Odpowiedz na ten temat

muszki owocówki - jak te badziewia wytępić?

• kro 2006.09.23 [11:33]
    Witam, czy kto s zna skuteczny sposób, żeby pozbyć się w/w owadów? Mam w domu dosłownie plagę, nie wiem skąd się biorą, latają całymi rojami i tylko czekają, aż na stole pojawi się jakieś jedzenie, wtedy nie można się ich już zupełnie pozbyć, są nachalne i niczego się nie poją. Co dziwne lecą do WSZYSTKEGO, nawet takie rzeczy jak pieczywo im pasują.
    Nie trzymam jedzenia na zewnątrz, żadnych owoców świeżych, bądź niedojedzonych, a muchy mimo wszystko lęgną się na potęgę.

Może ktoś zna jakiś środek chemiczny, bądź sposób naturalny, dzięki którym można by się ich pozbyć? Są naprawdę uciążliwe... smutas.gif

prawda w oczy?
  • Mia* 2006.09.23 [11:36]
    wiem cos o tym. u mnie są nawet w łazience!!! lecą do zmywacza i przy okazji obsiadają szczoteczki do zębów:/ mogę Ci powiedziec najwyżej co NIE działa: muchozol, spraye na komary, płyn do szyboczko.gif ....ogólnie moje sie tak zmutowały ze nic na razie nie skutkuje....

• kiedys trafila mi sie plaga 2006.09.23 [11:38]
    i poswiecilam cale popoludnie i wieczor, zeby je zniszczyc usmiech.gif
    pierwsza rzecz - otworzyc szeroko okno, a na parapecie jakas przyneta - pokrojone owocki etc. - to czesc wyleci
    pozostale niestety trzeba dobic mechanicznie - bierzesz kapcie w rece i wybijasz systematycznie jedna po drugiej
    to troche meczace, ale zapewniam, ze skuteczne oczko.gif
  • kro 2006.09.23 [11:41]
    tylko, że ja mam wrażenie, że ich są miliardy :| gdzie nie spojrzę to mucha usmiech.gif
    Ostatnio wydaało mi się, że tata kupił byłki z makiem, a jak podeszłam bliżej to okazało się, że mak się rusza pechowiec.gif

Wogóle to my mamy teraz jakąś plagę, prawda? Bo nie wierzę, że się sprzysięgły wszystkie muszki z mazowieckiego akurat na mój dom? oczko.gif

prawda w oczy?
  • u mnie czasami 2006.09.23 [11:44]
    kilka się pojawia, ale jak usune przyczyne (owoce, albo kubeł na smieci) i otworzę okno to znikają
  • mikifiki 2006.09.23 [11:45]
    z ta plagą to chyba masz racje, ja też nigdy nie widziałam u siebie tyle tych muszek co teraz, nawet na komputerze mi siedzą w nocy pechowiec.gif

• kro 2006.09.23 [11:50]
    bo one się niczego nie boją... te duże muchy, jak się machnie ręką to uciekają, a te małe jak się machnie ręką, to można je nawet wgnieść w powierzchnię tego na czym siedzą... zero reakcji....

prawda w oczy?
  • Calamity Jane 2006.09.23 [11:51]
    najlepiej zjesc owoce! razem z pestkami oczko.gif

• Takatamsobie 2006.09.23 [11:56]
    Ja zakładam pułapkę - gniotę kawałek cytryny i wkładam do foliowego worka. jak ich tam kupa naleci to szybciutko końce worka zamykam i GNIOTĘ!

• Mia* 2006.09.23 [11:59]
    czy tylko mnie przestraszył ostatni post?oczko.gif

• anka-kijanka 2006.09.23 [12:03]
    a może u Ciebie jest jakieś źródło jadła cały czas na wierzchu i dlatego sie rozmnażają. może -nie wiem, strzelam- masz zlewki w jakims wiaderku, nie przykryte, albo smietnik masz odkryty przykładowo, a do niego zawsze wrzucasz resztki jedzenia. jakby nie miały dostepu do jedzenia, to by wyzdychały. u mnie tak było przynajmniej. pa usmiech.gif
  • jak se posprzątacie 2006.09.23 [12:04]
    umyjecie wszystko, pochowacie wszystko co kwaśne, to muszek nie bedzie.
    Ja nie mam usmiech.gif
  • Mia* 2006.09.23 [12:04]
    dokładnie. aż zabolało jak przeczytałam \"gniotę\" takimi wilekimi literamiusmiech.gif

• taka se tam 2006.09.23 [12:07]
    po 1.przeszukaj całe mieszkanie.. jakiedys tezmiałam taki problem i okazało sie ze ktos za łózko wrzucił ogryzek od jabłka pechowiec.gif

po 2.odkurzaczem je!!!odkurzaczem!!!
  • Calamity Jane 2006.09.23 [12:09]
    Przynajmniej gina najedzone oczko.gif

