Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Uleczka131

Menopauza

Polecane posty

Czas menopauzy to trudny czas dla każdej kobiety . Mnie się wydawało, że nic nie odczuwam, nie mam uderzeń gorąca, potów itp. Ale od pewnego czasu zaczęłam tyć. Zaczęłam więcej się ruszać, przeszłam na dietę, ale rezultaty znikome. Koleżanka poleciła mi książkę Kropki pokonaj alergię. Czy ktoś z was ja czytał, czy faktycznie stosując się do rad z tej książki schudnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uleczko, myśl pozytywnie. Menopauza to nie jakiś szczególny okres dla kobiety tylko normalna faza życia. Trzeba w to wejść z wesołą miną i nie demonizować. Zacząć uprawiać jakiś sport [ polecam bardzo bieganie jeśli nie ma przeciwwskazań] ograniczyć słodycze i nie odczujesz, że przekwitasz. To lekarze wciskają nam, że to jakiś trudny okres w życiu kobiety aby przepisywać nam coraz wymyślniejsze leki hormonalne. Po co się truć skoro można w jakichś skrajnych sytuacjach wspomóc się ziołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno się z Tobą nie zgodzić. przecież całe życie kobiety to ciągłe zmiany. Najpierw dojrzewa, wchodzi w miesięczny cykl zmian, zachodzi w ciążę, karmi piersią, przechodzi połóg... W końcu przychodzi czas na menopauzę. Myślę, że menopauzę powinnyśmy traktować jak kolejną przemianę. Tak jak nauczyłyśmy się być dojrzałe, rodzić, karmić, wychowywać... Tak samo nauczymy się przekwitać. Ja uważam, że ten czas to czas w którym powinnyśmy, w przeciwieństwie do poprzednich okresów życia, poświęcać się sobie, wsłuchiwać się w swoje potrzeby. Dla mnie ważne jest pójść do dobrego klubu Fitness, wybrać dla siebie dobrego trenera osobistego i koniecznie zadbać o skórę. Na dobrym poziomie wydają się być kosmetyki Vichy dla kobiet w okresie menopauzy kupowane w aptece, bo są poparte gruntownymi badaniami: http://www.vichy.pl/produkty-przeciw-oznakom-starzenia/kompleks-uzupe%C5%82niajacy-aktywna-pielegnacja-odbudowujaca-dla-kobiet-w-trakcie-menopauzy-neovadiol/p17133.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genik
bardzo ładnie powiedziane Ewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hepatica ma taki suplement shatavari - super łagodzi większość dolegliwości :) stosowałam przez długi czas i pomagało mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam książkę i od 4 lat stosuję się do się do rad autorki. Co prawda ja mam alergię i dokuczało mi wiele ale zmieniłam tylko część jedzenia i na początku w miesiąc schudłam sporo i do teraz wagę cały czas trzymam. Nie musze kupować nie wiadomo jakich suplementów, kosmetyków i kto wie jeszcze czego... zmieniłam tylko przyzwyczajenia co do jedzenia i i samopoczucie lepsze i waga normalna :) możesz spróbować niczym nie ryzykujesz .... a moze się okazać że będziesz zdrowsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×