Odpowiedz na ten temat

"Malowanie trawy"

 • Rescator555 2017.09.13 [11:49]
  Ja wiem, ze konkretna wiadomosc taka jak ta malo kogo zinteresuje, ale poniewaz niektorzy na tym forum mocno pyszczyli o zrujnowaniu
  przemyslu okretowego przez rzad Tuska i jego odbudowie przez obecne wladze, wiec wklejam ta informacje:
  ""Na pochylni Wulkan Nowy na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego (była Stocznia Szczecińska), 23 czerwca br., położono stępkę promu typu ro-pax przeznaczonego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Za budowę jednostki o symbolu budowy B 145-I/01 odpowiada Morska Stocznia Remontowa Gryfia.
  W minionym tygodniu na tej samej pochylni ustawiono, z użyciem wielkiej suwnicy pochylni Wulkan, dwa bloki kadłuba promu. Prawdopodobnie w tym tygodniu ustawiony zostanie trzeci. Na pochylni odbywa się scalanie bloków przed wodowaniem kadłuba promu.
  Nie tego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, który budowany jest przez stocznię Gryfia, i którego stępkę położono w czerwcu. Ta stoi, samotna, bez kolejnych sekcji dołączanych do niej, niewzruszona i nie niepokojona, w miejscu, w którym ją ustawiono. Notabene stoi w miejscu nieuzasadnionym technologicznie, bo jeśli faktycznie zawiera fragment umownej "stępki" statku (a konstrukcyjnie na to wygląda, bo zawiera tzw. tunel stępkowy), to powinna być ustawiona w swym docelowym, "ostatecznym" miejscu - "symetrycznie", ze swoją (a więc i przyszłego statku) płaszczyzną symetrii na środku szerokości pochylni - dokładnie w środku, pomiędzy (skoro jest tak mała) lub na torach ześlizgowych pochylni, tymczasem ustawiono ją do uroczystości - i tak pozostała - "okrakiem" nad jednym z torów ześlizgowych, czyli nieco z boku od miejsca, w którym - w normalnym procesie budowy statku - należałoby się jej spodziewać.""
  Troche wyjasnienia: prom ktorego budowa sie odbywa, wykonywany jest na zamowienie z 2015 w ramach projektu finansowanego przez UE. Ten drugi, o ktorego budowie duzo gadal obecny minister i byl na "polozeniu stepki", lezy w krzakach. Takie "malowanie trawy" czyli wielki pic dla ciemnego ludu !

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...