• taka se tam 2006.09.23 [12:15]
    hehe oczko.gif ale ja tam mówie.. odkurzaczem!!!

ja to w ogole miałam problem z takimiinnymi muszkami co do swiatła lecą, gorąco było, i okno trzeba było mieć otwarte, ale jak sie okno otworzyło to nawet rzeba było telewizor wyłączyć, a jak nie.. to normalnie miliardy miałam na suficie.. takie gówno małe zielone pechowiec.gif

nad ranem one gineły.. i miałam cały pokoj w trupach pechowiec.gif ale normalnie tak duzo ich było...

teraz jakos chyba juz seson na nie minoł, naszczescie! bo tak to.. esz
  • taka se tam 2006.09.23 [12:17]
    haha a tak to pamiętam ze tam gdzie wczesniej mieszkałam, to nie dosc ze parter, to pod blokiem dosłownie! (nawet mi gałąź kiedys do okna sięgała) rosły te.. no.. milaberki.. jak one gnic zaczynały już.. tragedia.. plaga.. plaga owocówek! i nic sie z tym nie dało zrobić! przez siatke w oknie nawet własiły pechowiec.gif a do mnie przychodziła korepetytorka uczyc mnie niemieckiego.. a tu wszedzie te muszki.. jesuu jaki obciach był pechowiec.gif
  • Takatamsobie 2006.09.23 [12:29]
    Zapomniałam dodać, że robię to z dziką satysfakcją i pianą na ustach. Lepiej na muszkach, niż na kimś innym... jeszcze by mnie wsadzili... smiech.gif

• mysza* 2006.09.23 [12:36]
    Ja kiedyś zaatakowałam je pronto i pomoło chcociaz część wybiłam !!!
  • K i K 2007.07.30 [22:11]
    U mnie też były ich milionyl. I ruszylam na nie z odkurzaczem usmiech.gif Tylko trzeba co jakis czas, bo sie cholery chowają.
  • grejpfrutowa 2007.07.30 [22:20]
  • kakaboj 2008.12.14 [13:21]
    Ludzie do zoologicznego po pająki idźcie ! Pająki je załatwią.
  • no nieeeee 2009.10.05 [12:26]
    podnoszę
    Problem znów aktualny zly.gif

ZNóW JEST JAKAS PLAGA MUSZEK OWOCóWEK wsciekly.gif

są wszędzie, we wszystkich szafkach w kuchni, w mikrofalówce a nawet w lodówce pechowiec.gif
    co zrobić z tym obrzydlistem ? beksa.gif
  • no nieeeee 2009.10.05 [12:26]
    * obrzydlistwem
  • jagoooooodka 2009.10.05 [12:29]
    U mnie w tym roku też plaga smutas.gif

No nawet ostatnio w lodówce znalazłam. Szok usmiech.gif
  • wow ow ow 2009.10.05 [12:31]
    ja pilnuje żeby żarcie zawsze w lodówce było, nic na stole-- szczególnie jakieś cytryny pokrojone. I pilnuję śmietnika, na szczęście mamy szczelnie zamykany kubełek
  • madżenta 2009.10.05 [12:32]
    dla mnie jest to nie pojęte jak z niczego może się zrobić taka muszka czy robak?
  • madżenta 2009.10.05 [12:35]
    w tym roku mieliśmy plagę szczypawic.Matko!nawet w łóżku w pościeli znajdowaliśmy!
  • animowanka 2009.10.05 [12:35]
    czesc. czy to napewno owocowki? A nie ziemiówki (czy ziemiórki)? Bardzo podobne do owocowek, leca do wszystkiego a sa to upierdliwe muszki, ktore skladaja jaja w ziemii w doniczkach (po podlaniu kwiatka wylaza na powierzchnie i mozna setki malych przezroczystych larw zauwazyc).... ja tez myslalam ze mam w domu owocowki ale jak sie blizej zainteresowalam to zuwazylam, ze wylatuja gdzies z kwiatka... Jesli to te owady to musisz powymieniac ziemie w kwiatkach, bo walka z nimi to jak walka z wiatrakami. wpisz w google - znajdziesz opis ich.
  • supermassiv 2009.10.05 [12:46]
    Ja też mam ich milardy, upierdliwe to:/ na początku myślałam ze może coś za szafkę wpadło jak dzieci były ale wszystko poodsuwane a tam nic... mi nawet do herbaty wlatuja i czlowiek nawet napic sie nie moze:/
  • no nieeeee 2009.10.05 [12:49]
    już się bałam że te muszki tu tylko u mnie oczko.gif
    że gdzieś się coś zepsuło i się zalęgły pechowiec.gif
    nie ma na te małe france może jakiegoś lepu wabiącego czy czegoś w tym stylu??? wszystko chowam, żeby kompletnie nic do żarcia nie leżało na wierzchu, ale one siedzą na żarciu np. w lodówce wsciekly.gifwsciekly.gifwsciekly.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...