Odpowiedz na ten temat

Opiekunki osób starszych - Niemcy

• helenaaB 2018.03.20 [22:41]
    Jestem opiekunką w agencji help http://www.help24.info Jestem zadowolona z pracy bo wynagrodzenie dostaje na czas i nie jest małe. Rozmawiałam z koleżanką i ona za kontrakt dostaje 200 euro mniej niż ja a to spora różnica. Przed podjęciem pracy trzeba dobrze sprawdzić agencję, z którą ma się wyjechać
  • AlinaG 2018.03.22 [11:35]
    Pracowałam dla Pani Violetty violettas-pflegeagentur24h.de i praca była przyjemna. Jest to rzetelny pracodawca i nie mogę narzekać na zarobki jak i na warunki pracy. Z pewnością warto przeglądać oferowane przez nich oferty
  • agnieszka8964 2018.03.28 [11:06]
    Ja wyjeżdżam też od kilku lat na góra 3 miesiące. I powiem Wam, ze jestem zadowolona. Ale to tez może dlatego, ze trafiłam na dobrą agencję Ambercare24. Wszystko oni organizują, nie musze się niczym martwić. Więc no ja polecam z nimi wyjeżdżać. Bardzo fajny zastrzyk gotówki.
  • ElkaMiiii 2018.04.10 [10:05]
    Ja od dwóch lat wyjeżdżam z GoWork, dziś na kolejne zlecenie i za każdym razem wszystko jest w porządku. Trafiam zawsze na bardzo pomocne koordynatorki i fajne pdp. Choć praca nie jest lekka (w końcu to opieka) za takie wynagrodzenie, jakie dostaj****ardzo mi się to opłaca usmiech.gif
  • loonia999 2018.04.27 [14:09]
    Ja właśnie się przygotowuję do takiego wyjazdu i wertuję fora, żeby móc się dobrze przygotować do tej pracy, żeby była ona dla mnie i podopiecznego satysfakcjonująca. usmiech.gif
    Jestem już po rozmowie z rekruterem z mojej agencji - http://avoria.com.pl/ , miałam do wyboru trzy oferty, ale po konsultacji wybrałam panią, lat 83. Pani chodząca, potrzebuje po prostu opieki w codziennych sprawach, więc na pierwszy raz sądzę, że to dobra propozycja. Doświadczone osoby, macie może jakieś wskazówki, rady?
  • gość 2018.05.02 [17:42]
    Z agencji wysyłających do Niemiec to Laxo Care nieźle płaci i nie przeciąga terminów przelewów a to podstawa, bo przeglądając fora widać że różnie z tym bywa. Jak ktoś jest cierpliwy i potrafi znieść kilkutygodniową rozłąkę i rodziną to sobie poradzi. W Polsce z pracy opiekunki nie da się niestety wyżyć.
  • MagdaB71 2018.05.15 [13:24]
    Równiez wyjezdzałam z GoWork kilka razy,,,, poźniej miałam przerwe, ale chyba znow wyjade latem z nimi, wyslali mi kilka interesujacych ofert a mi przydalyby sie ekstra pieniazki usmiech.gif
  • IwonaMunchen 2018.05.29 [22:09]
    Ja od kilku lat pracuję w Niemczech jako opiekunka i bardzo sobie chwalę. Mam znajome, które zupełnie są zadowolone z tej pracy ale zupełnie się nie dziwię bo postawiły na naprawdę kiepską firmę... tak to jest jak się jedzie w ciemno. Mnie pracę znalazła agencja MyCare24. Kupili mnie tym że od razu zaproponowali przejście z umowy na czarno na normalną. Kto by nie poszedł na coś takiego? Pracuję za ich pośrednictwem już kilka lat i jest super!
  • kajek111 2018.06.14 [13:44]
    Cześć wszystkim dobrym Opiekunom!! usmiech.gif
    Ja już tydzień jestem w Niemczech i dopiero poznaję swojego podopiecznego.
