śmierdzieć wystarczy zwykła kostka mydła i woda . Teraz jest masa kosmetyków ale ilośc chemii w niej poraża a co za tym idzie rozmaite alergie, uczulenia czy inne choroby . Za czasów dzieciństwa nie przypominam sobie żeby ktokolwiek był na cokolwiek uczulony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie nie dzwonli do siebie bo nie było telefonów , po prostu się przyjeżdżało do rodzny , czasami ktoś zawiadamiał o wizycie telegramem ale telegram najczęsciej kojarzył sie ze złą wiadomościa więc wsiadało sie do PKS u i jechało do rodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszecie, jakby to były przyjemne czasy, a wiadomo, że to był najgorszy czas dla ludzi- bieda, bieda, tylko złodziejom i cwaniakom się dobrze żyło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz zaco pracujesz? Za miche zupy bo jak zrobisz oplaty to ci na tyle zostanie no i na ciuchy po niemcach z ciucholandu:-P :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bylo tak zle jak teraz,teraz to nawet ryby pouciekaly z rzek ,nima co łapać:-P :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz komu zyje sie lepiej? Kombinatorom i złodziejom,szary obywatel musi nanich robić i na koncie ma nasrane konto ma tylko poto zeby banki mialy wplywy i obracaly lidzkimi piniondzorami dla swojego zysku a ty masz nasrane a nie kase :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie oszczedzają na mydle i wodzie ja mam zwrotow za wode 800zl:-P szkoda sie myć ,ile se miesa kupie za 800zl? Duzo a nos bogatego huja mnie nieobchodzi tak samo jak jego to ze z biedy musze na mydle i wodzie oszczedzac:-P :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaczyński i jego banda usilnie pracuje nad tym, żeby komuna znowu zawitała do polskich chałup, to za max 10 lat poznasz to dobrodziejstwo, o którym pisza debile nade mna. Będziesz miała wtedy 32 lata, to w pełni zasmakujesz tego szczęścia. A spróbuj tylko spyerdolić za granicę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×