Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joanna ta 89

Jak wygląda wizyta u psychiatry opiszcie bo się stresuję

Polecane posty

Gość Joanna ta 89

??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wunderlih
Pyta sie o rodzicow, Twoje zycie seksualne itp. Potem przepisuje Ci prochy po ktorych sie czujesz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amidek Butsu
poczekalnia, kazdy patrzy na druga osobe, czasem ktos zapyta na katora Pan/pani ma godzine. wchodzisz wreszcie lekarza szuka Twojej kartoteki, sprawdza cos przez chwile, wreszcie pyta jak sie pan/pani czuje, leki pomogly? odpowiadasz tak badz nie, spyta sie cos jeszcze , czasem jakiś zart zarzuci, wypisze recepte, zrywasz sie. koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna ta 89
czyli nie ma mowy żebym dłużej posiedziała i porozmawiała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A prywatnie czy państwowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna ta 89
prywatnie powinnam napisać na kartce objawy, w razie gdybym zapomniała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka była ostatnio prywatnie u psychiatry, siedziała tam godzinę. Dostała receptę, na następną wizytę ma zapisać się za miesiąc. Nie zaszkodzi ta karteczka, weź ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapisz. Co do rozmowy - zależy od lekarza. Niektórzy prawie nie rozmawiają, tylko wypisują recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dobry psychiatra, to pierwsza wizyta potrafi potrwać i ponad pół godziny. Będzie pytał o Twoje objawy, samopoczucie, stan emocjonalny, zaburzenia snu i łaknienia, obecną sytuację życiową, która może mieć związek z Twoimi problemami, inne schorzenia - wszystko, co może mieć wpływ na Twój problem. Im więcej mu powiesz, tym lepiej dobierze Ci leczenie, więc warto mówić szczerze o wszystkim. Na podstawie wywiadu przepisuje leki i/lub zaleca psychoterapię. Tu ważna uwaga - należy iść do psychoterapeuty, a nie psychologa, to nie to samo. Potem przychodzisz cyklicznie na wizyty, bo może być tak, że pierwsze leki i dawki nie będą dla Ciebie odpowiednie (nie da się tego z góry określić, ludzie reagują różnie na ten sam preparat, trzeba niestety pracować metodą prób i błędów). Taka wizyta to w zasadzie tylko rozmowa, więc możesz się wyluzować :) Jeśli potrzebujesz dobrego lekarza w Trójmieście, to mogę Ci polecić mojego (prywatnie), bardzo mi pomógł, przykłada się do każdego pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz pogadać, to lepiej idz do psychologa, opowiesz co ci dolega a on zdecyduje czy skierowac cie na terapie, czy sa potrzebne leki. To, że sie nałykasz prochów nic nie zmieni, jedynie na dana chwile mozesz poczuc sie lepiej. W tym wszystkim chodzi o prace nad soba, o rozmowe taka o wszystkim, zrozumienie, pokazanie błędów w mysleniu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna ta 89
zapiszę sobie te objawy, bo nie chcę niczego pominąć. gość, jestem z innej części Polski a wybierając lekarza warto kierować się jego tytułami tzn. lepiej wybrać doktora nauk medycznych/profesora/czy zwykłego lekarza bo jeśli chodzi o inne specjalizacje to czasem prof. był gorszy niż normalny lekarz bez tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna ta 89
byłam na kilku spotkaniach u psychologa i zalecił wizytę u psychiatry jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z psychiatrą nie pogadasz raczej chyba, że jest to psychiatra który jednocześnie psychoterapeutą, Psychiatra krótka rozmowa i leki lub nie chcesz i tyle, pogadać idzie się do psychologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli psycholog doszedł do wniosku że bez leków sobie nie pomożesz nie ma co się bać psychiatra lekarz jak każdy inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna ta 89
to psychiatra może być równocześnie psychoterapeutą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"zapiszę sobie te objawy, bo nie chcę niczego pominąć." Dobry pomysł :) "a wybierając lekarza warto kierować się jego tytułami tzn. lepiej wybrać doktora nauk medycznych/profesora/czy zwykłego lekarza bo jeśli chodzi o inne specjalizacje to czasem prof. był gorszy niż normalny lekarz bez tytułu." Nie umiem powiedzieć, to chyba loteria... Po znajomych można popytać, czy kogoś polecają. Zresztą na pierwszej wizycie się zorientujesz, czy lekarz się "wglębia" w temat, czy tylko szybko coś zapisze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"to psychiatra może być równocześnie psychoterapeutą??" Może być, to się nie wyklucza. Ale miałam na myśli, że jeśli psychiatra wysyła Cię na psychoterapię, to szukaj psychoterapauty, a nie psychologa. Ja chodzę więc do lekarza psychiatry i osobno do psychoterapeutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna ta 89