    Ja miałam okropny problem ze słówkami i komunikacją. Trochę znam niemiecki, ale wymyślenie słówka spontaniczne to dramat smiech.gif Znalazłam kurs darmowy w Internecie ( https://www.youtube.com/watch?v=C0VLy66OmS0 )
    Trochę działa, ale może macie jakieś inne pomysły szybkiej nauki języka??
  • weronikajastek 2018.06.19 [10:01]
    Byłam z agencją medipe.pl, zarabiałam 1200 euro plus zdarzały się premię np. za pracę w święta, miałam ubezpieczenie i wszystko było prowadzone legalnie. Na pracę nie mogłam narzekać, wiadomo opieka nad starszymi, schorowanymi ludźmi w obcym kraju jest ciężkie ale idzie się przyzwyczaić usmiech.gif
  • SaineK 2018.06.19 [11:05]
    Nie mogłabym pracować w tym zawodzie. Raz, że wyjazd za granicę, dwa to ciężka i niewdzięczna praca.
  • kajek111 2018.06.19 [19:23]
    Niewdzięczna to nie wydaje mi się. Oczywiście zależy od podopiecznego, ale potrafią być na prawdę kochani. Całym sercem można się do nich przywiązać i dbać jak o członka własnej rodziny! usmiech.gif
  • gość 2018.07.06 [09:44]
    Ja wyjeżdżałam z Dobrej Szteli już dwa razy i jestem bardzo zadowolona usmiech.gif We wszystkim pomagają i do wszystkiego przygotowują usmiech.gif
  • kajek111 2018.07.06 [12:42]
    Poza AKTIVMED24 nie słyszałam o innych firmach. A jeśli, to były to serio straszne rzeczy, na przykład, że ignorowali prośby opiekunki, która już była w Niemczech, albo za marne pieniążki opiekunka trafiała do małżeństwa i musiała zajmować się obojgiem w dzień i w nocy..
    Dlatego mogę od siebie dodać, że AKTIVMED24 jest sprawdzone. Ciocia pojechała i chwali do tej pory.
  • sYlwia54 2018.07.07 [12:29]
    Jako opiekunka w Niemczech pracuje już dobre 5 lat, przerobiłam wiele firm, ale najlepiej współpraca mi się układa z medipe. Oni faktycznie potrafią docenić każdego pracownika, za jego trud włożony w pracę, która czasem nie jest łatwa. Do tego oferują fajne bonusy, mi ostatnio wpadło 300 euro premii
  • gość 2018.07.07 [13:45]
    Dziewczyny, a wy znacie niemiecki? A co myślicie o Promedice? Koleżanka namawia mnie na wyjazd, ale ja nie za bardzo z językiem. Mialoby to byc z firmy Promedica. Warto?
  • kajek111 2018.07.08 [14:12]
    O Promedice słyszałam wiele razy na prawdę nienajlepsze opinie. Sama nie byłam, lecz nie raz napotkałam się na komentarze, aby nie wyjeżdżać z Promedici :/
  • kajek111 2018.07.08 [14:15]
    A co do niemieckiego to tak. Nauczyłam się, a teraz powtarzam go sobie, wyszukując jakieś darmowe kursy online smiech.gif Moja ciocia też tak robi i można na bieżąco go utrwalać. Super opcja.
    Ostatnio powtarzam co wtorek i czwartek z tym kursem https://www.youtube.com/watch?v=XDkWVq3sj3s Gotowe tematy, super! Szukam czegoś podobnego po angielsku - może ktoś kojarzy taki darmowy kurs lecz języka angielskiego?
  • gość 2018.07.08 [20:47]
    Dziękuję za odpowiedż.
