Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Na ile opakowań leków psychotropowych mogę jednorazowo załatwić receptę?

Polecane posty

Gość gość

Na ile opakowań leków psychotropowych mogę jednorazowo załatwić receptę? Oczekuję poważnych odpowiedzi, moja kuzynka musi być stale na lekach, które w obecnym położeniu starczają jej na około dwa tygodnie i nie uśmiecha nam się co chwilę załatwiać na nie recept, ponieważ to też jest trudne do wykonania. Czy można by od razu załatwić receptę na np. 2 opakowania? Wtedy starczyłoby nam na miesiąc jakoś i tak raz na miesiąc załatwić receptę byłoby łatwiej niż co chwilę latać po jedno pudełeczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok 2 tygodnie? to co to za lek? to ci powiem czy mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do psychiatry i powiedz jak wygląda sprawa. Lekarz może wpisać na recepcie w sposobie dawkowanie np 3× 1 tab podczas gdy fakfycznie jest 1×1 Wtedy może wypisać nawet na pół roku leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ketrel - w opakowaniu jest 30 tabletek, a ona bierze 3 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Była u psychiatry i wystawił zaświadczenie, które mieli donieść do lekarza rodzinnego by ten przy kończeniu się leku mógł dalej wypisywać recepty - już je zanieśli do przychodni i nie wiem co tam napisał a musimy załatwiać receptę już na dniach i takie bujanie się po jednej będzie straszne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psychotropów nie wypisuje się na zapas, tak jak innych leków, z powodów bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdaje sobie sprawę, że będzie trudno załatwić na więcej opakowań, bo to nie są zwykłe leki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psychiatra może wypisać więcej leków. Lekarza rodzinny ma limity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to niech jej zmieni mg i jej wystarczy. takich lekow sie nie wystawia za duzo, bo cholera wie co choremu odbije. Mysle ze gdyby lekarka naprawde zalecila jej 3 razy dziennie to wypisalaby jej chociaz na 1-2 miesiace tych tabletek. cos krecisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psychiatra wypisał nam dwa i już zaczęła drugie przedwczoraj... a kontrola dopiero za dwa miesiące i przez ten czas nie może być bez leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można wypisac na zapas. Minie lekarz wypisuje leki na pół roku.Oczywiście psychiatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez to prowo jakiegoś samobójcy, ludzie. niby czemu matka opiekun prawny nie zalatwilby jej problemów, a robi to KUZYNKA? :o nie odpisujcie takim bo mogą was znalezc w razie jej zgonu i was pociagnac do odpowiedzialnosc prawnej jako "pomoc w samobojstwie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwne bo ja brałam :ketrel,neurotop,xanax i efectin i zawsze dostawałam na minimum 3 mc. oczywiście co pół roku donosiłam rodzinnemu świeże zaśw od psychiatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Można wypisac na zapas. Minie lekarz wypisuje leki na pół roku.Oczywiście psychiatra. x więc łamie prawo, jeszcze podaj jego dane a go sprzątną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posłuchaj idź do psychiatry i załatw sprawę jak pisałem wyżej albo dalej pisz na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za pomoc :/ ja tylko pytam a leki będzie załatwiała jej mama a ja chcę jej po prostu doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za pomoc a ludziom, którzy piszą o prowo itd. - ja tylko pytam by doradzić cioci ile może załatwić, bo to dla niej nowa sytuacja, że dziecko bierze psychotropy i niezbyt wie co i jak może załatwić. A zależy jej na zdrowiu dzieciaka przecież Ale mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no bez przesady,nie każdy ma ogarniętą matke czy ojca,czasem obcy bardziej pomoże. Wystawi Ci z datą realizacji pózniejszą po prostu,żebys nie wykupiła wszystkich naraz.Mnie tak wystawiał. Poza tym ketrel to nie jest jakis mega silny psychotrop,takim xanaxem to sobie mozna narobic dopiero,a był okres gdzie miałam po 10 opakowań w szafce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jej matka takim samym psychopatą jak córka ze nie potrafi załatwić leków? Jakby potrzebowala wiecej to lekarz byjej tyle wypisal. widocznie lasce coś odwalilo i klamie z dawkowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O patrz już