aha rozumiem a czy można chodzić np. na terapię do psychiatry? czy to się wyklucza? ja narazie byłam na kilku spotkaniach u psychologa, nie psychoterapeuty, ale ona zaleciła wizytę u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To się nie wyklucza, może to być ta sama osoba, ale chyba nie ma wielu psychiatrów-psychoterapeutów. W każdym razie farmako- i psychoterapia ładnie się uzupełniają i razem efekty są lepsze i szybciej. Ja leczę depresję i lęk - leki pozwoliły mi wyjść z najgorszego doła i zafunkcjonować w miarę normalnie, a psychoterapia uczy radzenia sobie z tym, co dla mnie trudne, żeby na przyszłość w tego doła znów nie wpaść. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego ja jak szłam, to wybrałam psychoterapełtke a nie tylko psychologa, żeby po diagnozie, ktora jest przeciez stresujaca i męcząca psychicznie, nie skierowała mnie na terapie do kogos innego. Psychiatra u mnie nie jest konieczny jej zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna ta 89
a czy idąc prywatnie do psychiatry ktoś potem może się dowiedzieć o tym? np. czy będę mieć problem przy znalezieniu później pracy? jak chodze do psychologa na nfz to jest to odnotowane? w dokumentacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prywatnie mozesz pojsc anonimowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym wolala isc prywatnie do psychiatry. podejdzie do ciebie profesjonalnie przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z Trójmiasta jestem zainteresowana dobrym psychologiem i psychiatrą z Trójmiasta, jakbyś mogłas podac mi namiary byłabym wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psychiatra - dr Maciej Węgielnik, przyjmuje w Swissmedzie przy ul. Skłodowskiej. Na wizytę trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem, koszt 120 pln (przynajmniej tyle płaciłam ostatnio). Na psychoterapię chodzę do p. Anny Żylis, gabinet In-Contro w Gdańsku (wygooglaj proszę, bo mi tu nie przepuszcza linka). "a czy idąc prywatnie do psychiatry ktoś potem może się dowiedzieć o tym? np. czy będę mieć problem przy znalezieniu później pracy? jak chodze do psychologa na nfz to jest to odnotowane? w dokumentacji?" Lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska, nie wolno udzielać informacji osobom, których Ty na piśmie nie upoważniłaś. Do żadnej pracy, prócz takiej związanej z bezpieczeństwem (np. posiadaniem broni - po leczeniu psychiatrycznym nie dostaniesz zezwolenia), takie informacje nie są wymagane. Więcej nawet, pracodawca nie ma w ogóle prawa pytać o Twój stan zdrowia. Nawet jak robisz okresowe badania do pracy, pracodawca dostaje wyłącznie końcowe zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o zdolności do wykonywania zawodu. Wyników badań - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo Ci dziękuję, w Swissmedzie leczę się u innych specjalistów więc to fajnie a psycholog też prywatny? Czy możesz szczerze ich polecić, mam silna nerwicę lekową i depresję i nie bardzo umiem sobie już z tym poradzić sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o pani Annie rzeczywiście poczytałam ma świetne opinie i chyba z tego co zrozumiałam pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnej, to przy nerwicy lękowej chyba najlepsza terapia. O doktorze nie doczytałam się żadnych opinii ( nie znalazłam) bardzo Ci dziękuję za info, na prawdę długo szukałam dobrego psychologa, nie każdy mi odpowiada może ten okaże się strzałem w dziesiątkę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psychoterapeutka licencjonowana, prywatnie, 100 zł za godzinną sesję. Oboje polecam jak najbardziej. Dr Węgielnik ma opinię fachowca nie tylko wśród pacjentów, ale i innych psychiatrów. Pomógł mnie i mojemu znajomemu, przeprowadza dogłębny wywiad, świetnie utrafił nam obojgu z lekami. Jak każdy chyba psychiatra, jest też trochę oryginalny ;) Panią Żylis także z całego serca polecam. Przede wszystkim terapia jest bardzo konkretna i na jasnych zasadach - uczysz się, jak rozpoznać swoje potrzeby i jak je zaspokajać w konstruktywny sposób. Dostaje się mnóstwo wiedzy i metod wpływania na własne myśli i emocje oraz odzyskania kontroli nad życiem. Ja też przyszłam do niej z depresją i lękiem. Teraz jest już prawie dobrze, zostało mi kilka mniej istotnych problemów do przepracowania. Nareszcie czuję się wolna i pozytywnie nastawiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"o pani Annie rzeczywiście poczytałam ma świetne opinie i chyba z tego co zrozumiałam pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnej, to przy nerwicy lękowej chyba najlepsza terapia. " Tak, prowadzi terapię poznawczo-behawioralną i schematu. Nie wiem, jak to określić - p. Anna jest zarazem mega profesjonalna, jak i bardzo empatyczna. Terapia wymaga dużo pracy i często wychodzę z sesji wyprana, czasem leją się łzy, ale czuję jak to mnie popycha do przodu. Bardzo mi się to podoba, bo im większy "magiel", tym szybciej efekty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za wszystkie wyczerpujące informacje, miło, że są tacy ludzie. Życzę Ci dalszych postępów w leczeniu i pozbycia się problemów raz na zawsze, wiem co to nerwica lękowa, wiem co to depresja, przeżywam to i na razie ciężko mi się pozbyć jej z zycia bo problem tkwi i nie wiadomo kiedy się rozwiąże a jak nawet to z tragicznym skutkiem. Może i ja kiedyś napiszę, że jestem wolna od lęków, powodzenia i dziękuję za bezinteresowną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×