Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anielkaqqq

Unieważnienie małżeństwa

Polecane posty

Gość Anielkaqqq

Witam serdecznie. Dziewczyny zwracam się do Was z nie małym dla mnie wyzwaniem. Mianowicie mój kuzyn jest już po rozwodzie cywilnym a szalenie chciałby walczyć również o unieważnienie kościelne. Pismo przygotowane przez adwokata, czytał zaprzyjaźniony ksiądz, który co prawda nie jest specjalistą w tej dziedzinie ale niestety wypracowanie adwokata ocenił na mierny . Zatem muszę wziąć sprawy w swoje ręce i choć trochę mu pomóc. Z doświadczenia wiem, że Wasza pomoc jest nieoceniona i niejednokrotnie lepsza niż specjalistyczna . Czy któraś z Was spotkała się z podobną sytuacją? Może ktoś z grona znajomych wywalczył "rozwód" kościelny ? Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie otwiera się ta strona więc tak w skrócie : W prawie kościelnym nie ma rozwodów lecz unieważnienie małżeństwa.O ile więc nie można się "rozwieść", to jednak jedno albo oboje małżonkowie mogą wystąpić do sądu kanonicznego o stwierdzenie nieważności związku. Unieważnienie małżeństwa, to uznanie, że od samego początku było ono obciążone pewnym błędem, przeszkodą i z tego powodu jest nieważne. Powód, dla którego można uznać małżeństwo za nieważnie zawarte musi istnieć przed zawarciem małżeństwa (choć ujawniony może zostać później).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to bardzo łatwe. Wystarczy udowodnić w sądzie kościelnym, że była żona zmuszała go do czynności okultystycznych takich jak sodomia (seks analny) i gomoria (seks oralny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruler88

ja uzyskałam poprzez pania mecenas rozwód cywilny, dzięki niej nie udało sie mężowi mnie obarczyc winą za rozpad małżeństwa a taki miał zamiar. kłamca jeden 😕 Co do kościelnego rozwodu, to nie mam jeszcze... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×