Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fefka z krainy czarów

telefon na kartę

Polecane posty

Gość fefka z krainy czarów

Witam! Ponieważ zmęczyłam się już ciągłymi przepychankami z t-mobile i ich nieuczciwymi praktykami marketingowymi balansującymi na granicy oszustwa, postanowiłam przenieść swój numer do innego operatora. W związku z tym proszę Was o radę na temat bieżącej oferty innych operatorów. Szczególnie interesuje mnie czy istnieje w Polsce sieć telefonii komórkowej na kartę która nie odmawia, niezgodnie zresztą z prawem, wykonania uprzednio przedpłaconej usługi i nie wymaga ciągłego doładowywania konta mimo tego, że na koncie są jeszcze środki na wykonanie usługi? t-mobile nie dość, że wymaga ciągłego doładowywania konta, aby dzwonić (co czyni ich usługę 'na kartę' tak na prawdę usługą 'abonamentową'), to jeszcze grozi 'wykasowaniem' środków z konta (co jest pospolitym szantażem i kradzieżą) i dezaktywacją numeru, gdy doładowanie nie zostanie zrobione. Widziałam gdzieś w Internecie komentarz, że to jest niezgodne z prawem w Polsce, a mianowicie z kodeksem karnym i cywilnym które mówi że: KK. Art. 284. § 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. KK. Art. 287. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. ponadto: KC. Art. 405. Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości. Zastanawiam się czy pozew grupowy przeciwko tej firmie przyniósł by jakieś pozytywnie wyniki, czy jedynie rezygnacja z ich usług może coś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poważnie, ja ma t-mobile od kilku lat i nigdy takich praktyk nie stosowali. Zresztą znam kilka osób co też mają u nich i nikt nie narzeka. Z tego co słysze to najgorsza opinie i u znajomych i w necie ma orange. A skoro twierdzisz, że masz na to paragrafy to złóż skargę i pozew o odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helafalatizjer
Niestety wszystkie sieci w Polsce wymagają ciągłego doładowywania konta, bo jak nie to zabierają środki i deaktywują je. Wiem natomiast, że w wielu innych krajach UE telekomy nie stosują takich praktyk i można gadać dopóki są środki na koncie. Te paragrafy co opisujesz może mogłyby być podstawą do złożenia pozwu, jednakże wątpię żeby samodzielnie dało się cokolwiek osiągnąć ponieważ za telekomami stoją tak potężne pieniądze i cwani prawnicy, że nikt ich nie ruszy, a organizacje broniące praw konsumentów siedzą prawdopodobnie u nich w kieszeni. Może jakby więcej ludzi to zgłaszało to ktoś by kiwnął palcem i przyjrzał się tam dokładniej, czy takie kasowanie środków z konta jest legalne czy nie, ale pewnie potrzebne by było przynajmniej kilka tysięcy ludzi bombardujących UOKiK i federacje konsumentów zgłoszeniami o nieuczciwych praktykach. Ja ze swojej strony polecam Orange na kartę, bo choć też trzeba doładowywać to można przedłużyć ważność konta o rok za 3zł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raffelek
fefka nie czytałaś regulaminu? na pewno w regulaminie są opisane zasady korzystania z telefonu na karte i zgodziłaś sie na ten regulamin w chwili gdy zaczełaś używać karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A2 Mobile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość admemonstrator
rafaelek, fefka ma rację, żadna firma nie powinna ustalać regulaminu, który jest sprzeczny z obowiązującym prawem. Jeśli jednak tak robi, to masz prawo się z nim nie zgadzać i możesz zgłosić to do organizacji konsumenckich, albo wnieść pozew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość admemonstrator
choć najlepiej i najszybciej to pokazać firmie co myślisz o ich praktykach przez zmianę na normalniejszego operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego działanie dzisiejszych firm telekomunikacyjnych i wielu innych firm, które sprzedają usługi abonamentowe przypomina bardziej działania organizacji przestępczych? Gdzie ustawodawcy popełnili błąd, że firmy te pozwalają sobie na zmiany już wykupionych usług, regulaminów, czy wręcz cenników bez należytego informowania (z opcją rezygnacji z ich usług) osób które im płacą. Gdzie się podział szacunek dla wieloletnich klientów? Jeśli się popatrzy na oferty tych firm to dla nich liczy się tylko "złapanie" następnego "frajera", a potem już tylko się "kosi kasę" dopóki "frajer" się nie spostrzeże, że jest frajerem, bo nowi "frajerzy" dostają lepsze warunki..... na jakiś czas......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestańcie się mazgaić i pładźcie abonamenty frajerzy, hehe oczko.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgzo
ludzie! nie dajcie się frajerzyć...... sprawdzajcie warunki, czytajcie regulaminy.... i jak coś wydaje się wam nie w porządku to zgłaszajcie to UOKiK albo innych organizacji konsumenckich..... ja zwykle tak robię i mam mniejsze rachunki o kilka dyszek, a nawet stówek miesięcznie..... wielkie korporacje zarabiają miliardy na takich właśnie frajerach którzy płacą rachunki i siedzą cicho bo boją się odezwać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja zrezygnowałam z abonamentu w t-mobile i jestem na karcie prepaid w mobile vikings i jestem bardzo zadowolona, dawno nie spotkałam się z taką obsługą klienta. Oferta którą mam jest bardzo atrakcyjna, płacę 29 zł a w tym nielimitowane sms/mms połączenia i 15 gb internetu. I co najważniejsze nie mam żadnej umowy. Teraz oferty prepaid są czasami lepsze niż oferty na abonament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam problem innego typu. Kupiłem ostatnio sobie nową kartę w sieci virgin, bo mi mówili że to najtańsza sieć. Przez kilka dni wszystko było ok. Jednakże minęło kilka dni i zaczęły do mnie przychodzić mmsy z numeru ***864760 ze zdjęciami roznegliżowanej kobiety w różnych pozach. Niestety nie znam nikogo o tym numerze i nie wiem co zrobić. Napisałem smsa na ten numer że nie rzyczę sobie takich obscenicznych mmsów i rzeby nie przysyłała mi ich więcej. Na co dostałem odpowiedź rzebym się nie wygłupiał. Próbowałem zadzwonić na ten numer ale nikt nie odbiera. Mmsy ciągle przychodzą, a na każdą moją odpowiedź przychodzi ich coraz więcej. Poradźcie co robić, bo boli mnie już ręka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość putka090
to sprawdź sobie bo bardzo fajna oferte ma https://wrodzinie.com.pl/ - 60 zlotych za dwa miesiace fajnej oferty! ja zamowilam juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam vikingów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też polecam wRodzinie, 60dni, 30zł a w tym smsy i rozmowy plus internety. genialna opcja teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bennka
ja też zrezygnowałam z oferty na kartę i przeszłam na abonament w sieci Otvarta https://otvarta.pl/abonament . Płacę tylko 13,99 zł miesięcznie i mam nielimitowane rozmowy do wszystkich. Dodatkowo 2 gb internetu do wykorzystania i umowa na czas nieokreślony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wRodzinie super fajna sieć, 30zł za 60dni smsów, rozmów i neta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypad z tym szemranym marketingiem, wrodzinie sobie taki róbcie, chyba ktoś oszczędza na pracownikach bo robią jakieś totalne g****o. oferta jest adekwatna do waszych działań. DNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×