Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thin-king

PODATEK OD SPADKU/ jest tu jakiś prawnik??

Polecane posty

24 czerwca uprawomocnił się wyrok o przyznaniu spadku mnie i bratu..... dziś się obudziułam z ręką w nocniku,bo wyczytałam właśnie,że spadek po najbliższych jest zwolniony z podatku tylko,jeżeli zgłosi się to w urzedzie skarbowym w miesiac po uprawomocnieniu sie wyroku........... a myśmy jeszcze nie zgłosili...kurde,czy to znaczy ,ze bedziemy musieli zapłacić pełen podatek od wartości mieszkania i samochodu??????? ja pierdziu,przecież nie mamy kasy.Ja sie ucze,a bra zarabia marne grosze. ktos moze mi poweidzieć,czy da sie to jakoś odkrecić? Zdaje sobie sprawe,ze trzeba isc do urzedu,ale teraz przeciez nie pojde :/ ( noc jest ;p) Czy ktos sie może zna na prawie podatkowym? może dowiem się czegokolwiek do jutra? mam nadzieje,ze nie bedziemy musieli sprzedawać mieszkania,zeby zapłacić za nie podatek? kurde...o ilu rzeczach trzeba pamiętać..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak jest
ja tez musialam zaplacic podatek po mamie, bo nie wiedzialam o tych przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak jest
z tym,ze to bylo jeszce przed wprowadzaniem przepisu o zwolnieniu dla osob najblizszych ( ok 2 lata temu), ale wiem, ze ten miesiac obowiazuje , np przy darowiznie dla najblizszych. Jesli sprawdzizials, ze tak jest to U podatkowy nie ma litosci niestety,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak jest
musialam podac wartosc rynkowa mieszkania, przy czym nie mozna wciskac lipy, bo oni sie znaja i od tego- wiesz, no nie pamietam, dokladnie, wejsdz na ich strone, cos sie dodaje , odejmuje, za 50 m to wychodzi chyba z 10 tys, albo wiecej,. ( ja z siostra to placilam, i juz zapomnalam ile na kogo wypadlo). Tez sie zalamalysny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak jest
wejdz na strone UP, tam jest infolinia dokladnie ci powiedza jak sie to oblicza, pewnie formularze tez sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak jest
chyba to bylo 8% + jakas tam wartosc, chyba ok 1500 na osobe . Z 260 tys chyba 14 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×