  • gość 2018.07.09 [12:04]
    Popatrz na formularz aplikacyjny https://www.interjob.com.pl/formularz-aplikac yjny. Bardzo jasno przedstawione warunki. Praktycznie natychmiast się kontaktują, jeżeli spełniasz minimalne oczekiwania. Wyjazd praktycznie od ręki do różnych regionów. A co najważniejsze umowa legalna, koordynator na miejscu, brak problemów z dojazdami. Mnóstwo opiekunek przez nich jeździ sezonowo do Niemiec. Sama też w taki sposób kombinuję, bo z pensji polskiej pielęgniarki niezwykle trudno wyżyć.
  • gość 2018.07.09 [12:49]
    Pracuje już jako opiekunka długi czas i korzystałam z wielu agencji. Najlepiej wspominam współpracę z Dobrą Sztelą- pełen profesjonalizm, wszystko załatwione, zawsze trafiali mi się bardzo przyjemni podopieczni usmiech.gif Polecam szukać pracy przez Dobrą Sztele usmiech.gif
  • Grazka32 2018.07.10 [11:56]
    Z medipe najlepiej nawiązać współpracę dziewczyny, są na prawdę kompetentni i dotrzymują słowa. Mnie znajoma wkręciła do ich firmy i tak juz dwa lata dla nich robię. Transport mi zapewniają, do tego wypłata jest na czas, a premia przy okazji świąt to norma
  • gość 2018.07.11 [11:49]
    Ja pracuję jako opiekunka w Niemczech. Wyjeżdżałam już 3 razy. Zazwyczaj jeżdżę w południowe Niemcy. Oferty szukam na https://dobrasztela.pl/. Ekstra strona, wiele sprawdzonych ofert usmiech.gif
  • gość 2018.07.12 [15:37]
    gość 2018.07.07 [13:45]
    ja pracuje w promedica24 i powiem tak nie jest to lekka praca ale jak przetrwasz pierwszy miesiąc to już zostaniesz. Na agencje nie narzekam. Ubezpieczenie będziesz miała i nie będziesz na czarno pracowała
  • gość 2018.07.17 [14:43]
    Najlepiej znaleźć odpowiednie ogłoszenie na portalu dobrasztela.pl . Wiele sprawdzonych ofert )
  • gość 2018.07.18 [13:22]
    Wgl teraz są super testy z języka niemieckiego na aktivmed24 smiech.gif wiec polecam jeszcze bardziej smiech.gif
  • gość 2018.07.19 [11:16]
    Najlepiej wyjaśnione etapy pracy opiekunki osób starszych w Niemczech masz tutaj https://www.interjob.com.pl/faq-czesto-zadawa ne-pytania . Od nich zaczynałam swoją przygodę z wyjazdami zagranicznymi. Teraz mam już regularne zatrudnienie w niemieckim domu seniora, ale miło wspominam współpracę. Dużo zarobiłam, a są coraz lepsze stawki w sumie.
  • gość 2018.07.19 [13:16]
    Tutaj znajdziesz mnóstwo ofert https://dobrasztela.pl/ i wszelkich artykułów, które pomogą Ci przygotować się do wyjazdu usmiech.gif
  • MarzKwiat 2018.07.30 [17:18]
    Ja polecam się usamodzielnić w internecie krąży wiele mitów na temat własnej firmy w Niemczech ale z własnego doświadczenia wiem, że to nie prawda. Założyłam w 2016 roku Gewerbe (firma w Niemczech) w Carebiuro.de i od tamtej pory bez żadnych problemów prowadzę działalność to znaczy opiekuje się osobami starszymi i wystawiam im rachunki. Jest to super sprawa bo zarabia się przynajmniej te 300-400 euro więcej a koszty prowadzenia firmy są minimalne (35 euro miesięcznie) więc uważam, że warto.
  • margos44 2018.08.01 [13:19]
    Jakby ktoś z Was potrzebował profesjonalnego wsparcia specjalisty, to klinika Psychomedic umożliwia spotkania wideo, także do nich warto się odezwać. Uważam, że to dobre rozwiązanie w przypadku psychiterapii, takie spotkania mogą odbywać się na odległość. Ważne jest to, aby zdawać sobie sprawę z tego, że samemu nie damy rady i to żaden wstyd.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...