Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Magdalena_M

studia na kier.pedagogika pracy i doradztwo zawodowe

Polecane posty

Gość gość
to sa takie kierunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, Tak, tak są. Stąd też moje pytanie o powyższy kierunek i pracę po tym kierunku. Zastanawiałam się też nad kierunkiem pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego ale,z związku z tym,że coraz więcej szkół zamykają,dzieci coraz mniej,niż demograficzny coraz to większy więc nie ma sensu abym wybierała się na coś po czym pracy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może chodzi Ci o zwykłą pedagogikę? Jeśli tak, mogę powiedzieć, ze to ciężki kierunek, wymagający dużo wkładu własnego w dyscyplinę i tego, żeby człowiek nauczył się korzystać z mózgownicy. To naprawdę nie jest tak, że przejdziesz sobie lekką ręką przez 5 lat …to studia dla ambitnych. I dobrze, bo pracujesz potem w wymagającym zawodzie. Ja studiowałam tu: http://www.ignatianum.edu.pl/ i naprawdę sobie chwalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga21578
Studiuję 3 rok pedagogiki na http://www.gwsh.gda.pl/pl i napewno jest to wymagający cierpliwości kierunek ale ciekawie się go uczy. W tym roku bronię licencjat i potem pewnie pójdę na magisterkę. Jestem dobrej myśli, wybrałam pedagogikę resocjalizacyjną i liczę że znajdę pracę w zawodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnie ze tu trafilam bo wlasnie mysle o wybraniu pedagogiki kiedy zdam mature. Mam juz dziecko i widze ze mi sie podoba opieka nad takimi szkrabami. Poki co musze sie spiąć i zdac egazminy bo chodzę do szkoly zaocznej http://www.liceum-zaoczne.sopot.pl/home.html bo przy malym dzieku normalnie nie mam szans sie uczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do "Aga21578" - jestem z Gdańska i zastanawiam się nad wyborem uczelni czy pójść do GWSH czy nie. Moje wahania spowodowane są tym,że szkołę średnią ukończyłam 6 lat temu i język angielski znam na poziomie średnio podstawowym ale nie zaawansowanym ogólnie mówiąc już bardzo dawno nie był przeze mnie wykorzystywany a jestem ciekawa jak jest z nauką czy jest podział na grupy "grupa z umiejętnością podstawową i zaawansowaną" ??? Czytałam wiele opinii na temat tej uczelni i nie wiem co lepsze czy ATENEUM CZY GWSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magdalena, są takie studia na kierunku pedagogika w uczelni, w której studiuję, w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka. Dokładnie to nazywają się one "Doradztwo zawodowe i personalne z coachingiem". Myślę, że ze znalezieniem pracy po tych studiach nie byłoby problemu, możesz bowiem pracować oczywiście jako doradca zawodowy, personalny, specjalista ds. rekrutacji, trener, coach albo konsultant firm doradczych z obszaru HR. Możliwości jest wiele po tej specjalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
być może warto zapoznać się również z tematem coachingu kariery wykorzystywanym w doradztwie :) na końcu link do krótkiego szkolenia :) Coaching kariery – innowacyjna metoda pracy z klientem wspomagająca rozwój w zakresie kariery zawodowej Kapitał ludzki to najcenniejszy zasób jaki mogą posiadać przedsiębiorstwa. W dobie tak wielu ewolucji gospodarczych, mniejszych i większych kryzysów ekonomicznych, zmian zachodzących w rynku pracy, trudno zaplanować swoją karierę, a przedsiębiorstwa co dzień zmagają się z trudem odnajdywania i zatrzymywania w firmie najlepszych pracowników. Właśnie w wyniku działania tych czynników powstała metoda służąca rozwojowi personelu, wspomaganiu ludzi w odnajdywaniu się na ryku pracy, zwiększaniu ich kompetencji, atrakcyjności jako obecnych bądź przyszłych pracowników. Co więcej, prowadzi ona do zwiększania satysfakcji z wykonywanej pracy, wzmacnia motywację. Jest to coaching kariery. Coaching kariery jest wykorzystywany zarówno w celu rozwijania i wzmacniania zasobów ludzkich w przedsiębiorstwach, ukierunkowaniu preferencji i rozpoznaniu potencjału młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, ale jest też ogromnie ceniony w pracy z osobami biernymi zawodowo, w celu ich aktywizacji. Rozrastające się działy HR co raz częściej korzystają z pomocy firm zewnętrznych, bądź bezpośrednio przyjmują do swego zespołu osoby, których zadaniem jest dbanie o rozwój pracowników. Pracując na co dzień metodą coachingu kariery pomagają swym pracownikom w zwiększaniu efektywności pracy, odnajdywaniu w niej sensu i satysfakcji, tym samym wzmacniając chęci i motywację do podejmowania nowych wyzwań. Nie można pominąć faktu, że dzięki tej metodzie pracownicy stają się bardziej samoświadomi, co pozwala im na w pełni odpowiedzialne podejmowanie trafnych decyzji w środowisku pracy. Korzyścią dla pracodawcy jest zatem wzrost wydajności przedsiębiorstwa uzyskany dzięki możliwości lepszego dopasowywania obowiązków do pracownika, poprzez obserwację efektów procesu coachingu. W wypadku pracy z osobami biernymi zawodowo coaching kariery może okazać się bezcennym narzędziem. Dlaczego? Metoda ta pogłębia umiejętność nawiązywania kontaktu z bezrobotnymi, pomaga w rozpoczęciu i utrzymaniu działań prowadzących do ustalonego celu (np. zatrudnienie, przekwalifikowanie), pokonywaniu ograniczających przekonań, wzmacnia motywację do koncentracji na celach zawodowych. Chcesz poznać metodę coachingu kariery bliżej? Zapraszamy do Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego na szkolenie „Coaching Kariery i Job Coaching”. Kliknij w link i dowiedz się więcej!  http://ipri.com.pl/coachingkariery.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach potrzeba ludzi z tzw "fachem " w ręku. Niestety w naszym społeczeństwie pełojest magostrów po studiach po, których nie ma przyszłości. Ludzie nie mogą znaleźć pracy i są zmuszeni są do przekwalifikowania się zawodowo. W takich sytuacjach dobrze być w stałym kontakcie w takimi ośrodkami jak zakłady doskonalenia zawodowego. Moja znajoma była w takiej sytuacji i skorzystała z oferty takiego zakładu http://www.zdz.lodz.pl/ i ma teraz ciekawą prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anastazja

Ja kończę takie studia podyplomowe na Kolegium Jagiellońskim i jestem zadowolona, nie mam na co narzekać, studia na wysokim poziomie, wymagające ale i praktyczne, fajne prowadzone a do tego myślę, że praca po takim kierunku zawsze będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiowałam kierunek doradztwo zawodowe i coaching kariery na WSKZ. Studia bardzo ciekawe, wiele wniosły do mojego życia zawodowego. Sam kierunek można realizować u nich online, więc to duże udogdnienie zwłaszcza dla młodych matek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×