Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poradzcie jeśli możecie:)

Mąż chce kupić auto z automatyczną skrzynią biegów. Ktoś z was ma takie?

Polecane posty

Gość poradzcie jeśli możecie:)

Ja jakoś jestem do tego pomysłu sceptycznie nastawiona. lepsze są w użytkowaniu takie auta czy raczej radzicie takie z manualną skrzynią biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniaa123
automat to komfort jazdy. Ja zaraz po zdaniu prawka dlugo na takim jezdzilam i dzieki temu nauczylam sie jezdzic po miescie bo moglam skupic sie na sytuacjach na drodze a nie na tym zeby niezgasl. Ale jak ktos ma doswiadczenie to nie wiem czy to jakas powazna roznica. Ja czuje wieksza roznice jesli chodzi o moc silnika, niz czy jade na automacie czy manualnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra decyzja
dlaczego zastanawiasz sie? fakt,uzywasz jednej nogi,ale czy to wielki problem? przyjedz do USA i zobaczysz,ze automatyki sa na I planie_ok.80% uzytkownikow,a moze i wiecej-nie prowadze statystyki jezdzi sie super,wiec dlaczego masz opory jak zwykle,my Polacy jestesmy za Murzynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wole manualne skrzynie. Automat może i wygodny ale lepsza zabawa manualem - zwłaszcza w taką pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazonatomka
ja mam automata i jestem zachwycona :) Jeździłam kiedys sam. ze skrzynią manualną i męczyło mnie zmienianie biegów. Byłam jednak bardzo sceptycznie nastawiona do zakupu auta z automatyczną skrzynią biegów. Teraz niewyobrażam sobie jedźić samochodem z manualną skrzynią. To był koszmar. Ciągle stres czy nie przeciągam,czy nie za bardzo szarpie, ciągle zmieniać biegi na zakrętach. Teraz jazda to czysta przyjemność :-) Wsiadam, zapinam pasy i ruszam, i po prostu jade.... Polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nhkji
a ja kocham zmieniac biegi i robie to bez myslenia, wiec automat nie dla mnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerykanie to debile dla których trzy pedały i ciągła zmiana biegów to coś surrelistycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupkie chrupki
plusy automatycznej skrzyni: silnik nie gasnie samochod nie zjezdza na gorce nie trzeba niczego kontrolowac, niczego naciskac, oprocz zmiany z D "Drive" na R "Reverse" przy cofaniu po zaparkowaniu nie trzeba zaciagac recznego Slowem: samochod sam jedzie, nie ma zadnych niespodzianek, swietnie sie prowadzi, wolniutko, samochod nie porywa do przodu (jak przy manualnej skrzyni, gdy niechcaco zwolnimy sprzeglo za szybko). Minusem jest to, ze po automatycznej ciezko jest wrocic do manualnej i pozniej trzeba sie uczyc od nowa, zeby silnik nie gasl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra decyzja
kup sobie takie autko,gdzie w kierownicy ustawisz sobie predkosc i nigdy nie zaplacisz mandatu jesli bedziesz w San Francisco,to przekonasz sie dlaczego automat tu jest nieodzowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko manual, do tego z mozliwoscia wylaczania tej calej elektroniki ktora tylko zabiera frajde... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Automat jest dobry dla Amerykanów, gejów i do aut terenowych jeżdżących po pustyni. Pomijam wyższe spalanie i gorsze osiągi auta z automatem ale automat to przede wszystkim brak przyjemności z jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkljkjl
tez mam automat, wlasnie z ta regulacja predkosci-tempomat, jestem bardzo zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Automatische getriebe
no i jak w automace skrzynia jebnie to szykuj pare tysi na remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko automat ....jeżdżę w automacie już 4 lata i nie zamieniła bym się za żadne skarby na manualną skrzynię. Wiadomo nie można holować takiego auta ,ale to nie powód do rezygnacji z tak wygodnego udogodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupie dyskusje
Amerykanie nie utrudniaja sobie zycia po to sa wszelkie wynalazki by ulatwic sobie zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkljkjl
dlaczego nie mozna holowac takiego auta? jezdze automatami juz 3 lata, i skyrznia biegow nigdy mnie nie zawiodla, ostatni niedziel - ja uwazam ze brakiem przyjemnosci z jazdy bylo jezdzenie samochodem z maunalna skrzynia biegow, i ciagly stres ze zgasnie itp..automatem poprostu jedziesz:) 0 stresu i ja tez czuje sie bezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi automat życia nie ułatwia. Zwlaszcza w taką pogodę jak padnia akumulator i trzeba z pychu spróbować odpalić Poza tym jazda to przyjemność a automat ją niszczy. Co do wygody na każdym kroku, którą tak kochają amerykanie proponuje popatrzeć na ich tusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam ze brakiem przyjemnosci z jazdy bylo jezdzenie samochodem z maunalna skrzynia biegow, i ciagly stres ze zgasnie jak nie umiesz jeździć to ci gaśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda będzie tych tematów...
a co to za filozofia zmieniać biegi? albo cytuję '' Ciągle stres czy nie przeciągam,czy nie za bardzo szarpie, ciągle zmieniać biegi na zakrętach. ''' to aż taka filozofia? jak tak to kto daje takim osobom prawko? :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedynie kiedy silnik zgasł
z normalną skrzynią biegów to kurs na prawo jazdy. Mam kilkoro znajomych z automatem i wszyscy mają kłopoty. Ciągle coś się psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dresiazu
"Co do wygody na każdym kroku, którą tak kochają amerykanie proponuje popatrzeć na ich tusze" nie zmieniaj tematu!! Polakow i nie tylko ,tez jest troche grubawych ale to nie powod do wysmiewania sie z takich osob wiecej tolerancji i zyczliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lokega zaraz po zrobieniu prawka kupił automat i tak juz 10 lat jeździ automatami. Kiedys oddał do warsztatu a jego ojciec sie źłe poczuł. Wsiadł do samochodu ojca żeby go zawieźć do przychodni i doopa :D Ruszyć nie potrafił. Pokemony z automatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko manual. Automat zabiera całą przyjemność jazdy jak to ktoś wcześniej napisał. Filozofia jest zmiana biegów?? Dla kierowcy to problem bo gaśnie auto?? To doopa a nie kierowca. Automaty są dla bab , które nie potrafią jeździć i dla bezmózgowców :P Mi mąż też chciał "ułatwić" życie kupując automat to powiedziałam ,że od razu przesiadam się na rower jak tak :D Jazda na manualu daje więcej możliwości i frajdy :) Aha i nie mam 100 lat, nie boję się nowinek wszelakich i tak jestem babą :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek 0000000
co to za kierowca której(mu) ciągle gaśnie samochod przy ruszaniu to doopa nie kierowca mnie tam manualna skrzynia biegow nie przeszkadza nawet nie wiem kiedy zmieniam te biegi tak mimowoli automatycznie zmieniam biegi manualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×