ci podaje... Kolejny nawiedzony ma kafe. Uważaj wazyscy sie juz boja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gość dziś Można wypisac na zapas. Minie lekarz wypisuje leki na pół roku.Oczywiście psychiatra. x więc łamie prawo, jeszcze podaj jego dane a go sprzątną oczko.gif x nie sprzatna bo nie łamie prawa,na pewno wypisuje recepty z data realizacji pózniejszą ,czyli wtedy gdy kończy się opakowanie ,realizujesz recepte i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a jej matka takim samym psychopatą jak córka ze nie potrafi załatwić leków? Jakby potrzebowala wiecej to lekarz byjej tyle wypisal. widocznie lasce coś odwalilo i klamie z dawkowaniem takie informacje o dawkowaniu dostałam od cioci, więc je tutaj przedstawiłam, bo co innego mogę zrobić? Chcę tylko doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś no bez przesady,nie każdy ma ogarniętą matke czy ojca,czasem obcy bardziej pomoże. Wystawi Ci z datą realizacji pózniejszą po prostu,żebys nie wykupiła wszystkich naraz.Mnie tak wystawiał. Poza tym ketrel to nie jest jakis mega silny psychotrop,takim xanaxem to sobie mozna narobic dopiero,a był okres gdzie miałam po 10 opakowań w szafce. chyba tak będzie musiała poprosić - nie musimy mieć tych opakowań w domu tylko po prostu niech ciocia ma pewność, że jak będzie jej się kończyć jedno to pójdzie do apteki i załatwi drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
x nie sprzatna bo nie łamie prawa,na pewno wypisuje recepty z data realizacji pózniejszą ,czyli wtedy gdy kończy się opakowanie ,realizujesz recepte i tak dalej. x łamie, pracuje jako farmaceuta i wiem jakie leki mozna wypiswac na zapas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są jest neuroleptyk debilu -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy mi na zdrowiu i dobrym samopoczuciu kuzynki dlatego tutaj napisałam, bo wiem, że istotne jest aby ciągle brała leki i nie robiła nawet dnia przerwy, a brak recepty może to oznaczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko jest uzależnione od: 1. choroby i stanu psychicznego pacjenta 2. leku jaki ma przepisywany 3. niestety od lekarza, bo niektóry nie patrzy na procedury jakimi są ograniczenia w ilości wypisywanego leku na miesiąc. A do autorki, nie musicie co 2 tygodnie biegać do psychiatry po receptę. Załatwiacie tam świch do lekarza ogólnego w rejonie, jaki lek jest potrzebny i ogólny wystawia receptę co 2 tygodnie. Nie musicie tez stać co 2 tygodnie do ogólnego, bo jeśli jest to lek przepisany na dłuższy czas, wystarczy zostawiać kartkę z nazwą i dokument w rejestracji, a oni drukują kupon (receptę) i wydają od ręki. Ale tylko jesli jest to zaznaczone w kartotece, że dany lek pacjent ma mieć wypisywany z polecenia psychiatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wszystko jest uzależnione od: 1. choroby i stanu psychicznego pacjenta 2. leku jaki ma przepisywany 3. niestety od lekarza, bo niektóry nie patrzy na procedury jakimi są ograniczenia w ilości wypisywanego leku na miesiąc. A do autorki, nie musicie co 2 tygodnie biegać do psychiatry po receptę. Załatwiacie tam świch do lekarza ogólnego w rejonie, jaki lek jest potrzebny i ogólny wystawia receptę co 2 tygodnie. Nie musicie tez stać co 2 tygodnie do ogólnego, bo jeśli jest to lek przepisany na dłuższy czas, wystarczy zostawiać kartkę z nazwą i dokument w rejestracji, a oni drukują kupon (receptę) i wydają od ręki. Ale tylko jesli jest to zaznaczone w kartotece, że dany lek pacjent ma mieć wypisywany z polecenia psychiatry. ciocia dostarczyła jakieś zaświadczenie do kartoteki kuzynki, że mają zapisywać jej ten lek tylko nie chce zrobić skuchy, że sobie wpadnie do gabinetu i poprosi od razu o trzy opakowania skoro może się okazać, że tyle nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chore myslenie polaczków, "mi nie zaszkodzilo to polece innym". Co za skretyniały nadór, matka wam poskąpiła jodu w zyciu płodowym czy co? Chore dziecko ma inną przyswajalnosc neuroleptyków niż dorosły. Zaden normalny lekarz nie wypisze takich leków w nadmiarze, to nie są cukierki antykoncepcyjne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gość dziś x Jak psychiatra wypisuje "upoważnienie" dla lekarza ogólnego zeby wydawał pacjentce psychotropy, to z oprócz nazwy daje rozpiske ile razy dziennie, jaką dawkę i ile opakowań jednorazowo wypisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×