Odpowiedz na ten temat

Jak wyegzekwować pieniądze na składkę trójki klasowej od rodziców

 • probuba 2017.10.09 [16:50]
  Wiecie jestem w trójce klasowej od 9 lat u 3 synów śmieję się bo u najstarszego nazywali mnie komornikiem ale na koniec 6 klasy żałowali że już koniec naszej współpracy ja nie mam takiego problemu są osoby które migają się od płacenia i jest mi szkoda tylko tych dzieci bo jak słyszę na koniec roku że przecież ich dziecko nie korzysta z tego to wtedy pokazuje na co idą pieniądze i wtedy dostaję raz mi się zdarzyło nie dostać pieniędzy ale tu nie naciskałam bo wiedziałam że mają kiepską sytuację finansową a żeby było śmieszniej we wrześniu dostałam zaległą składkę więc to wszystko zależy od rodziców, u nas sprawy wyglądają tak 4 razy do roku wysyłam im ile zebrałam na co wydałam i na co jeszcze planujemy kupić, jeśli chodzi o prezenty dla nauczycieli na koniec roku i dzień nauczyciela u mnie w klasach nikt nie ma problemu że kupujemy coś nauczycielom ale my kupujemy jeden wielki kosz z kwiatami dla wychowawcy bądź bombonierki dla innych nauczycieli ewentualnie po kwiatku. Ja sama nie jestem zwolennikiem dawania drogich prezentów nauczycielom wiem też że często oni sami są skrępowani jak dostaną coś drogiego, ale jestem za tym żeby im dziękować ja sama bym nie wytrzymała tyle czasu z dziećmi które hałasują po wyjściu raz na jakiś czas mam dość przez kilka dni. Ogólnie jeśli chodzi o wpłaty to wysyłam SMS, maile i karteczki w ostateczności wychowawca.
  podbarwiam
 • gość 2017.10.09 [17:16]
 • gość 2017.10.09 [17:40]
  Już ja bym ci wysłał SMSa, maila, albo karteczkę!!
  Co to? Jakiś nowy podatek?? Do skarbowego! I do prokuratury za nękanie, i wyłudzanie pieniędzy!!
  Zaraz by cie oduczył dziadowania i szantaży!!!
 • gość 2017.10.09 [18:10]
  Działaczka społeczna od wyciągania pieniędzy!!!
  Oj!!! szkoda że moje dzieci nie chodzą do szkoły w której ty szantażujesz!!!
  Oj!!! Cienko byś popierdywała!! Cieniuśko usmiech.gif
 • Probuba 2017.10.09 [19:15]
  U nas według uznania jeśli ktoś chce dać indywidualnie to daje a tak to dajemy od całej klasy wszyscy są zadowoleni bo nie muszą już się tym zajmować, a ta praca jest charytatywna i za swoje dzieci też płacą nikt z osób zajmujących trójkami klasowymi nie oczekuje uznania od innych rodziców tylko zadowolenie dzieci się a to ze na cały rok wyda się 10% na wszystkich nauczycieli to nie jest dużo u mnie w klasach jest 90% wydawane na dzieci i to się dla mnie liczy, a jeśli ktoś tego nie toleruje i nie chce nie musi płacić wystarczy że o tym powie tylko na początku roku a nie na końcu jak się wyda innych pieniądze na to dziecko, bo tak wiem że ludzie robią dla mnie to wszystko a ci co tak krzyczą narzekają na innych to mam ich w nosie na szczęście u mnie rodzice nie narzekają więc dziękują za to że odwalam czarna robotę za nich.
  Pozdrawiam
 • gość 2017.10.18 [19:23]
  U nas jest faknie zorganizowane, na Mikołaja każdy kupuje prezent dla swojego dziecka i daje podpisany dzień wcześniej. Każde dziecko dostaje to co chciało i nie ma problemu ze zbieraniem, wypłacaniem czy jeżdżeniem i szukaniem prezentów takich samych na taka duża liczbę dzieci.
 • gość 2018.05.16 [20:06]
  Denerwują mnie takie mamuśki - działaczki. Nikt ich nie prosi, a ciągle wymyślają jakieś prezenty, podziękowania itp. Jak ktoś będzie chciał dać kwiaty, sam kupi. Najpierw trzeba uzgodnić, czy wszystkim pasuje składka i jej cel, a dopiero później zbierać.
 • gość 2018.06.13 [17:07]
  Brawa dla rodziców (o ile nimi jesteście) za takie nastawienie... (SARKAZM)
  Składkę klasową ustala się a pierwszym zebraniu jej wysokość również, więc wszyscy wiedzą ile, kiedy i w jakim celu. Ja mam to nieszczęście, że zostałam "wybrana" na zasadzie nikt nie chce, ktoś musi, dziękować mogę tylko wychowawcy za ten świetny pomysł. U nas kasa idzie przede wszystkim na dzieciaki, nauczyciele dostają symbolicznie coś na dzień nauczyciela i koniec roku. Ja grzecznie poprosiłam o zgłoszenie sytuacji, do mnie lub wychowawcy, jakby ktoś nie chciał/nie mógł/nie było go stać/miał to w dupie, oczywiście nikt nie raczył się odezwać pomimo podania prywatnego numeru telefonu, żeby nie trzeba było publicznie przy wszystkich. Teraz finał: mamy czerwiec, na 24 osoby w klasie temat składek olało 8 bez żadnej informacji że mają w dupie i nie zapłacą

Odpowiedz na ten temat


Trwa ładowanie...