Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kto rozumie o co chodzi z trójcą św.

Polecane posty

Gość gość

Nie jestem kalikiem i nikt nie umie wytłumaczyć czym jest i jak to działa, jak to ma się do biblii, czemu nie jest wielobóstwem. Ktoś mądry ma pomysł w co wierzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksiądz mi powiedział że ludzki umysł tego nie pojmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o to ze Bog objawia sie na 3 sposoby-jako Bog,przez prorokow.a duch swiety to jest energia zeslana przez Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to chyba jedna osoba, a nie trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co mi wiadomo z księgi mojżeszowej t o Bóg się nikomu nie ujawnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze słyszę żeby katolik nazwał ducha Bożego jego energią , chyba ducha uważają za jedną z trzech osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to że Bóg jest wszystkim! Całą materią, całym wszechświatem, każdą cząstką, każdym najmniejszym atomem i dlatego dla zobrazowania ciemnemu plebsowi żyjącemu wieki temu ułatwili to mówiąc Bóg Ojciec - jako Bóg (tu chyba jest oczywiste, niczego nie trzeba tłumaczyć), Syn Boży jako Jezus, czyli Bóg człowiek, który dla naszego zbawienia wszedł w ziemskie ciało, umarł i zmartwychwstał - jako dowód na to że Bóg może wszystko, może być człowiekiem, jakby chciał to by nawet zwierzęciem jakimś był, że jest Panem życia i śmierci, oraz Duch Święty jako cała ta materia która nas wypełnia, nasze dusze, sumienia myśli, jako ten niewidoczny świat który również wypełnia Pan Bóg. On jest wszędzie i jest wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz ciekawiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg jest jeden co do natury, ale są 3 osoby boskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Filmik naprawdę w dechę, obśmiałem się niesamowicie. Tylko dalsza część pytania dotyczy tego jak na to zapatruje się są Bóg albo Jezus...mam na myśli biblię ? Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co tu rozumieć-jeden jest Bóg, ale w trzech osobach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czyli ja też jestem w wielu postaciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z czego niby można śmiać się oglądając ten filmik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:39 a czy Ty jesteś Bogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu Bóg nie może być Bogiem, syn synem, a duch duchem skoro Bóg życzy sobie chwały tylko dla siebie, a syn wyraźnie mówi że cześć należy się tylko jego ojcu? Mało tego Jezus w kontekście modlitwy z tego co kojarzę mówi że jest jedynym pośrednikiem, więc jak może bym pośrednikiem między sobą a sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uomo
Pierwsze słyszę żeby katolik nazwał ducha Bożego jego energią , chyba ducha uważają za jedną z trzech osób. ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Z bzdur które kompletnie zaprzeczają biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 przykazanie o tym mówiło tylko kościołowi się trochę biblii zjadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja to wytłumaczę za pogańskiego Rzymu chrześcijanie byli sektą i byli zabijani ale coraz bardziej się rozpowszechniali więc pogański cesarz sobie pomyślał że jak nie może zniszczyć chrześcijaństwa to go przyjmie i przerobi na własne kopyto uzyskując tym władzę nad chrześcijanami i tak powstał KK a on został pierwszym papieżem no i w tedy tak zrobili wielki przegląd biblii i co im pasowało zostawili a co nie wywalili tak czy siak w biblii czytamy że Bóg jest jeden żydzi wierzący w tego samego Boga mówią że jest tylko jeden ale KK z pogaństwa musiał sobie wsiąść swoją pogańską trójcę i tak powstała ta dziwna tajemnica której nikt nie rozumie poza tym kult obrazów rzeźb itd.to pogaństwo to samo kult świętych którzy zastąpili mniej ważnych bogów relikwie i msza ten opłatek monstrancja no właśnie kto ją miał nie pierwsi chrześcijanie nie żydzi ale wywodzi się ona z egiptu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Braaaaaawoooooooooo Ty, wygrałeś/aś konkurs na używanie mózgu. Teraz reszta niech powie czemu wierzą w wielobóstwo, obchodzą pogańskie obrzędy, używają przedmiotów do kultu, a nazywają się chrześcijanami, skoro są czystą formą pogaństwa i wielobóstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żydzi ukrzyżowali Chrystusa. Świetny przykład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo przez wieki po łapach dostawali za sięganie do biblii i teraz są parafianami, a jak wiemy parafianin ma zakaz myślenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat opłatek czy Komunia święta odbywa się na pamiątkę słów Pana Jezusa "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, oto ciało moje... itd" i każda religia, każde wyznanie chrześcijańskie ma komunię, rozdawanie chleba, opłatka, są różne obrzędy, różnie to może przebiegać ale każda wiara to ma nawet Jechowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:06 tak sobie tłumacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Co tu rozumieć-jeden jest Bóg, ale w trzech osobach. Uuuuu widzę że kolega ma wyższym levelu wtajemniczenia. Bóg zabrania czczenia czegokolwiek i kogokolwiek prócz siebie, Jezus zabraniał oddawania sobie pokłonu bo należy się on tylko jego ojcu, duch zawsze był zsyłany nigdy niczego sam z siebie nie robił, nie mówił tylko za sprawą Jezusa lub Boga, Jezus wielokrotnie rozmawiał z Bogiem, prosił o przebaczenie dla ludzi którzy go mordowali, nazywał się jedynym pośrednikiem....coś kołacze w głowach czy dalej hydra jest zasadna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mszy nigdy nie było u pierwszych chrześcijan było tak przychodzili sobie w szabat jak to żydzi i jedli jak to żydzi którymi większość była przy okazji się modlili i na pamiątkę dzielili się pieczywem nie miało to charakteru religijnego ani rytualnego tylko wspólnotowy poza tym zważcie co się dzieje na mszy nie dostaniesz chleba tylko okrągły opłatek jak w pogańskim egipcie czy w kulcie mitry :D do tego co robią na mszy składają ofiarę z Jezusa mimo że 2tyś lat temu umarł za grzechy nasze raz i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No toś chłopie pojechał, weź biblię w łapki i poczytaj o przymierzu między Jezusem a apostołami, podczas ostatniej wieczerzy. Jesz ciało Jezusa, to nieźle, a czemu krwi nie pijesz skoro przymierze było też z Tobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zaprzeczysz ? To omówmy ostatnie przykazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
UWAGA ZAGADKA!!! Jak zwracał się Jezus w modlitwie do Boga przed śmiercią w ewangelii Jana??? nie wiecie??? zwracał się "OJCZE ŚWIĘTY" :D czaicie :D i kto tu jest antychrystem kto odbiera cześć Bogu no kto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×